Dopravní situace ve Spořicích je kritická, neukázněné šoféry zaznamenají kamery

Redakce 2020-04-30 10:39:00

Problémy s dopravou na hlavním „průtahu” Spořic máme již delší dobu. Domnívali jsme se, že otevřením dálnice si Spořice oddechnou, bohužel opak byl pravdou. Velkým problémem je dále nevhodné řešení kruhového objezdu u Globusu, který je v kritických časech, kdy lidé jezdí do práce a z práce, „zasekán” tak, že čekací doby jsou nezřídka dvacetiminutové. Řidiči se vyhýbají čekání tím, že jedou přes naši obec a spořičtí občané mají často problém silnici přejít. Námi navrhovaná dopravně technická opatření nejsou bohužel akceptována.

Dalším problémem jsou neustálé průjezdy nákladních automobilů obcí. Na všech vjezdech do obce jsou umístěny dopravní značky, zakazují vjezd nákladních automobilů. Přesto je průjezd intenzivní, protože dálnice D7 okolo Spořic je pro nákladní dopravu zpoplatněna. Řidiče zastavujeme, situaci vysvětlujeme, ale bez valného úspěchu. Dopravní policie nemá kapacity na častější kontroly v obci, tak jsme instalovali kamery na všech vjezdech do obce, které umí číst registrační značky a ke kterým má přístup Policie ČR.  Ve spolupráci s policí, které si velmi cením, budeme tvrdě postupovat a pokutovat neukázněné řidiče a firmy. Neradi přistupujeme k těmto krokům, ale situace je opravdu kritická. 

Ing. Roman BRAND, starosta obce Spořice

– – – – – –

Poznámka redakce: Chomutovská správa Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) na konci loňského roku vydala prohlášení, podle kterého si je kritické dopravní situace na kruhovém objezdu u Globusu vědoma. V současné době prověřuje několik variant dopravního řeše ní celé ulice Černovická, a to od světelné křižovatky Nové Spořice až po ok ružní křižovatku u Globusu. Součástí studie je i řešení napojení stávajících areálů (zejména komplexu Globus/Uni Hobby) a rozvojových ploch v celém území. „Pro celou lokalitu provedeme dopravní průzkum, který bude sloužit jako podklad pro mikrosimulaci dopravy ve vybraných variantách. Výsledky simulace budou důležitým podkladem pro výběr vhodné varianty,” informoval dopravní inženýr Václav Marvan, který se problémem křižovatky zabývá. O finální variantě, na které se shodne ŘSD ČR, město Chomutov, Policie ČR a soukromí investoři, má být rozhodnuto letos v létě. S následnou úpravou křižovatky u Globusu se počítá v roce 2021.

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

UKLÍZEČKA

Přijmeme pracovnici na úklid v odpoledních hodinách ve škole. Vhodné pro ženy důchodkyně. Zájemci hlaste se v sídle firmy LASSO (Libušina 1314, Chomutov) vždy v pondělí a ve čtvrtek v 11 hodin.


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 130,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373


ČÍŠNÍKŮ/SERVÍRKA

Restaurace a bowling Nový svět přijme číšníka/servírku na HPP. Nástup možný ihned.
Tel.: 603178361
E-mail: info@restaurantlouny.cz

Poslední videa

Uprchlý vězeň

.....

Přehrát video
Minikopaná ve Vroutku má tradici, hrají i ženy

Letos se turnaje v minikopané v sobotu 18. 7. ve Vroutku zúčastnilo sedm týmů, jeden z nich tvořily ženy. Do brány pro jistotu postavily šikovného mladého muže :-)

Přehrát video