Dotace pro fotbalový Slavoj. Dočká se nejen nové tribuny

Hedvika Mašková 2020-04-03 14:00:00

Nová tribuna, nový trávník, oprava přilehlé komunikace, ale i plot kolem areálu by měl mít do konce letošního roku Fotbalový klub Slavoj Žatec, a to vše díky dotaci od Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Do žateckého sportovního areálu se připravuje investice za zhruba 19 milionů korun.

Dotaci už má FK Slavoj od MŠMT přislíbenou, na investici spolupracuje klub s městem Žatec. „V současné době připravujeme potřebné podklady k vydání rozhodnutí o poskytnutí dotace a společně také připravujeme zadávací podmínky pro výběr dodavatele,“ uvedla vedoucí odboru rozvoje města Kateřina Mazánková.

Termín pro předložení všech dokumentů je polovina dubna. Teprve poté bude vydáno rozhodnutí o poskytnutí dotace, z něhož bude jasné, jakou částku konkrétně klub a město získají. Celkové náklady se předběžně odhadují na 19 milionů korun, podíl dotace by měl být 70 až 75 procent z uznatelných nákladů.

Vybudování tribuny a jejího zastřešení na stadionu FK Slavoj je dlouhodobé téma. Město loni vyhlásilo výběrové řízení na dodavatele stavby. To však muselo být zrušeno. Žádná z nabídek se totiž nevešla do jedenácti milionů, které město na veřejnou zakázku uvolnilo. Vypsáno bylo tedy nové výběrové řízení, u něhož se počítalo, že se podaří zakázku vysoutěžit podstatně lépe. Nestalo se. Byly podány tři nabídky v rozmezí 15 až 16 milionů korun. „I přesto, že jako bývalý profesionální fotbalista jsem první tréninky jako žáček absolvoval právě v tomto areálu, z pozice místostarosty jsem to prostě podpořit nemohl. Ekonomicky to nedávalo smysl,“ potvrdil nám místostarosta Radim Laibl.

Proto se loni začaly hledat možnosti, jak postavit tribunu levněji, například v menší variantě. Možnost získání dotace ale celou situaci změnila. Úspěšná žádost znamená, že prací se v areálu udělá mnohem více, ale město za ně zaplatí podstatně méně. „Úředníci zde udělali velký kus práce, zvláště když plánovaným přechodem agendy sportovních dotací z MŠMT na NSA (Národní sportovní agentura) byli v časovém presu“, pochválil práci úředníků Radim Laibl.

„Jsem rád, že žádost o dotaci byla úspěšná. Pro nás, tedy město i klub, to znamená, že z částky 19 milionů pokryje dotace zhruba 14 milionů a město doplatí jen 5 milionů. Samotná tribuna by nás tak mohla vyjít odhadem na dva a půl milionu,“ řekl místostarosta Žatce Radim Laibl. „Pokud to bude jen trochu možné, ušetřené peníze chceme nechat opět v areálu, kde ve 2. etapě plánujeme rekonstrukci zázemí fotbalistů a restaurace Chaloupka, která na své úpravy čeká již více než 100 let,“ dodal na závěr místostarosta.


Komentáře

Nabídky práce

KUCHAŘ/KA

Volná pracovní v Žatci - pozice KUCHAŘ/KUCHAŘKA! Domov pro seniory v Žatci hledá do svého týmu KUCHAŘE/KU. Praxe vítána, dlouhý - krátký týden (12 hod. směny). - Více info na uvedeném telefonu.
Tel.: 725 895 664


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 120,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389


ÚDRŽBÁŘ

Farma Xaverov a.s. Libočany přijme do pracovního poměru na farmě v Libočanech ÚDRŽBÁŘE. Požadujeme vyučení v oboru opravář/zámečník, ŘP sk. C, strojní průkaz případně průkaz na VZ a svářecí průkaz výhodou, flexibilitu, samostatnost. Nástup dle dohody/ihned.
Tel.: 723 948 710


ÚČETNÍ/FAKTURANTKA

REMEI CZ s.r.o. hledá komunikativní ženu na pozici účetní, fakturantka. Pracovní úvazek: 40 hodin/týdně. Požadavky: USO.
Kontakt: Šroufková Lenka
Tel.: 606 689 927
E-mail: sekretariat@remei.cz


STROJNÍK PÁSOVÉHO BAGRU

Pracovní nabídka na Žatecku! Do pískovny v Roztylech u Žatce přijmeme STROJNÍKA PÁSOVÉHO BAGRU. Strojnický průkaz podmínkou.
Kontakt: p. Sýkora
Tel.: 602 151 166

Poslední videa

Stavba sportovní haly v Podbořanech

Uvnitř se maká, takhle jsme zachytili pracovníky firmy Podhola na stavbě ve středu 1. července ráno...

Přehrát video
Farní zahrada Podbořany - agapé po mši ke cti sv. Petra a Pavla

Nedělní agapé po mši ke cti sv. apoštolů Petra a Pavla na farní zahradě v Podbořanech 28. června. Otec Alexander si zahrál s dětmi přetahovanou, v níž ochotně nechal vyhrát svou malou "soupeřku"...

Přehrát video