Aktualizováno: Na Chomutovsku další tři nakažení

Tomáš Skřipský 2020-03-28 06:54:00

CHOMUTOVSKO (tos) – Další tři případy nakažení koronavirem zaznamenali hygienici v uplynulém dni (27. března) v okrese Chomutov. Jeden z nich má podle informací, které oficiální zdroje neposkytují a odmítají komentovat, pocházet z Kadaně. Má jím být známá místní „figurka“, kterou lidé v ulicích často potkávali pod vlivem alkoholu. Aktuální počet nositelů viru v okrese tak stoupl ze dvou na pět.

 V této souvislosti jsme včera v noci krajské hygieničce Lence Šimůnkové položili otázku: Můžeme poprosit o komentář k nejnovější fámě, že v Kadani byl zachycen jistý veřejně známý alkoholik (snad i bezdomovec), který byl pozitivní na koronavirus? A že v souvislosti s tím putovala do karantény údajně celá jedna směna kadaňských policistů, která s ním buď přišla do styku anebo se její členové mezitím stihli setkat mezi sebou?

Hygienička nám dnes ve dvě hodiny ráno odpověděla: „V okrese Chomutov byly za posledních 24 hodin hlášeny nové 3 případy onemocnění, které intenzivně prošetřujeme. Je velmi pravděpodobné, že v příštích hodinách, či dnech přibudou další pozitivní, včetně toho, který zmiňujete. Moje kolegyně tak čeká po pár hodinách spánku vyčerpávající den, namísto toho, aby si alespoň o víkendu trochu odpočinuly. Jinými slovy nahlášeno mně to bylo pozdě večer a já jim to řeknu až ráno, jinak se mi ženský zhroutí. Fakt.“

AKTUALIZACE: Starosta Kadaně Jiří Kulhánek na facebooku města dnes (28. března) vydal následující prohlášení: Vážení spoluobčané, přátelé, mám pro Vás bohužel nepříjemnou zprávu. Máme oficiálně potvrzeno, že v Kadani je první pacient s pozitivním testem na Covid 19. Pacient je v izolaci v Kadaňské nemocnici. Hygiena ve spolupráci s policii trasuje jeho předchozí pohyb a přijímají se bezodkladně prevetivní opatření. Prosím všechny, aby dodržovali všechna nařízení a opatření vydaná v souvislosti s pandemii korona viru covid 19 Neberte situaci na lehkou váhu. Mé velké poděkování patří našim zdravotníkům a také našim městským a státním policistům za pomoc v tomto případě. Prosím nedělejme paniku, chovejme se zodpovědně a o to lépe překonáme toto nelehké období. Prosím o sdílení této zprávy. Děkuji za pochopení. Jiří Kulhánek.

Napsal(a): Tomáš Skřipský

Komentáře

Nabídky práce

Pracovní nabídka pro osoby se zdravotním omezením (ZTP, změněná pracovní schopnost)

Veřejné stravování CZ a.s. přijme zaměstnance na pozice POMOCNÁ KUCHAŘKA, POMOCNÁ SÍLA DO KUCHYNĚ, POKLADNÍ, VÝDEJČÍ OBĚDŮ, UKLÍZEČKA. Místo výkonu práce - Louny, Žatec a okolí, Slaný. Požadujeme samostatnost a spolehlivost, praxe v oboru není podmínkou.
Kontakt: p. Krupka
Tel.: 603 267 370


KUCHAŘ/ČÍŠNÍK

Přijmu kuchaře, servírku v Chomutově.
Tel.: 777 944 816


BRIGÁDA V CHRÁNĚNÉ DÍLNĚ

Chráněná dílna Tuchořice hledá pracovníky na HPP na tyto pozice PŘÍPRAVA PROVÁZKU NA NAVAZOVÁNÍ/UZLÍKOVÁNÍ, STROJNÍ NAVAZOVÁNÍ UZLÍKU NA DRÁTEK, STROJNÍ PŘEVÍJECÍ CHMELOVÉHO DRÁTKU (VHODNÉ PRO MUŽE). 20 hodin týdně, odměna 7 - 10 tisíc, dopravní spojení z Loun, Žatce i Podbořan. Nástup možný ihned.
Tel.: 723 588 312


ŘIDIČ - STŘÍDAČ

Pracovní příležitost pro lidi z Chomutova a okolí! Hledáme zaměstnance na pozici ŘIDIČE - STŘÍDAČE. Vhodné pro důchodce.
Tel.: 607 218 078


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373

Poslední videa

Kněžické rybníky: žabí koncert na začátku května

Poslechněte si žabí sbor :-)

Přehrát video
MŠ Blšany - roušky pro děti i paní učitelku

I když děti již v budově školky nemusejí nosit roušky, venku je potřebují. Drahomíra Gramskopfová z Blšan jim i paní učitelce a kuchařce věnovala vlastnoručně ušité roušky.

Přehrát video