Deset milionů za dublovanou smlouvu? Bývalé vedení Žatecké teplárenské čelí další žalobě

Hedvika Mašková 2020-06-02 12:23:00

Problémy v Žatecké teplárně neutichají.  Bývalé představenstvo má na krku další žalobu za podvodné jednání. Současné vedení městské společnosti prověřilo, mimo jiné, fakturu ve výši deseti milionů korun, která byla proplacena firmě Metrostav. Bez výběrového řízení byla uzavřena smlouva na práce, které dle znaleckého posudku, měly být provedeny a byly uhrazeny již v rámci zakázky tzv. ,,rekonstrukce kotlů".

,,Při kontrole jsme narazili na fakturu ve výši kolem deseti milionů korun, kterou bývalé vedení teplárny proplatilo firmě Metrostav po soutěži, převzetí kotlů i kompletním vyúčtování dle výběrového řízení. Bývalí členové zastupitelstva ani rady nebyli o této skutečnosti nikdy informováni,“ upřesnil Jaroslav Hladký.

Po překvapivém zjištění si Žatecká teplárenská nechala zpracovat odborný posudek, podle kterého se jednalo o dublovanou smlouvu. ,,Soudní znalec konstatoval, že to, co bylo ve smlouvě požadováno, mělo být dodáno dle smlouvy podepsané v rámci výběrovém řízení na rekonstrukci kotlů K1, K2. Na základě těchto zjištění jsme podali žalobu,“ vysvětlil Jaroslav Hladký.

Minulý měsíc již mohly být navíc již vyřčeny rozsudky obžalovaných v kauze machinací s dotací na rekonstrukci kotlů. Pro zločin poškození finančních zájmů Evropské unie byla podána obžaloba na tehdejšího předsedu představenstva společnosti Petra Šmída, zástupce stavebního dozoru a dodavatelské firmy, ale také na samotný městský podnik. Kvůli koronaviru je jednání soudu odsunuto. Nyní byla na bývalé vedení podána další žaloba, u níž ještě není znám přesný termín prvního stání.

Současně Představenstvo požádalo Dozorčí radu společnosti o prověření faktur za poradenskou činnost v hodnotě 9 milionů korun.

Od letošního roku má Žatecká teplárenská nového ředitele, kterým se stal Ing. Pavel Jonáš. Personální změny se dotkly rovněž náměstků. Stávající dva náměstky (technického a výrobního), nahradil pouze jeden. Po prodlouženém výběrovém řízení na tuto pozici byl náměstkem jmenován Ing. Jan Andrejovský.

,,Ve společnosti jsme se rovněž rozhodli zrušit manažerské smlouvy, které zavedlo bývalé představenstvo. Ty byly v rozporu s kolektivní smlouvou, kdy měl každý z manažerů nárok na deset odstupných platů. Odchodné je nyní řízeno kolektivní smlouvou a souvisí s délkou působení v podniku,“ dodal na závěr předseda představenstva Jaroslav Hladký.


Komentáře

Nabídky práce

UKLÍZEČKA

Přijmeme pracovnici na úklid v odpoledních hodinách ve škole. Vhodné pro ženy důchodkyně. Zájemci hlaste se v sídle firmy LASSO (Libušina 1314, Chomutov) vždy v pondělí a ve čtvrtek v 11 hodin.


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 130,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373


ČÍŠNÍKŮ/SERVÍRKA

Restaurace a bowling Nový svět přijme číšníka/servírku na HPP. Nástup možný ihned.
Tel.: 603178361
E-mail: info@restaurantlouny.cz

Poslední videa

Minikopaná ve Vroutku má tradici, hrají i ženy

Letos se turnaje v minikopané v sobotu 18. 7. ve Vroutku zúčastnilo sedm týmů, jeden z nich tvořily ženy. Do brány pro jistotu postavily šikovného mladého muže :-)

Přehrát video
Krásný Dvůr: Po stopách hraběte Rudolfa

Zajímavý edukační program na zámku absolvovaly ve čtvrtek 16. 7. děti z příměstského tábora DDM Žatec. Lektorka Zdenka Lněníčková se s nimi vypravila po stopách Jana Rudolfa Černína...

Přehrát video