Galerie Sladovna představila norského umělce, který si bere inspiraci z japonských komiksů

Hedvika Mašková 2020-03-24 10:00:00

Roztomilá a barevná umělecká díla představil v Galerii Sladovna norský umělec Floyd Erin Vawter. Vernisáž, na které nechybělo veganské a vegetariánské jídlo, DJ show a skvělá atmosféra proběhla první březnový čtvrtek.

 Norský umělec, zpěvák a obecně zvědavá bytost Floyd Erin Vawter se rozhodl před dvěma lety opustit Oslo, když dostal nabídku pracovat v módním průmyslu v České republice. Nejdříve přijel do Prahy, ale poté se usadil v Žatci, kde již rok žije. Líbí se mu zejména historické uličky města.

,,Jsem velice rád, že mohu vystavovat zde v Galerii Sladovna, která je úžasným místem se skvělou atmosférou,“ sdělil během vernisáže norský umělec, který se věnuje výtvarnému umění již od základní školy. Ve studiích pokračoval na střední a vysoké škole, na níž dokončil bakalářské studium a doufá, že bude ve studiu umění dále pokračovat.

,,Začínal jsem tvořit abstraktní díla, ale teď se věnuji nejvíce pop-artovým dílům, které připomínají japonské animované seriály ,,anime“ a styl kresby typický pro japonské komiksy ,,manga“. Tyto žánry mám rád a beru si z nich inspiraci stejně jako například od známých modelek. U svých obrazů používám silné barvy, které diváka zaujmou na první pohled. Tématem mých děl jsou mé emoce, tedy vše, co se kolem mě děje,“ sdělil našim novinám Floyd Erin Vawter.

Na vernisáži a aktuální výstavě, která musí být z důvodu vládního opatření veřejnosti zavřená, byly k vidění převážně obrazy, a to menších i větších měřítek.

,,Rád pracuji na větších měřítkách, protože přináší díla na úplně jinou úroveň. S tím je spojen určitý dopad, díky kterému se ještě více ztratí. Doufám, že se v mých dílech můžete ztratit tak, jak jsem je vytvořil. Vím, že moje práce a styly jsou poněkud nekonzistentní, ale upřímně si přeji co nejvíce experimentovat a experimentovat s jakýmkoli časem,“ prozradil norský umělec.


Komentáře

Nabídky práce

FYZIOTERAPEUT

DOMOV PRO SENIORY V ŽATCI hledá do svého týmu FYZIOTERAPEUTA/TKU možno i na zkrácený úvazek.
Tel.: 725 740 090
E-mail: reditel@dpszatec.cz


KUCHAŘ/KA

Kamarád – LORM, Zeyerova 859, Žatec, hledá kuchaře/ku na zástup po dobu nemoci a dovolených. Spěchá!
Tel.: 725 530 819


CHMELOVÁ BRIGÁDA

Chcete si v době krize přivydělat? ZD Hřivice přijímá brigádníky na DPP na zapichování vodícího drátku na chmelnici. Strava zdarma, bez ubytování.
Kontakt: p. Tůma
Tel.: 720 053 970
E-mail: zdhrivice@seznam.cz


BRIGÁDA - ÚKLID

Hledám brigádnici na úklid, Žatec, Podbořany, dlouhodobě.
Tel.: 605 885 121


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373

Poslední videa

Mezi Vroutkem a Podbořany vzniká cyklostezka

Staví ji Ekoinvest Sokolov, cca na 3. kilometru od Vroutku směr Podbořany jsme zastihli při bagrování pracovníka firmy Miroslava Duška.

Přehrát video
Blatno: Protože to nevzdám

Celá ulice děkovala v sobotu všem, co pomáhají v době opatření proti koronaviru, za zvuků písně....

Přehrát video