Úvod   /   Zprávy   /   Besedovali o odpadech

Besedovali o odpadech

Hedvika Mašková 2020-03-30 12:00:00

Nová sběrná hnízda, rozšíření původních, zapojení do pravidelného svozu tříděného odpadu a předcházení vzniku odpadů využitím kompostérů. To byl hlavní program besedy na téma ,,Odpady“ v Žiželicích.

Kulturní dům v Žiželicích se 11. března zaplnil týmem lidí z vedení obce a členy osadních výborů spadajících pod Obec Žiželice. Besedovalo se o tom, proč je nutné tříděním snižovat objem směsného komunálního odpadu.

,,Motivací pro občany třídit do pytlů je jednoduchost systému, kdy jedenkrát za 14 dnů, den předem, obdrží SMS o svozu (podmínkou je registrace vašeho telefonního čísla na Obecním úřadě). Plný vytříděný pytel a nádobu s olejem dá občan před dům. Do schránky obdrží pytel nový, s přiděleným kódem. Hodnocení začátkem roku 2021 bude zajímavé i pro občany. Každý PLNÝ odevzdaný pytel a každá PLNÁ nádoba s použitým tukem či domácím olejem o objemu minimálně 1,5 l se zaeviduje do soutěže o losování jedné z deseti poukázek v hodnotě 500,- korun,“ informovala Obec Žiželice

Občané Žiželic, Hořetic, Stroupče a Přívlak obdrželi rovněž zprávu ohledně kompostérů, na které obec bude žádat dotaci.

Žádost o kompostér může podat každý občan a chatař vlastnící nemovitost v katastru obce - anketní leták je ke stažení na webových stránkách.

,,Akce se zúčastnily téměř čtyři desítky občanů. Každý si domů odnesl pytle na tříděný odpad, informační leták o základním třídění, získal informace a zapsal se do soutěže v třídění. Na místě mohli zájemci podepsat žádost o kompostér. Dalším krokem bude vybudování sběrného místa v areálu bývalé firmy KOVO Žiželice. Děkujeme všem, kteří přišli a všem, kteří se s námi zapojí do rozšířeného třídění,“ sdělila na závěr Obec Žiželice.

Foto: Obec Žiželice

Komentáře

Nabídky práce

VEDOUCÍ FARMY/HLAVNÍ AGRONOM

Pro zemědělskou farmu vybavenou moderní technikou a provozující rostlinnou výrobu na cca 3 000 hektarech polí, hledáme vhodného kandidáta na pozici - VEDOUCÍ FARMY SPOJENOU S FUNKCÍ HLAVNÍHO AGRONOMA, popř. hledáme pouze hlavního agronoma. Pěstujeme pšenici, řepku a hrách. Nabízíme nadstandardní finanční podmínky a možnost seberealizace. Více informací po telefonu či osobně. Lokalita: Podbořany.
Tel.: 603294756
E-mail: zemedelec55@seznam.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Železniční most na trati Plzeň - Žatec je demontován

Včera ráno došlo k demontování druhé části mostu přes Ohři. Samotná demontáž začala kolem 8 hodiny a skončila kolem 10 hodiny. Konstrukce vážila asi 500 tun.

Přehrát video
Libořická pouť 2022 a Flying Boys z Kolína

Propojení diváka s akcí plnou adrenalinu, komedie a sportovní gymnastiky. To je skupina gymnastů, kteří bavili v sobotu i diváky v Libořicích. Tady je jen malý kousek vystoupení v sobotu 6. 8. 2022 :)

Přehrát video