Galerie Sladovna představila norského umělce, který si bere inspiraci z japonských komiksů

Hedvika Mašková 2020-03-24 10:00:00

Roztomilá a barevná umělecká díla představil v Galerii Sladovna norský umělec Floyd Erin Vawter. Vernisáž, na které nechybělo veganské a vegetariánské jídlo, DJ show a skvělá atmosféra proběhla první březnový čtvrtek.

 Norský umělec, zpěvák a obecně zvědavá bytost Floyd Erin Vawter se rozhodl před dvěma lety opustit Oslo, když dostal nabídku pracovat v módním průmyslu v České republice. Nejdříve přijel do Prahy, ale poté se usadil v Žatci, kde již rok žije. Líbí se mu zejména historické uličky města.

,,Jsem velice rád, že mohu vystavovat zde v Galerii Sladovna, která je úžasným místem se skvělou atmosférou,“ sdělil během vernisáže norský umělec, který se věnuje výtvarnému umění již od základní školy. Ve studiích pokračoval na střední a vysoké škole, na níž dokončil bakalářské studium a doufá, že bude ve studiu umění dále pokračovat.

,,Začínal jsem tvořit abstraktní díla, ale teď se věnuji nejvíce pop-artovým dílům, které připomínají japonské animované seriály ,,anime“ a styl kresby typický pro japonské komiksy ,,manga“. Tyto žánry mám rád a beru si z nich inspiraci stejně jako například od známých modelek. U svých obrazů používám silné barvy, které diváka zaujmou na první pohled. Tématem mých děl jsou mé emoce, tedy vše, co se kolem mě děje,“ sdělil našim novinám Floyd Erin Vawter.

Na vernisáži a aktuální výstavě, která musí být z důvodu vládního opatření veřejnosti zavřená, byly k vidění převážně obrazy, a to menších i větších měřítek.

,,Rád pracuji na větších měřítkách, protože přináší díla na úplně jinou úroveň. S tím je spojen určitý dopad, díky kterému se ještě více ztratí. Doufám, že se v mých dílech můžete ztratit tak, jak jsem je vytvořil. Vím, že moje práce a styly jsou poněkud nekonzistentní, ale upřímně si přeji co nejvíce experimentovat a experimentovat s jakýmkoli časem,“ prozradil norský umělec.


Komentáře

Nabídky práce

ELEKTRIKÁŘ A ELEKTROZÁMEČNÍK

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky a elektrozámečníky, na jakýkoliv úvazek i brigádně.
Tel.: 777 167 336


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373


ČÍŠNÍKŮ/SERVÍRKA

Restaurace a bowling Nový svět přijme číšníka/servírku na HPP. Nástup možný ihned.
Tel.: 603178361
E-mail: info@restaurantlouny.cz

Poslední videa

ZŠ P. Bezruče Žatec: Anglická písnička v podání druháků

...při zahájení předávání certifikátů Cambridge english

Přehrát video
ZŠ P. Bezruče Žatec: Vystoupení při předávání certifikátů Cambridge english

Vystoupily děti ze 4.A s p. uč. Jitkou Pletichovou.

Přehrát video