Dopravní situace ve Spořicích je kritická, neukázněné šoféry zaznamenají kamery

Redakce 2020-04-30 10:39:00

Problémy s dopravou na hlavním „průtahu” Spořic máme již delší dobu. Domnívali jsme se, že otevřením dálnice si Spořice oddechnou, bohužel opak byl pravdou. Velkým problémem je dále nevhodné řešení kruhového objezdu u Globusu, který je v kritických časech, kdy lidé jezdí do práce a z práce, „zasekán” tak, že čekací doby jsou nezřídka dvacetiminutové. Řidiči se vyhýbají čekání tím, že jedou přes naši obec a spořičtí občané mají často problém silnici přejít. Námi navrhovaná dopravně technická opatření nejsou bohužel akceptována.

Dalším problémem jsou neustálé průjezdy nákladních automobilů obcí. Na všech vjezdech do obce jsou umístěny dopravní značky, zakazují vjezd nákladních automobilů. Přesto je průjezd intenzivní, protože dálnice D7 okolo Spořic je pro nákladní dopravu zpoplatněna. Řidiče zastavujeme, situaci vysvětlujeme, ale bez valného úspěchu. Dopravní policie nemá kapacity na častější kontroly v obci, tak jsme instalovali kamery na všech vjezdech do obce, které umí číst registrační značky a ke kterým má přístup Policie ČR.  Ve spolupráci s policí, které si velmi cením, budeme tvrdě postupovat a pokutovat neukázněné řidiče a firmy. Neradi přistupujeme k těmto krokům, ale situace je opravdu kritická. 

Ing. Roman BRAND, starosta obce Spořice

– – – – – –

Poznámka redakce: Chomutovská správa Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) na konci loňského roku vydala prohlášení, podle kterého si je kritické dopravní situace na kruhovém objezdu u Globusu vědoma. V současné době prověřuje několik variant dopravního řeše ní celé ulice Černovická, a to od světelné křižovatky Nové Spořice až po ok ružní křižovatku u Globusu. Součástí studie je i řešení napojení stávajících areálů (zejména komplexu Globus/Uni Hobby) a rozvojových ploch v celém území. „Pro celou lokalitu provedeme dopravní průzkum, který bude sloužit jako podklad pro mikrosimulaci dopravy ve vybraných variantách. Výsledky simulace budou důležitým podkladem pro výběr vhodné varianty,” informoval dopravní inženýr Václav Marvan, který se problémem křižovatky zabývá. O finální variantě, na které se shodne ŘSD ČR, město Chomutov, Policie ČR a soukromí investoři, má být rozhodnuto letos v létě. S následnou úpravou křižovatky u Globusu se počítá v roce 2021.

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

VEDOUCÍ FARMY/HLAVNÍ AGRONOM

Pro zemědělskou farmu vybavenou moderní technikou a provozující rostlinnou výrobu na cca 3 000 hektarech polí, hledáme vhodného kandidáta na pozici - VEDOUCÍ FARMY SPOJENOU S FUNKCÍ HLAVNÍHO AGRONOMA, popř. hledáme pouze hlavního agronoma. Pěstujeme pšenici, řepku a hrách. Nabízíme nadstandardní finanční podmínky a možnost seberealizace. Více informací po telefonu či osobně. Lokalita: Podbořany.
Tel.: 603294756
E-mail: zemedelec55@seznam.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Železniční most na trati Plzeň - Žatec je demontován

Včera ráno došlo k demontování druhé části mostu přes Ohři. Samotná demontáž začala kolem 8 hodiny a skončila kolem 10 hodiny. Konstrukce vážila asi 500 tun.

Přehrát video
Libořická pouť 2022 a Flying Boys z Kolína

Propojení diváka s akcí plnou adrenalinu, komedie a sportovní gymnastiky. To je skupina gymnastů, kteří bavili v sobotu i diváky v Libořicích. Tady je jen malý kousek vystoupení v sobotu 6. 8. 2022 :)

Přehrát video