Poruchový vodovod a děravá kanalizace

Hedvika Mašková 2020-05-21 10:00:00

Severočeská vodárenská společnost (SVS) zahajuje plánovanou investiční akci tohoto roku. V v ulicích Komenského alej a Volyňských Čechů proběhne rekonstrukce poruchového vodovodu a děravé kanalizace pro cca 150 napojených obyvatel. Stavba je koordinována s městem Žatec, které plánuje provést obnovu povrchů.

,,V uvedené lokalitě se nachází litinový vodovod, který byl uveden do provozu v roce 1955. Řad je již dožilý a poruchový. Stoka je v ulici Komenského alej tvořena potrubím z betonu a z kameniny, dále je zde úsek kanalizace ze zdiva. V ulici Volyňských Čechů je kanalizace tvořena betonovým vejcem a rovněž úsekem ze zdiva. V obou ulicích kanalizace pochází z roku 1969,“ informuje Severočeská vodárenská společnost.

Kamerová prohlídka prokázala, že potrubí vykazuje korozi materiálu místy nad padesát procent, netěsné spoje, vymleté spáry a díry. Místy je chybějící zdivo a nevyhovující šachty. Z uvedených technických důvodů, a v koordinaci s investiční akcí města Žatec, rozhodla SVS o provedení rekonstrukce vodovodu v celkové délce 231,70 metrů a kanalizace v celkové délce 314,30 metrů. Stavba bude prováděna částečně otevřeným výkopem a zčásti bezvýkopově.

,,Pro novou kanalizaci bude použito potrubí z kameniny v délce 55 metrů, tento úsek bude položen v otevřeném výkopu. Dále pak bezvýkopovou technologií sanační inverzní vložkou rekonstruován úsek v délce 73 metrů, dále obložením dna stávající stoky čedičovým obkladem dna v délce 162 metrů a v posledním úseku dojde k zatažení polypropylenového do původní zděné stoky v délce 24,3 metrů. Zbylá část bude zaplavena cemento-popílkovou směsí. Celková délka sanované a rekonstruované kanalizace je 314,30 metrů,“ dodává společnost SVS, která je investorem stavby.

V termínu od 18. do 31. května dojde k částečné uzavírce vnitřní části prstence okružní křižovatky Komenského alej a Volyňských Čechů u prodejny LIDL, a to bez dopravního omezení.

Dále dojde k rekonstrukci stávajícího vodovodního řadu v celkové délce 231,70 metrů, včetně přepojení třinácti kusů vodovodních přípojek. Stávající potrubí bude v místech ve výkopu odstraněno. Pro požární zajištění území bude využíván stávající nadzemní hydrant v ulici Komenského alej před obchodním domem LIDL. Pro nový vodovod bude použito potrubí z tvárné litiny a rekonstrukce proběhne otevřeným výkopem.

Podle smlouvy o dílo má být stavba dokončena nejpozději do 31. srpna 2020.

Komentáře

Nabídky práce

Pracovní nabídka pro osoby se zdravotním omezením (ZTP, změněná pracovní schopnost)

Veřejné stravování CZ a.s. přijme zaměstnance na pozice POMOCNÁ KUCHAŘKA, POMOCNÁ SÍLA DO KUCHYNĚ, POKLADNÍ, VÝDEJČÍ OBĚDŮ, UKLÍZEČKA. Místo výkonu práce - Louny, Žatec a okolí, Slaný. Požadujeme samostatnost a spolehlivost, praxe v oboru není podmínkou.
Kontakt: p. Krupka
Tel.: 603 267 370


KUCHAŘ/ČÍŠNÍK

Přijmu kuchaře, servírku v Chomutově.
Tel.: 777 944 816


BRIGÁDA V CHRÁNĚNÉ DÍLNĚ

Chráněná dílna Tuchořice hledá pracovníky na HPP na tyto pozice PŘÍPRAVA PROVÁZKU NA NAVAZOVÁNÍ/UZLÍKOVÁNÍ, STROJNÍ NAVAZOVÁNÍ UZLÍKU NA DRÁTEK, STROJNÍ PŘEVÍJECÍ CHMELOVÉHO DRÁTKU (VHODNÉ PRO MUŽE). 20 hodin týdně, odměna 7 - 10 tisíc, dopravní spojení z Loun, Žatce i Podbořan. Nástup možný ihned.
Tel.: 723 588 312


ŘIDIČ - STŘÍDAČ

Pracovní příležitost pro lidi z Chomutova a okolí! Hledáme zaměstnance na pozici ŘIDIČE - STŘÍDAČE. Vhodné pro důchodce.
Tel.: 607 218 078


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373

Poslední videa

Kněžické rybníky: žabí koncert na začátku května

Poslechněte si žabí sbor :-)

Přehrát video
MŠ Blšany - roušky pro děti i paní učitelku

I když děti již v budově školky nemusejí nosit roušky, venku je potřebují. Drahomíra Gramskopfová z Blšan jim i paní učitelce a kuchařce věnovala vlastnoručně ušité roušky.

Přehrát video