Na linky MHD přibude čtvrté nízkopodlažní vozidlo

Hedvika Mašková 2020-04-27 14:00:00

Vyřazené autobusy z jiných měst putují do Žatce. I tak smýšlejí zdejší občané o stavu autobusů MHD v našem městě. Vadí jim také, že nejsou všechny nízkopodlažní a bezbariérové. Absence nízkopodlažních autobusů komplikuje život zejména seniorům.

,,Stav některých autobusů MHD v Žatci je vážně hrozný. Kdo je vybírá a proč nejsou všechny nízkopodlažní? Neuvažuje město v nejbližším době o nákupu nových autobusů,“ ptá se jeden z našich čtenářů s iniciály J. K.

Městskou hromadnou dopravu v Žatci zajišťuje akciová společnost Dopravní podnik Ústeckého kraje (DPÚK).

,,Město dle smlouvy na provozování MHD nemá možnost dopravci nařídit výměnu autobusů MHD. Nicméně dopravce postupně vozidla MHD vyměňuje za novější a nízkopodlažní. Ve městě již tato vozidla jsou provozována,“ sdělil našim novinám vedoucí odboru dopravně správných agend Jiří Dobruský.

Kontaktovali jsme ale také předsedu představenstva DPÚK a zeptali se, jak je to vlastně s aktuálním počtem nízkopodlažních autobusů MHD v Žatci.

,, Nízkopodlažní vozidla se v Žatci na MHD začali nasazovat v polovině roku 2018, a to dvě vozidla. V současné době je v provozu na MHD celkem šest vozidel, z toho tři nízkopodlažní. Během letošního roku plánujeme nasadit čtvrté nízkopodlažní vozidlo,“ prozradil David Mahdal.

Pokud i vás trápí něco v našem městě nebo máte tip na článek, napište nám na email fajkusova@ohremedia.cz nebo volejte na telefonní číslo 605 885 460.


Komentáře

Nabídky práce

PANÍ NA ÚKLID

Hledáme paní na úklid kanceláří na DPP. 4 hod./týdně. Odměna dohodou. Volat po 15 hodině.
Tel.: 607881794
E-mail: notebook@ln-ucto.cz


LÉKAŘ/KA NA ORL

Náborový příspěvek 100 000,- Kč. Nemocnice Kadaň přijme LÉKAŘE se specializací, po základním kmenu nebo absolventa LF do ORL ambulance. Nástup možný ihned do HPP nebo na DPČ, DPP.
Kontakt: Bc. Lenka Benešová
Tel.: 474 944 550
E-mail: benesova@nemkadan.cz


TECHNICKÝ PRACOVNÍK ZABEZPEČOVACÍCH A KOMUNIKAČNÍCH TECHNOLOGIÍ

Volná pozice - plat 23 230,- Kč - 32 420,- Kč. Věznice Nové Sedlo přijme TECHNICKÉHO PRACOVNÍKA ZABEZPEČOVACÍCH A KOMUNIKAČNÍCH TECHNOLOGIÍ (slaboproud). Požadujeme: SŠ vzdělání, trestní bezúhonnost, dobrý zdrav. stav, vyhláška č. 50/1978 Sb.
Tel.: 415 779 106
E-mail: JStrosova@vez.nse.justice.cz


ELEKTROMONTÉR

Volná místa na pozici ELEKTROMONTÉR - ESAP Chomutov. Více info na uvedeném telefonu.
Tel.: 603 22 40 90


SKLADNÍK A OPERÁTOR VÝROBY

Volné místo na pozici SKLADNÍK A OPERÁTOR VÝROBY ve Valeo Podbořany. Mzda vč. benefitů až 26500,- Kč.
Tel.: 415 232 268
E-mail: zdenka.hlavanova@valeo.com

Poslední videa

Stavění sněhuláka v Žatci - 14. ledna ráno napadl sníh

Odpoledne už nebylo tak bílo, ale radost děti měly. Vašek s maminkou stavěl sněhuláka :-)

Přehrát video
Vánoční pozdrav Ježíškova pošťáka a jeho pomocnice z Ansáblu BezeVšeho v Postoloprtech

Během adventního trhu v sobotu 12. prosince na postoloprtském náměstí všechny své spoluobčany, diváky, příznivce a kamarády přivítali a poslali vánoční pozdrav členové pořádajícího DA BezeVšeho ;-)

Přehrát video