Dokončení cyklostezky brání vzácný brouk

Hedvika Mašková 2020-06-12 10:00:00

Po deseti letech, kdy se připravovala cyklostezka podél řeky Ohře, která má propojit Ústecký kraj s Karlovarským krajem, se vše vrací téměř na začátek. A co je důvodem? Pozemková problematika jednotlivých katastrálních území obcí, dohody s dotčenými vlastníky, ale také problematický a zastaralý projekt, který se za celou dobu nedokázal vypořádat s očekávanými potížemi.

„Dobrou zprávou je, že na úseku ze Žatce na Nechranickou přehradu budou pokračovat procesy územního řízení, což znamená, že neskončíme na začátku jako ostatní úseky v kraji,“ vysvětlil žatecký místostarosta a zároveň krajský zastupitel Radim Laibl a doplnil: ,,Problémem však může být biologický průzkum v tomto úseku, což je podmínkou ochránců přírody, neboť se zde nachází vzácná flóra a fauna, a to především brouk krasec (Cylindromorphus bohemicus), jenž je asi v současné době největším soupeřem pro cyklostezku.“

Východiskem by mohlo být použití unikátního multienzymového produktu jehož složení by vycházelo z původního složení cesty, kde by trasa cyklostezky vedla.

,,Plánujeme v letošním roce rovněž naprojektovat zbývající úseky na katastru našeho města, aby Ústecký kraj na nás mohl hned navázat, k tomu ale potřebujeme větší vůli kraje, koronaviru navzdory. Je totiž až k neuvěření, že se po takové dlouhé době projekt více než 130 km dlouhé cyklostezky téměř nikam neposunul,“ doplnil na závěr zklamaný Radim Laibl.

Podél cyklosezky by se měl doplňovat i nový mobiliář v hodnotě jednoho milionu korun. Přibýt by mělo například veřejné griloviště, cykloboxy, edukační a herní prvky pro děti, altán nebo další lavičky. Z žateckého úseku cyklostezky by se tak mohla stát kvalitní relaxační zóna, která je již nyní vyhledávanou a oblíbenou lokalitou nejen místních občanů, ale i lidí z širšího okolí.Komentáře

Nabídky práce

UKLÍZEČKA

Přijmeme pracovnici na úklid v odpoledních hodinách ve škole. Vhodné pro ženy důchodkyně. Zájemci hlaste se v sídle firmy LASSO (Libušina 1314, Chomutov) vždy v pondělí a ve čtvrtek v 11 hodin.


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 130,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373


ČÍŠNÍKŮ/SERVÍRKA

Restaurace a bowling Nový svět přijme číšníka/servírku na HPP. Nástup možný ihned.
Tel.: 603178361
E-mail: info@restaurantlouny.cz

Poslední videa

Minikopaná ve Vroutku má tradici, hrají i ženy

Letos se turnaje v minikopané v sobotu 18. 7. ve Vroutku zúčastnilo sedm týmů, jeden z nich tvořily ženy. Do brány pro jistotu postavily šikovného mladého muže :-)

Přehrát video
Krásný Dvůr: Po stopách hraběte Rudolfa

Zajímavý edukační program na zámku absolvovaly ve čtvrtek 16. 7. děti z příměstského tábora DDM Žatec. Lektorka Zdenka Lněníčková se s nimi vypravila po stopách Jana Rudolfa Černína...

Přehrát video