Prohlášení náměstka primátora Mgr. Milana Märce ke znovuotevření mateřských škol

Redakce 2020-04-17 17:26:31

CHOMUTOV - Otázka znovuotevření mateřských škol momentálně rezonuje veřejným prostorem. V Chomutově jsou školky uzavřeny zhruba měsíc. Vzhledem k aktuální situaci a uvolňování preventivních opatření už ale můžeme přemýšlet nad jejich navrácením do standardního režimu.

Protože naši největší prioritou je zachování zdraví našich obyvatel a v tomto případě konkrétně malých školáčků, jejich rodičů a zaměstnanců mateřských škol, vyčkáváme na pokyn z Ministerstva zdravotnictví České republiky, který zpracovávají epidemiologové ČR. Ten bude obsahovat jasné instrukce a kritéria, jež by měla být pro ochranu zdraví dětí, pedagogů i ostatních pracovníků v těchto zařízeních dodržována.

Dle vyjádření ministra školství Ing. Roberta Plagy by měly být tyto pokyny vypracovány a poskytnuty nejpozději do konce dubna. Ač chápeme tlak ze strany rodičů na znovuotevření našich mateřských škol, musíme se v této situaci chovat zodpovědně. Neuvážené a dostatečně nezabezpečené otevření těchto zařízení by mohlo situaci v našem městě zhoršit, což si bezesporu nikdo z nás nepřeje. Jakmile budeme mít pokyny ministerstva zdravotnictví k dispozici, budeme v souladu s nimi znovuotevření intenzivně připravovat. 

Děkuji Vám za pochopení a trpělivost. 

Milan Märc 

náměstek primátora pro oblast školství

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

Pracovní nabídka pro osoby se zdravotním omezením (ZTP, změněná pracovní schopnost)

Veřejné stravování CZ a.s. přijme zaměstnance na pozice POMOCNÁ KUCHAŘKA, POMOCNÁ SÍLA DO KUCHYNĚ, POKLADNÍ, VÝDEJČÍ OBĚDŮ, UKLÍZEČKA. Místo výkonu práce - Louny, Žatec a okolí, Slaný. Požadujeme samostatnost a spolehlivost, praxe v oboru není podmínkou.
Kontakt: p. Krupka
Tel.: 603 267 370


KUCHAŘ/ČÍŠNÍK

Přijmu kuchaře, servírku v Chomutově.
Tel.: 777 944 816


BRIGÁDA V CHRÁNĚNÉ DÍLNĚ

Chráněná dílna Tuchořice hledá pracovníky na HPP na tyto pozice PŘÍPRAVA PROVÁZKU NA NAVAZOVÁNÍ/UZLÍKOVÁNÍ, STROJNÍ NAVAZOVÁNÍ UZLÍKU NA DRÁTEK, STROJNÍ PŘEVÍJECÍ CHMELOVÉHO DRÁTKU (VHODNÉ PRO MUŽE). 20 hodin týdně, odměna 7 - 10 tisíc, dopravní spojení z Loun, Žatce i Podbořan. Nástup možný ihned.
Tel.: 723 588 312


ŘIDIČ - STŘÍDAČ

Pracovní příležitost pro lidi z Chomutova a okolí! Hledáme zaměstnance na pozici ŘIDIČE - STŘÍDAČE. Vhodné pro důchodce.
Tel.: 607 218 078


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373

Poslední videa

Kněžické rybníky: žabí koncert na začátku května

Poslechněte si žabí sbor :-)

Přehrát video
MŠ Blšany - roušky pro děti i paní učitelku

I když děti již v budově školky nemusejí nosit roušky, venku je potřebují. Drahomíra Gramskopfová z Blšan jim i paní učitelce a kuchařce věnovala vlastnoručně ušité roušky.

Přehrát video