Někdo leze do kontejneru na elektroodpad. Lidé často nevědí, že se jedná o krádež

Hedvika Mašková 2020-06-21 14:00:00

Možná jste si v ulicích všimli či dokonce využíváte červených kovových kontejnerů na drobný elektroodpad. Jeden z nich, konkrétně v ulici U Flory před sportovištěm, je v důsledku vybírání a krádeže vyhozených elektrozařízení zničený a pro kolemjdoucí nebezpečný. Na tento fakt nás upozornil Josef Mego, který bydlí nedaleko. Vadí mu, že situaci nikdo neřeší.

O poničeném červeném kontejneru, kam někdo zřejmě násilně vniká a krade vyhozený elektroodpad, který dále zpeněžuje, jsme informovali společnost Asekol, která organizuje systém zpětného odběru elektrozařízení v našem městě, a velmi brzo se nám dostalo kladné reakce.

,,Děkuji za upozornění a fotografie rozbitého stacionárního kontejneru naší společnosti. Bohužel se stává, že vandalové nezahálejí. Pokud nám tuto skutečnost neoznámí svozová společnost či pracovník městského úřadu, k informaci o poškození se dostaneme maximálně jednou za rok – při fyzických inventurách sběrného prostředku. Požadavek na opravu kontejneru je zadán servisní firmě,“ odpověděla regionální manažerka společnosti Asekol pro Ústecký kraj Iva Červená.

Ze společnosti se nám ozvala rovněž Lucie Čelikovská z administrativní podpory logistiky, která přislíbila, že bude červený kontejner v nejbližší době opraven: ,,Škodu na stacionárním kontejneru jsme zaznamenali a v nejbližších možných dnech budou provedeny potřebné kroky, aby byl kontejner opraven a mohl sloužit občanům k odkládání vyřazeného elektroodpadu.“

Lidé často netuší, že ve chvíli, kdy člověk vhodí do kontejneru jakýkoliv odpad, stává se majetkem města či jiného vlastníka popelnice a jedná se tudíž o krádež. Pokud by byl zloděj při rabování kontejneru na elektroodpad U Flory dopaden, mohl by si za přestupek proti majetku vysloužit pokutu. Podle výši škody způsobené na kontejneru by se mohlo jednat i o trestný čin poškozování cizí věci. Za takový trestný čin lze uložit trest odnětí svobody až na jeden rok.

Pokud i vás trápí něco v našem městě nebo máte tip na článek, napište nám na email fajkusova@ohremedia.cz nebo volejte na telefonní číslo 605 885 460.

Komentáře

Nabídky práce

VEDOUCÍ FARMY/HLAVNÍ AGRONOM

Pro zemědělskou farmu vybavenou moderní technikou a provozující rostlinnou výrobu na cca 3 000 hektarech polí, hledáme vhodného kandidáta na pozici - VEDOUCÍ FARMY SPOJENOU S FUNKCÍ HLAVNÍHO AGRONOMA, popř. hledáme pouze hlavního agronoma. Pěstujeme pšenici, řepku a hrách. Nabízíme nadstandardní finanční podmínky a možnost seberealizace. Více informací po telefonu či osobně. Lokalita: Podbořany.
Tel.: 603294756
E-mail: zemedelec55@seznam.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Železniční most na trati Plzeň - Žatec je demontován

Včera ráno došlo k demontování druhé části mostu přes Ohři. Samotná demontáž začala kolem 8 hodiny a skončila kolem 10 hodiny. Konstrukce vážila asi 500 tun.

Přehrát video
Libořická pouť 2022 a Flying Boys z Kolína

Propojení diváka s akcí plnou adrenalinu, komedie a sportovní gymnastiky. To je skupina gymnastů, kteří bavili v sobotu i diváky v Libořicích. Tady je jen malý kousek vystoupení v sobotu 6. 8. 2022 :)

Přehrát video