Aktualizováno: Na Chomutovsku další tři nakažení

Tomáš Skřipský 2020-03-28 06:54:00

CHOMUTOVSKO (tos) – Další tři případy nakažení koronavirem zaznamenali hygienici v uplynulém dni (27. března) v okrese Chomutov. Jeden z nich má podle informací, které oficiální zdroje neposkytují a odmítají komentovat, pocházet z Kadaně. Má jím být známá místní „figurka“, kterou lidé v ulicích často potkávali pod vlivem alkoholu. Aktuální počet nositelů viru v okrese tak stoupl ze dvou na pět.

 V této souvislosti jsme včera v noci krajské hygieničce Lence Šimůnkové položili otázku: Můžeme poprosit o komentář k nejnovější fámě, že v Kadani byl zachycen jistý veřejně známý alkoholik (snad i bezdomovec), který byl pozitivní na koronavirus? A že v souvislosti s tím putovala do karantény údajně celá jedna směna kadaňských policistů, která s ním buď přišla do styku anebo se její členové mezitím stihli setkat mezi sebou?

Hygienička nám dnes ve dvě hodiny ráno odpověděla: „V okrese Chomutov byly za posledních 24 hodin hlášeny nové 3 případy onemocnění, které intenzivně prošetřujeme. Je velmi pravděpodobné, že v příštích hodinách, či dnech přibudou další pozitivní, včetně toho, který zmiňujete. Moje kolegyně tak čeká po pár hodinách spánku vyčerpávající den, namísto toho, aby si alespoň o víkendu trochu odpočinuly. Jinými slovy nahlášeno mně to bylo pozdě večer a já jim to řeknu až ráno, jinak se mi ženský zhroutí. Fakt.“

AKTUALIZACE: Starosta Kadaně Jiří Kulhánek na facebooku města dnes (28. března) vydal následující prohlášení: Vážení spoluobčané, přátelé, mám pro Vás bohužel nepříjemnou zprávu. Máme oficiálně potvrzeno, že v Kadani je první pacient s pozitivním testem na Covid 19. Pacient je v izolaci v Kadaňské nemocnici. Hygiena ve spolupráci s policii trasuje jeho předchozí pohyb a přijímají se bezodkladně prevetivní opatření. Prosím všechny, aby dodržovali všechna nařízení a opatření vydaná v souvislosti s pandemii korona viru covid 19 Neberte situaci na lehkou váhu. Mé velké poděkování patří našim zdravotníkům a také našim městským a státním policistům za pomoc v tomto případě. Prosím nedělejme paniku, chovejme se zodpovědně a o to lépe překonáme toto nelehké období. Prosím o sdílení této zprávy. Děkuji za pochopení. Jiří Kulhánek.

Napsal(a): Tomáš Skřipský

Komentáře

Nabídky práce

KUCHAŘ/KA

Volná pracovní v Žatci - pozice KUCHAŘ/KUCHAŘKA! Domov pro seniory v Žatci hledá do svého týmu KUCHAŘE/KU. Praxe vítána, dlouhý - krátký týden (12 hod. směny). - Více info na uvedeném telefonu.
Tel.: 725 895 664


ÚČETNÍ

Chrám Chmele a Piva v Žatci přijme ÚČETNÍ. Náplní práce je zajištění vedení účetnictví příspěvkové organizace s prvky podnikatelského subjektu. Požadujeme výbornou znalost celkového účetnictví. V případě zájmu nás kontaktujte písemně na uvedený e-mail.
E-mail: havelka@chchp.cz


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 120,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389


ÚDRŽBÁŘ

Farma Xaverov a.s. Libočany přijme do pracovního poměru na farmě v Libočanech ÚDRŽBÁŘE. Požadujeme vyučení v oboru opravář/zámečník, ŘP sk. C, strojní průkaz případně průkaz na VZ a svářecí průkaz výhodou, flexibilitu, samostatnost. Nástup dle dohody/ihned.
Tel.: 723 948 710


ÚČETNÍ/FAKTURANTKA

REMEI CZ s.r.o. hledá komunikativní ženu na pozici účetní, fakturantka. Pracovní úvazek: 40 hodin/týdně. Požadavky: USO.
Kontakt: Šroufková Lenka
Tel.: 606 689 927
E-mail: sekretariat@remei.cz

Poslední videa

Stavba sportovní haly v Podbořanech

Uvnitř se maká, takhle jsme zachytili pracovníky firmy Podhola na stavbě ve středu 1. července ráno...

Přehrát video
Farní zahrada Podbořany - agapé po mši ke cti sv. Petra a Pavla

Nedělní agapé po mši ke cti sv. apoštolů Petra a Pavla na farní zahradě v Podbořanech 28. června. Otec Alexander si zahrál s dětmi přetahovanou, v níž ochotně nechal vyhrát svou malou "soupeřku"...

Přehrát video