70 let společně. Manželé Novákovi oslavili platinovou svatbu

Hedvika Mašková 2020-05-07 10:00:00

Je to vzácný okamžik, můžete-li spolu oslavit 70 společných let! Ne nadarmo nese toto výročí svatby název jednoho z nejcennějších drahých kovů. Platinovou svatbu oslavili minulý týden manželé Marie a Jaroslav Novákovi, kteří byli sezdáni 29. dubna 1950 v Písku.

,,Poznali jsme se v Krči u Protivína, kam mě pozval můj švagr na ples. S mojí ženou jsme si padli hned do oka,“ zavzpomínal Jaroslav Novák na první setkání se svou ženou Marií a prozradil také recept na dlouholeté manželství: ,,Partneři by si měli umět odpouštět. Samozřejmě, že jsme měli občas bouřku, ale po ní zase vysvitlo sluníčko.“ 

Manželé Novákovi se do Žatce přestěhovali přes devíti lety. Paní Marie pracovala jako dětská zdravotní sestra a pan Jaroslav jako kontrolor strojů, věnoval se také chovu cizokrajného ptactva, se kterým jezdil po celém světě.

Manželé však za dlouhou dobu společného soužití nikdy neslavili výročí. K platinovému jubileu jim proto přichystali překvapení manželé Parohovi z Libočan, kteří jim připravili ,,svatební“ cestu kočárem po historickém centru Žatce. Kočár byl veden krásnými frískými koňmi z jejich stáje.

A kočár by se měl do centra našeho královského města opět vrátit. Manželé Parohovi budou během sezóny nabízet projížďku kočárem zdejším občanům s možností výkladu o historii města. Pokud bude přát počasí, začnou již o tomto prodlouženém víkendu. Když tedy v Žatci uvidíte projíždět kočár, stačí jen zamávat a můžete si užít jedinečný a nezapomenutelný zážitek. 

Komentáře

Nabídky práce

Pracovní nabídka pro osoby se zdravotním omezením (ZTP, změněná pracovní schopnost)

Veřejné stravování CZ a.s. přijme zaměstnance na pozice POMOCNÁ KUCHAŘKA, POMOCNÁ SÍLA DO KUCHYNĚ, POKLADNÍ, VÝDEJČÍ OBĚDŮ, UKLÍZEČKA. Místo výkonu práce - Louny, Žatec a okolí, Slaný. Požadujeme samostatnost a spolehlivost, praxe v oboru není podmínkou.
Kontakt: p. Krupka
Tel.: 603 267 370


KUCHAŘ/ČÍŠNÍK

Přijmu kuchaře, servírku v Chomutově.
Tel.: 777 944 816


BRIGÁDA V CHRÁNĚNÉ DÍLNĚ

Chráněná dílna Tuchořice hledá pracovníky na HPP na tyto pozice PŘÍPRAVA PROVÁZKU NA NAVAZOVÁNÍ/UZLÍKOVÁNÍ, STROJNÍ NAVAZOVÁNÍ UZLÍKU NA DRÁTEK, STROJNÍ PŘEVÍJECÍ CHMELOVÉHO DRÁTKU (VHODNÉ PRO MUŽE). 20 hodin týdně, odměna 7 - 10 tisíc, dopravní spojení z Loun, Žatce i Podbořan. Nástup možný ihned.
Tel.: 723 588 312


ŘIDIČ - STŘÍDAČ

Pracovní příležitost pro lidi z Chomutova a okolí! Hledáme zaměstnance na pozici ŘIDIČE - STŘÍDAČE. Vhodné pro důchodce.
Tel.: 607 218 078


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373

Poslední videa

Kněžické rybníky: žabí koncert na začátku května

Poslechněte si žabí sbor :-)

Přehrát video
MŠ Blšany - roušky pro děti i paní učitelku

I když děti již v budově školky nemusejí nosit roušky, venku je potřebují. Drahomíra Gramskopfová z Blšan jim i paní učitelce a kuchařce věnovala vlastnoručně ušité roušky.

Přehrát video