70 let společně. Manželé Novákovi oslavili platinovou svatbu

Hedvika Mašková 2020-05-07 10:00:00

Je to vzácný okamžik, můžete-li spolu oslavit 70 společných let! Ne nadarmo nese toto výročí svatby název jednoho z nejcennějších drahých kovů. Platinovou svatbu oslavili minulý týden manželé Marie a Jaroslav Novákovi, kteří byli sezdáni 29. dubna 1950 v Písku.

,,Poznali jsme se v Krči u Protivína, kam mě pozval můj švagr na ples. S mojí ženou jsme si padli hned do oka,“ zavzpomínal Jaroslav Novák na první setkání se svou ženou Marií a prozradil také recept na dlouholeté manželství: ,,Partneři by si měli umět odpouštět. Samozřejmě, že jsme měli občas bouřku, ale po ní zase vysvitlo sluníčko.“ 

Manželé Novákovi se do Žatce přestěhovali přes devíti lety. Paní Marie pracovala jako dětská zdravotní sestra a pan Jaroslav jako kontrolor strojů, věnoval se také chovu cizokrajného ptactva, se kterým jezdil po celém světě.

Manželé však za dlouhou dobu společného soužití nikdy neslavili výročí. K platinovému jubileu jim proto přichystali překvapení manželé Parohovi z Libočan, kteří jim připravili ,,svatební“ cestu kočárem po historickém centru Žatce. Kočár byl veden krásnými frískými koňmi z jejich stáje.

A kočár by se měl do centra našeho královského města opět vrátit. Manželé Parohovi budou během sezóny nabízet projížďku kočárem zdejším občanům s možností výkladu o historii města. Pokud bude přát počasí, začnou již o tomto prodlouženém víkendu. Když tedy v Žatci uvidíte projíždět kočár, stačí jen zamávat a můžete si užít jedinečný a nezapomenutelný zážitek. 

Komentáře

Nabídky práce

PRACOVNÍK/PRACOVNICE VÝCHOVNĚ NEPEDAGOGICKÝCH ČINNOSTÍ

DPS Žatec hledá do svého týmu PRACOVNÍKA/PRACOVNICI VÝCHOVNĚ NEPEDAGOGICKÝCH ČINNOSTÍ (ERGO) na dobu určitou. Podmínka: minimálně středoškolské vzdělání, vítáno vzdělání v oboru ergoterapie. Přihlášky formou přiloženého životopisu zasílejte do 31. října 2021 na uvedený e-mail nebo adresu.
Kontakt: Domov pro seniory, Šafaříkova 852, 438 01 Žatec
E-mail: antoni@dpszatec.cz


PRACOVNICE NA EKONOMICKÉM ÚSEKU

Stavební bytové družstvo Chomutov přijme PRACOVNICI na ekonomický úsek. Požadujeme SŠ vzdělání, komunikační schopnosti a komplexní znalost účetnictví. Přihláška musí obsahovat strukturovaný profesní životopis. Přihlášky posílejte pouze na e-mail.
E-mail: dostal@sbdcv.cz


ADMINISTRATIVNÍ PRACOVNICE

Stavební bytové družstvo Chomutov přijme na ekonomický úsek ADMINISTRATIVNÍ PRACOVNICI. Požadujeme SŠ vzdělání, základní znalost účetnictví, komunikační schopnosti a znalost MS Office. Vhodné i pro absolventy. Přihláška musí obsahovat strukturovaný profesní životopis. Přihlášky posílejte pouze na e-mail.
E-mail: dostal@sbdcv.cz


TURISTICKÝ PRŮVODCE

Chrám Chmele a Piva v Žatci přijme PRŮVODCE 1. Na hlavní pracovní poměr 2. Na dohodu pro pravidelnou výpomoc (vhodné i pro aktivní seniory, studenty, osoby na mateřské/rodičovské) Požadujeme ochotu pracovat o víkendech a svátcích, cizí jazyk výhodou. 5 týdnů dovolené, platové ohodnocení dle legislativy. Nástup možný ihned.
E-mail: havelka@chchp.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz

Poslední videa

Nová prodejna Normy v Podbořanech - stavba už má střechu

Nakoukli jsme na staveniště, kde vyrůstá nová prodejna řetězce Norma. Středa 6. 10. Právě skončil kontrolní den...

Přehrát video
Moštárna v Podbořanech: jak se dělá mošt

Nahlédli jsme do městské moštárny v Podbořanech, kde dva Honzové pracovali na výrobě moštu pro Martina, Martinu a jejich kolegy z Mostu (y)

Přehrát video