Galerie Sladovna představila norského umělce, který si bere inspiraci z japonských komiksů

Hedvika Mašková 2020-03-24 10:00:00

Roztomilá a barevná umělecká díla představil v Galerii Sladovna norský umělec Floyd Erin Vawter. Vernisáž, na které nechybělo veganské a vegetariánské jídlo, DJ show a skvělá atmosféra proběhla první březnový čtvrtek.

 Norský umělec, zpěvák a obecně zvědavá bytost Floyd Erin Vawter se rozhodl před dvěma lety opustit Oslo, když dostal nabídku pracovat v módním průmyslu v České republice. Nejdříve přijel do Prahy, ale poté se usadil v Žatci, kde již rok žije. Líbí se mu zejména historické uličky města.

,,Jsem velice rád, že mohu vystavovat zde v Galerii Sladovna, která je úžasným místem se skvělou atmosférou,“ sdělil během vernisáže norský umělec, který se věnuje výtvarnému umění již od základní školy. Ve studiích pokračoval na střední a vysoké škole, na níž dokončil bakalářské studium a doufá, že bude ve studiu umění dále pokračovat.

,,Začínal jsem tvořit abstraktní díla, ale teď se věnuji nejvíce pop-artovým dílům, které připomínají japonské animované seriály ,,anime“ a styl kresby typický pro japonské komiksy ,,manga“. Tyto žánry mám rád a beru si z nich inspiraci stejně jako například od známých modelek. U svých obrazů používám silné barvy, které diváka zaujmou na první pohled. Tématem mých děl jsou mé emoce, tedy vše, co se kolem mě děje,“ sdělil našim novinám Floyd Erin Vawter.

Na vernisáži a aktuální výstavě, která musí být z důvodu vládního opatření veřejnosti zavřená, byly k vidění převážně obrazy, a to menších i větších měřítek.

,,Rád pracuji na větších měřítkách, protože přináší díla na úplně jinou úroveň. S tím je spojen určitý dopad, díky kterému se ještě více ztratí. Doufám, že se v mých dílech můžete ztratit tak, jak jsem je vytvořil. Vím, že moje práce a styly jsou poněkud nekonzistentní, ale upřímně si přeji co nejvíce experimentovat a experimentovat s jakýmkoli časem,“ prozradil norský umělec.


Komentáře

Nabídky práce

VÝKUPČÍ DRUHOTNÝCH SUROVIN, ŽATEC

Wastemat s.r.o. Žatec přijme výkupčího druhotných surovin.TEL: 728880155; EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz


Hledáte práci v Žatci?

Základní umělecká škola Žatec hledá HOSPODÁŘKU - ROZPOČTÁŘE. Práce na plný úvazek, od 1.8.2021. Požadavky: minimálně střední vzdělání ekonomického směru, znalost MS Office (Word, Excell, Outlook), orientace v účetní, mzdové a daňové oblasti. Nabízíme: příspěvek na stravování, 5 týdnů dovolené, možnost dalšího vzdělávání a příjemný kolektiv. Své životopisy zasílejte do 10.5.2021 na email: i.maresova@zuszatec.cz
Kontakt: Irena Marešová
E-mail: i.maresova@zuszatec.cz


OPERÁTOR VÝROBY a SKLADNÍK

Pracovní příležitost v Podbořanech, mzda až 26 500,- Kč! Pracujte u jednoho z nejlepších zaměstnavatelů na Podbořansku! Valeo Podbořany nabírá SKLADNÍKY a OPERÁTORY VÝROBY. Smlouva na neurčito, 28 dní volna, vhodné pro ženy, muže a absolventy, plně hrazené stravenky, práce na 3 směny.
Kontakt: Zdenka Hlavánová
Tel.: 415 232 268
E-mail: zdenka.hlavanova@valeo.com


KUCHAŘ/KA

Restaurace U ŽIDA, Česká 182, Louny hledá kuchaře/ku. Info: uzida@restauraceuzida.cz; tel.: 603193198.
Tel.: 603193198
E-mail: uzida@restauraceuzida.cz


TESAŘ, TRUHLÁŘ, ZÁMEČNÍK, ŘIDIČ (skupina C)

Práce v Žatci s dobrým platovým ohodnocením! Prefa Žatec s.r.o., česká firma s férovým přístupem hledá zaměstnance na pozice: TESAŘ, TRUHLÁŘ, ZÁMEČNÍK, ŘIDIČ (skupina C). Pracovní doba od 6:30 do 15:00 hod., stravenkový paušál, týden dovolené navíc. Požadujeme vyučení v oboru nebo minimálně 2 roky praxe.
Kontakt: Iveta Ptáčková
Tel.: 601 549 488
E-mail: ptackova@prefazatec.cz

Poslední videa

Místo, kde hodil útočník kámen do vlaku

Místo, kde hodil útočník kámen do vlaku

Přehrát video
Žatec: Na zahradě MŠ U jezu vznikají vrbové stavby

Další zajímavé prvky přibudou na školkové zahradě v Podměstí. Děti z MŠ U jezu - Mašinka se mají na co těšit.

Přehrát video