Město Chomutov objednalo tisíc textilních roušek, primárně poputují k těm nejvíce potřebným

Redakce 2020-03-18 15:04:24

CHOMUTOV – Vedení města Chomutova objednalo u certifikovaného výrobce tisíc textilních roušek. První stovky dorazí již dnes a budou předány pracovníkům chomutovské nemocnice. „Využili jsme osobní kontakty a už v neděli domluvili výrobu tisíce roušek, které primárně předáme těm nejpotřebnějším,“ uvedl náměstek primátora David Dinda.

Dodané roušky budou textilní ze 100% bavlny, která je pro tento účel certifikována. Jsou tedy pratelné a dají se používat opakovaně. „Důležité ale je, aby lidé roušky prali na maximální možnou teplotu nebo případně vyvařili v hrnci a poté důkladně přežehlili,“ upozornila doktorka Trmalová z Krajské hygienické stanice. Další roušky budou přicházet z výrobny v Kralupech nad Vltavou postupně a město v další vlně vybaví pracovníky a klienty sociálních služeb. „V domovech pro seniory je po rouškách také velká poptávka. Pracovníci přijdou denně do styku se spoustou lidí, kteří jsou k respiračním onemocněním více náchylní a je potřeby je před ním chránit. Proto musejí být všichni pracovníci i senioři a nemocní klienti chráněni rouškami,“ vysvětlil náměstek primátora Milan Märc.


Foto: Archiv

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

ELEKTRIKÁŘ A ELEKTROZÁMEČNÍK

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky a elektrozámečníky, na jakýkoliv úvazek i brigádně.
Tel.: 777 167 336


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373


ČÍŠNÍKŮ/SERVÍRKA

Restaurace a bowling Nový svět přijme číšníka/servírku na HPP. Nástup možný ihned.
Tel.: 603178361
E-mail: info@restaurantlouny.cz

Poslední videa

ZŠ P. Bezruče Žatec: Anglická písnička v podání druháků

...při zahájení předávání certifikátů Cambridge english

Přehrát video
ZŠ P. Bezruče Žatec: Vystoupení při předávání certifikátů Cambridge english

Vystoupily děti ze 4.A s p. uč. Jitkou Pletichovou.

Přehrát video