Poruchový vodovod a děravá kanalizace

Hedvika Mašková 2020-05-21 10:00:00

Severočeská vodárenská společnost (SVS) zahajuje plánovanou investiční akci tohoto roku. V v ulicích Komenského alej a Volyňských Čechů proběhne rekonstrukce poruchového vodovodu a děravé kanalizace pro cca 150 napojených obyvatel. Stavba je koordinována s městem Žatec, které plánuje provést obnovu povrchů.

,,V uvedené lokalitě se nachází litinový vodovod, který byl uveden do provozu v roce 1955. Řad je již dožilý a poruchový. Stoka je v ulici Komenského alej tvořena potrubím z betonu a z kameniny, dále je zde úsek kanalizace ze zdiva. V ulici Volyňských Čechů je kanalizace tvořena betonovým vejcem a rovněž úsekem ze zdiva. V obou ulicích kanalizace pochází z roku 1969,“ informuje Severočeská vodárenská společnost.

Kamerová prohlídka prokázala, že potrubí vykazuje korozi materiálu místy nad padesát procent, netěsné spoje, vymleté spáry a díry. Místy je chybějící zdivo a nevyhovující šachty. Z uvedených technických důvodů, a v koordinaci s investiční akcí města Žatec, rozhodla SVS o provedení rekonstrukce vodovodu v celkové délce 231,70 metrů a kanalizace v celkové délce 314,30 metrů. Stavba bude prováděna částečně otevřeným výkopem a zčásti bezvýkopově.

,,Pro novou kanalizaci bude použito potrubí z kameniny v délce 55 metrů, tento úsek bude položen v otevřeném výkopu. Dále pak bezvýkopovou technologií sanační inverzní vložkou rekonstruován úsek v délce 73 metrů, dále obložením dna stávající stoky čedičovým obkladem dna v délce 162 metrů a v posledním úseku dojde k zatažení polypropylenového do původní zděné stoky v délce 24,3 metrů. Zbylá část bude zaplavena cemento-popílkovou směsí. Celková délka sanované a rekonstruované kanalizace je 314,30 metrů,“ dodává společnost SVS, která je investorem stavby.

V termínu od 18. do 31. května dojde k částečné uzavírce vnitřní části prstence okružní křižovatky Komenského alej a Volyňských Čechů u prodejny LIDL, a to bez dopravního omezení.

Dále dojde k rekonstrukci stávajícího vodovodního řadu v celkové délce 231,70 metrů, včetně přepojení třinácti kusů vodovodních přípojek. Stávající potrubí bude v místech ve výkopu odstraněno. Pro požární zajištění území bude využíván stávající nadzemní hydrant v ulici Komenského alej před obchodním domem LIDL. Pro nový vodovod bude použito potrubí z tvárné litiny a rekonstrukce proběhne otevřeným výkopem.

Podle smlouvy o dílo má být stavba dokončena nejpozději do 31. srpna 2020.

Komentáře

Nabídky práce

KUCHAŘ/KA

Volná pracovní v Žatci - pozice KUCHAŘ/KUCHAŘKA! Domov pro seniory v Žatci hledá do svého týmu KUCHAŘE/KU. Praxe vítána, dlouhý - krátký týden (12 hod. směny). - Více info na uvedeném telefonu.
Tel.: 725 895 664


ÚČETNÍ

Chrám Chmele a Piva v Žatci přijme ÚČETNÍ. Náplní práce je zajištění vedení účetnictví příspěvkové organizace s prvky podnikatelského subjektu. Požadujeme výbornou znalost celkového účetnictví. V případě zájmu nás kontaktujte písemně na uvedený e-mail.
E-mail: havelka@chchp.cz


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 120,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389


ÚDRŽBÁŘ

Farma Xaverov a.s. Libočany přijme do pracovního poměru na farmě v Libočanech ÚDRŽBÁŘE. Požadujeme vyučení v oboru opravář/zámečník, ŘP sk. C, strojní průkaz případně průkaz na VZ a svářecí průkaz výhodou, flexibilitu, samostatnost. Nástup dle dohody/ihned.
Tel.: 723 948 710


ÚČETNÍ/FAKTURANTKA

REMEI CZ s.r.o. hledá komunikativní ženu na pozici účetní, fakturantka. Pracovní úvazek: 40 hodin/týdně. Požadavky: USO.
Kontakt: Šroufková Lenka
Tel.: 606 689 927
E-mail: sekretariat@remei.cz

Poslední videa

Stavba sportovní haly v Podbořanech

Uvnitř se maká, takhle jsme zachytili pracovníky firmy Podhola na stavbě ve středu 1. července ráno...

Přehrát video
Farní zahrada Podbořany - agapé po mši ke cti sv. Petra a Pavla

Nedělní agapé po mši ke cti sv. apoštolů Petra a Pavla na farní zahradě v Podbořanech 28. června. Otec Alexander si zahrál s dětmi přetahovanou, v níž ochotně nechal vyhrát svou malou "soupeřku"...

Přehrát video