Každému, kdo přijde zvenčí, se měří teplota. Věznice v Novém Sedle přistupuje k situaci zodpovědně

Hedvika Mašková 2020-04-28 14:00:00

Vězeňská zařízení jsou během současné epidemie koronaviru zvláště ohrožena. Vysoká koncentrace lidí v uzavřeném prostoru a nemožnost plné izolace z nich dělají ideální živnou půdu pro šíření nemoci. Ve věznici v Novém Sedle jsou od poloviny března zakázány návštěvy. Platí i další preventivní opatření proti šíření nákazy. Například každému, kdo přijde do věznice zvenčí, se při vstupu měří teplota.

,,Ve všech našich zařízeních stále platí stávající přísná preventivní opatřená, které jsme přijali s předstihem již v počátcích šíření onemocnění v České republice z důvodu ochrany našich příslušníků, zaměstnanců, vězněných a dalších osob. Tímto eliminujeme riziko nákazy korona virem a zároveň jsme připraveni na krizový stav v případě vypuknutí epidemie,“ sdělila tisková mluvčí Generálního ředitelství Vězeňské služby České republiky Petra Kučerová.

Ve Věznici v Novém Sedle, stejně jako v dalších věznicích, bylo zavedeno, kromě řady jiných protiepidemických opatření, bezkontaktní měření tělesné teploty, a to všem osobám, které do objektu vstupují. V případě, že se u příchozí osoby zjistí zvýšená tělesná teplota, nemůže do věznice vstoupit. Zrušeny byly návštěvy a omezeny jsou rovněž eskorty vězněných osob.

,,Zrušení návštěv vnímáme jako ochranné opatření s cílem eliminovat průnik koronaviru do věznic pro výkon zabezpečovací detence a maximálně tak ochránit naše příslušníky, zaměstnance a vězněné osoby. V souvislosti se zrušením návštěv v našich zařízeních jsme přijali tzv. kompenzační opatření. (častější telefonní kontakt s příbuznými, možnost komunikace po Skypu atd.),“ doplnila Petra Kučerová.

Ve věznici v nedalekém Novém Sedle byl omezen provoz na nejnutnější záležitosti s tím, že je zejména zajištěna bezpečnost všech osob.

V současné době máme v českých věznicích z celkového počtu cirka dvanácti tisíc zaměstnanců jedenáct příslušníků a občanských zaměstnanců s onemocněním COVID - 19, mezi vězněnými osobami není žádná s tímto onemocněním.

Komentáře

Nabídky práce

KUCHAŘ/KA

Volná pracovní v Žatci - pozice KUCHAŘ/KUCHAŘKA! Domov pro seniory v Žatci hledá do svého týmu KUCHAŘE/KU. Praxe vítána, dlouhý - krátký týden (12 hod. směny). - Více info na uvedeném telefonu.
Tel.: 725 895 664


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 120,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389


ÚDRŽBÁŘ

Farma Xaverov a.s. Libočany přijme do pracovního poměru na farmě v Libočanech ÚDRŽBÁŘE. Požadujeme vyučení v oboru opravář/zámečník, ŘP sk. C, strojní průkaz případně průkaz na VZ a svářecí průkaz výhodou, flexibilitu, samostatnost. Nástup dle dohody/ihned.
Tel.: 723 948 710


ÚČETNÍ/FAKTURANTKA

REMEI CZ s.r.o. hledá komunikativní ženu na pozici účetní, fakturantka. Pracovní úvazek: 40 hodin/týdně. Požadavky: USO.
Kontakt: Šroufková Lenka
Tel.: 606 689 927
E-mail: sekretariat@remei.cz


STROJNÍK PÁSOVÉHO BAGRU

Pracovní nabídka na Žatecku! Do pískovny v Roztylech u Žatce přijmeme STROJNÍKA PÁSOVÉHO BAGRU. Strojnický průkaz podmínkou.
Kontakt: p. Sýkora
Tel.: 602 151 166

Poslední videa

Stavba sportovní haly v Podbořanech

Uvnitř se maká, takhle jsme zachytili pracovníky firmy Podhola na stavbě ve středu 1. července ráno...

Přehrát video
Farní zahrada Podbořany - agapé po mši ke cti sv. Petra a Pavla

Nedělní agapé po mši ke cti sv. apoštolů Petra a Pavla na farní zahradě v Podbořanech 28. června. Otec Alexander si zahrál s dětmi přetahovanou, v níž ochotně nechal vyhrát svou malou "soupeřku"...

Přehrát video