70 let společně. Manželé Novákovi oslavili platinovou svatbu

Hedvika Mašková 2020-05-07 10:00:00

Je to vzácný okamžik, můžete-li spolu oslavit 70 společných let! Ne nadarmo nese toto výročí svatby název jednoho z nejcennějších drahých kovů. Platinovou svatbu oslavili minulý týden manželé Marie a Jaroslav Novákovi, kteří byli sezdáni 29. dubna 1950 v Písku.

,,Poznali jsme se v Krči u Protivína, kam mě pozval můj švagr na ples. S mojí ženou jsme si padli hned do oka,“ zavzpomínal Jaroslav Novák na první setkání se svou ženou Marií a prozradil také recept na dlouholeté manželství: ,,Partneři by si měli umět odpouštět. Samozřejmě, že jsme měli občas bouřku, ale po ní zase vysvitlo sluníčko.“ 

Manželé Novákovi se do Žatce přestěhovali přes devíti lety. Paní Marie pracovala jako dětská zdravotní sestra a pan Jaroslav jako kontrolor strojů, věnoval se také chovu cizokrajného ptactva, se kterým jezdil po celém světě.

Manželé však za dlouhou dobu společného soužití nikdy neslavili výročí. K platinovému jubileu jim proto přichystali překvapení manželé Parohovi z Libočan, kteří jim připravili ,,svatební“ cestu kočárem po historickém centru Žatce. Kočár byl veden krásnými frískými koňmi z jejich stáje.

A kočár by se měl do centra našeho královského města opět vrátit. Manželé Parohovi budou během sezóny nabízet projížďku kočárem zdejším občanům s možností výkladu o historii města. Pokud bude přát počasí, začnou již o tomto prodlouženém víkendu. Když tedy v Žatci uvidíte projíždět kočár, stačí jen zamávat a můžete si užít jedinečný a nezapomenutelný zážitek. 

Komentáře

Nabídky práce

Práce v Rakousku

Hledáte práci v Rakousku? Mluvíte Německy? Máte praxi ve stavebnictví či řemeslech? Kontaktujte nás!
Kontakt: Irena Chaloupková
Tel.: 608825535
WWW: https://trummer.eu/cz/
E-mail: irena.chaloupkova@trummer.eu


ELEKTROMECHANIK ÚDRŽBY - CIE Praga Louny

Mzda až 43.000 Kč. Týden dovolené navíc, příspěvek na stravování, penzijní připojištění, firemní tel. tarify, motivační příspěvek, bonusy k pracovním a životním jubileím, příplatky za práci ve svátek, o sobotách a nedělích, za práci v noci a přesčas. Požadavky: vyučen v oboru elektro; odborná způsobilost dle vyhl. 50/78 Sb. § 6, 7; čtení elektrotechnických schémat.
Kontakt: Ivana Pelcová
Tel.: 731430762
E-mail: ipelcova@cieautomotive.com


Dělník do dřevovýroby - Radonice u Kadaně

Přijmu dělníka do dřevovýroby v Radonicích u Kadaně. Obsluha strojů, tlučení palet. Výhodou řidičský průkaz na vysokozvižný vozík.
Tel.: 474397131


Účetní města Blšany

Starostka Města Blšany vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa ÚČETNÍ MĚSTA na dobu neurčitou. Bližší informace na https://www.blsany.cz/ nebo přímo o starostky města.
Kontakt: Ing. Dagmar Břehovská
Tel.: 607838441
WWW: https://www.blsany.cz/assets/File.ashx?id_org=578&id_dokumenty=2044


Práce v Německu na pracovní smlouvu

Hledáme zaměstnance na stavební práce do Německa - Mnichov a okolí, později práce i v Lipsku. Dlouhodobě, s placeným ubytováním, na pracovní smlouvu. Mzda pro jednotlivé profese za 8 hodin práce denně: Zedník: 1.900 EURO čistého Betonář: 2.000 EURO čistého Přidavač: 1.652 EURO čistého V případě vyššího počtu odpracovaných hodin se mzdy navyšují. Výplata každý 14 dní. Výhodou řidičský průkaz a znalost německého jazyka, ani jedno však není podmínkou. NABÍDKA PLATÍ PRO CELOU ČR!
Tel.: 602588686

Poslední videa

Prohlídka nové sportovní haly v Podbořanech

Provedl nás technický správce Ladislav Bokr.

Přehrát video
Leona Machálková zpívala pro Chomutováky a nejen pro ně :-)

ABBA!...

Přehrát video