Paní krámské si občané velmi váží. Na obchod jí dali nápis ,,U statečné Evičky“

Hedvika Mašková 2020-06-19 14:00:00

Pandemie koronaviru uzavřela mnoho lidí z celého světa ve svých domovech. Máme za sebou několik týdnů v karanténě a izolaci, kdy se zdálo, jako by se zastavil čas. Obzvlášť složitě prožívaly situaci malé obce. Lidé se báli dojíždět do měst a někteří byli zcela odříznuti od okolního světa. V Klučku u Liběšic příkladně provedla zdejší občany pandemií provozní jednoty Eva Braunová. Jako poděkování ji nechali na obchod přes noc tajně umístit ceduli s nápisem ,,U statečné Evičky“.

,,Nápisu jsem si všimla již od zatáčky, když jsem přijížděla. Rozhlížela jsem se po celé vesnici, jestli někoho neuvidím a pak jsem se rozplakala. Když během dne do obchodu chodili lidi, tak jsem všem ceduli ukazovala,“ popsala první dojmy Eva Braunová a nadto doplnila: ,,Podezírala jsem starostu nebo chlapy z hospody, ale ti mi řekli, že v tom prsty nemají. Doteď nevím, kdo mi na obchod nápis dal.“

Paní Braunová stála v minulých měsících, stejně jako tisíce prodavaček, v přední bojové linii. Klůčkovský obchůdek měla otevřen sice ve zkrácené době, ale po celou dobu nosila roušku, rukavice a po každém zákazníkovi musela používat dezinfekční prostředky.

,,Byla to náročná doba a velký nápor na psychiku. Všichni byli doma a nikdo nejezdil do města. Lidé proto chodili na nákupy ke mně. Před obchodem se tvořily dlouhé fronty a každý musel do krámu vstupovat jednotlivě,“ vysvětlovala Eva Braunová, u níž většina místních také zjišťovala informace o krizové situaci, s níž jsme doteď neměli žádné zkušenosti.

I když se po práci Eva Braunová věnovala domácí výuce svých dvou dětí, našla si čas také na šití roušek, které v obchodě rozdávala občanům vesnice zdarma.

,,Někteří mi i posílali SMSky a já jim nosila nákupy domů. Není to nic neobvyklého. Všichni se zde známe a vzájemně si pomáháme. Lidé si ke mně do krámu nechávají vozit poštu, já za ně jezdím platit složenky a vyřizuji za ně i potřebné věci na úřadě. V karanténě ani v sousedních Liběšicích neordinoval praktický lékař, takže jsem mu několikrát volala a on do obchodu vozil lidem recepty,“ prozradila Eva Braunová, které čas od času nosí zdejší občané jako poděkování za její ochotu drobné dárečky. Ani ona však nezapomněla na děkovná slova: ,,Velké díky patří především mým zákazníkům, starým i novým. Velmi si jejich přízně a podpory vážím.“

Provozní obchodu v obci Kluček, který je spádovou obcí Liběsic, pochválil i zdejší starosta Petr Valenta: ,,Eva je obětavá, schopná a lidé ji mají rádi. Je to taková má prodloužená ruka. Dělá mou zástupkyni pro Kluček. Vybírá poplatky, zařizuje svoz odpadu,... Navíc zde dělá nad očekávání velké tržby.“


Komentáře

Nabídky práce

KUCHAŘ/KA

Volná pracovní v Žatci - pozice KUCHAŘ/KUCHAŘKA! Domov pro seniory v Žatci hledá do svého týmu KUCHAŘE/KU. Praxe vítána, dlouhý - krátký týden (12 hod. směny). - Více info na uvedeném telefonu.
Tel.: 725 895 664


PRACOVNÍK/CE V SOCIÁLNÍCH SLUŽBÁCH

Pečovatelská služba v Žatci hledá do svého týmu PRACOVNÍKA/CI V SOCIÁLNÍCH SLUŽBÁCH. Podmínkou je kurz PSS, aktivní řízení automobilu, dlouhý - krátký týden (12 hod. směny), praxe v oboru vítána. - Přihlášky vč životopisu zasálejte na uvedený e-mail nebo poštou na Domov pro seniory, Šafaříkova 852, 438 01 Žatec do 24. července.
E-mail: antoni@dpszatec.cz


UKLÍZEČKA

Firma Technology-west s.r.o., Žatec přijme uklízečku na úklid kanceláří v dopoledních hodinách. Úklid 2x týdně na dvě hodiny, na dohodu o provedení práce. Nástup možný ihned.
Tel.: 777 222 674


ÚČETNÍ

Chrám Chmele a Piva v Žatci přijme ÚČETNÍ. Náplní práce je zajištění vedení účetnictví příspěvkové organizace s prvky podnikatelského subjektu. Požadujeme výbornou znalost celkového účetnictví. V případě zájmu nás kontaktujte písemně na uvedený e-mail.
E-mail: havelka@chchp.cz


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 120,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389

Poslední videa

Žatec: Pietní akt k 77. výročí vypálení Českého Malína

V neděli 12. 7. dopoledne se konal pietní akt za oběti Českého Malína - uctít památku tragédie v Českém Malíně do Žatce k pomníku před hřbitovem přišly desítky lidí...

Přehrát video
Stavba sportovní haly v Podbořanech

Uvnitř se maká, takhle jsme zachytili pracovníky firmy Podhola na stavbě ve středu 1. července ráno...

Přehrát video