Objekt městské policie bude letos jednou z největších investic

Hedvika Mašková 2020-03-16 10:30:00

Rekonstrukce objektu, ve kterém sídlí Městská policie Žatec, bude jednou z největších investic města v letošním roce. Stavební práce a vybavení nábytkem budou stát 14 milionů korun.

„Práce byly zahájeny v únoru předáním staveniště. Rekonstrukce by měla podle harmonogramu skončit v září,“ uvedla vedoucí odboru rozvoje majetku Kateřina Mazánková.

Kanceláře strážníků se dočasně přestěhovaly do budovy čp. 126. „Služebna jako taková, kam jsou občané zvyklí docházet, je stále v provozu, na stejném místě a samozřejmě 24 hodin denně,“ zdůraznil ředitel Městské policie Žatec Miroslav Solar.

Budova městské policie se předělává především proto, aby poskytovala takové zázemí strážníkům, jaké vyžaduje současná doba.

,,Strážníci městské policie dlouhodobě poukazují na to, že nemají odpovídající podmínky, takže po dlouhých peripetiích je udělaná projektová dokumentace,“ sdělila starostka Zdeňka Hamousová a doplnila: ,,Dříve jsme se snažili získat dotační titul z Integrovaného regionálního operačního programu, ale zde je podmínka, aby byly v budově veřejně přístupné prostory. Chtěli jsme místnost, která by sloužila prevenci pro školy i seniory, ale nakonec jsme přišli na to, že se to s provozem městské policie příliš neslučuje. Od nápadu jsme upustili a rozhodli se pustit do rekonstrukce za vlastní peníze, díky čemuž jsme vázáni praktickými potřebami a ne dotačním titulem.“

V objektu městské policie budou nově šatny a sociální zázemí, přibude serverovna, sušárna oděvů, výslechová místnost, denní místnost s kuchyňkou, zasedací místnost, archiv a sklad.

,,Ke konci předminulého týdne jsme ještě nově zakomponovali přípravu dobíjecí stanice na elektromobily. Podle požadavků městské policie zkoordinujeme i městský kamerový systém. V budově městské policie dojde také k výměně rozvodů topení a topných těles. Doteď zde fungovaly přímotopy. S novým plynovým topením by měl být provoz objektu ekonomičtější,“ dodala na závěr starostka města Zdeňka Hamousová.

.

Foto: Jiří Schuh

Komentáře

Nabídky práce

FYZIOTERAPEUT

DOMOV PRO SENIORY V ŽATCI hledá do svého týmu FYZIOTERAPEUTA/TKU možno i na zkrácený úvazek.
Tel.: 725 740 090
E-mail: reditel@dpszatec.cz


CHMELOVÁ BRIGÁDA

Chcete si v době krize přivydělat? ZD Hřivice přijímá brigádníky na DPP na zapichování vodícího drátku na chmelnici. Strava zdarma, bez ubytování.
Kontakt: p. Tůma
Tel.: 720 053 970
E-mail: zdhrivice@seznam.cz


ÚKLID ZAHRADY

Hledám někoho, kdo mně pomůže s úklidem zahrady v Žatci po zimě. Zaplatím. Starší paní.
Tel.: 605929938


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 120,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389


PRACOVNÍK OSTRAHY

Civilní bezpečnostní firma přijme do pracovního poměru zaměstnance se ZPS na pozici pracovníka ostrahy v průmyslové zóně Triangle u Žatce. Požadujeme čistý trestní rejstřík a slušné vystupování. Výhodné mzdové podmínky + náborový příspěvek. Bližší informace na uvedeném telefonu. Těšíme se na spolupráci.
Tel.: 608 313 199

Poslední videa

Blatno: Protože to nevzdám

Celá ulice děkovala v sobotu všem, co pomáhají v době opatření proti koronaviru, za zvuků písně....

Přehrát video
Pasování prvňáčků ZŠ Komenského alej na čtenáře Městské knihovny Žatec

Také děti z Komeňáku si přichystaly vystoupení...

Přehrát video