Dokončení cyklostezky brání vzácný brouk

Hedvika Mašková 2020-06-12 10:00:00

Po deseti letech, kdy se připravovala cyklostezka podél řeky Ohře, která má propojit Ústecký kraj s Karlovarským krajem, se vše vrací téměř na začátek. A co je důvodem? Pozemková problematika jednotlivých katastrálních území obcí, dohody s dotčenými vlastníky, ale také problematický a zastaralý projekt, který se za celou dobu nedokázal vypořádat s očekávanými potížemi.

„Dobrou zprávou je, že na úseku ze Žatce na Nechranickou přehradu budou pokračovat procesy územního řízení, což znamená, že neskončíme na začátku jako ostatní úseky v kraji,“ vysvětlil žatecký místostarosta a zároveň krajský zastupitel Radim Laibl a doplnil: ,,Problémem však může být biologický průzkum v tomto úseku, což je podmínkou ochránců přírody, neboť se zde nachází vzácná flóra a fauna, a to především brouk krasec (Cylindromorphus bohemicus), jenž je asi v současné době největším soupeřem pro cyklostezku.“

Východiskem by mohlo být použití unikátního multienzymového produktu jehož složení by vycházelo z původního složení cesty, kde by trasa cyklostezky vedla.

,,Plánujeme v letošním roce rovněž naprojektovat zbývající úseky na katastru našeho města, aby Ústecký kraj na nás mohl hned navázat, k tomu ale potřebujeme větší vůli kraje, koronaviru navzdory. Je totiž až k neuvěření, že se po takové dlouhé době projekt více než 130 km dlouhé cyklostezky téměř nikam neposunul,“ doplnil na závěr zklamaný Radim Laibl.

Podél cyklosezky by se měl doplňovat i nový mobiliář v hodnotě jednoho milionu korun. Přibýt by mělo například veřejné griloviště, cykloboxy, edukační a herní prvky pro děti, altán nebo další lavičky. Z žateckého úseku cyklostezky by se tak mohla stát kvalitní relaxační zóna, která je již nyní vyhledávanou a oblíbenou lokalitou nejen místních občanů, ale i lidí z širšího okolí.Komentáře

Nabídky práce

TECHNICKÝ PRACOVNÍK TĚŽBY SUROVIN

SEVEROČESKÉ PÍSKOVNY A ŠTĚRKOVNY přijmou do pískovny v Roztylech u Žatce TECHNICKÉHO PRACOVNÍKA TĚŽBY SUROVIN. Podmínkou ŘP skupiny B, výhodou německý jazyk.
Kontakt: p. Borovičková
Tel.: 602 559 161


KLEMPÍŘ

Pracovní nabídka na pozici KLEMPÍŘ! Nejlépe po vyučení, možno i bez praxe. Info na uvedeném telefonu.
Tel.: 605 045 089


ELEKTRIKÁŘ A ZÁMEČNÍK

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky a zámečníky, na jakýkoliv úvazek i brigádně.
Tel.: 777167336


KUCHAŘ, POMOCNÁ SÍLA A ČÍŠNÍK

Žatecký pivovar hledá nové zaměstnance na pozice KUCHAŘ, POMOCNÁ SÍLA A ČÍŠNÍK pro nově otevíranou restauraci. Nástup březen/duben. Životopisy zasílejte na uvedený e-mail.
E-mail: kec@zateckypivovar.cz


PRACOVNÍK DO DÍLENSKÉHO PROVOZU, TRAKTORISTA DO VÝROBY CHMELE

Emil Bureš HOPSERVIS s.r.o. (Holedeč 14, 438 01) přijme do hlavního pracovního poměru PRACOVNÍKY DO DÍLENSKÉHO PROVOZU (opravy zemědělských strojů) a TRAKTORISTY DO VÝROBY CHMELE. Nabízíme nadstandardní finanční ohodnocení v úkolové mzdě. Požadujeme flexibilitu a řádné plnění pracovních povinností.
Kontakt: Ing. Emil Bureš
Tel.: 415 722 515

Poslední videa

Žatecký otužilec a utopenec - Silvestr 2021

Účastníci si těsně před 15. hodinou připili na úspěšný ponor do řeky Ohře ;-) Pod železničním libočanským mostem...

Přehrát video
Vybíjená - kroužek DDM Podbořany pod vedením Diany Ivanovové

Kluci a holky hrají v pátek od 14 do 15 h. v tělocvičně ZŠ TGM Podbořany ;-)

Přehrát video