Někdo leze do kontejneru na elektroodpad. Lidé často nevědí, že se jedná o krádež

Hedvika Mašková 2020-06-21 14:00:00

Možná jste si v ulicích všimli či dokonce využíváte červených kovových kontejnerů na drobný elektroodpad. Jeden z nich, konkrétně v ulici U Flory před sportovištěm, je v důsledku vybírání a krádeže vyhozených elektrozařízení zničený a pro kolemjdoucí nebezpečný. Na tento fakt nás upozornil Josef Mego, který bydlí nedaleko. Vadí mu, že situaci nikdo neřeší.

O poničeném červeném kontejneru, kam někdo zřejmě násilně vniká a krade vyhozený elektroodpad, který dále zpeněžuje, jsme informovali společnost Asekol, která organizuje systém zpětného odběru elektrozařízení v našem městě, a velmi brzo se nám dostalo kladné reakce.

,,Děkuji za upozornění a fotografie rozbitého stacionárního kontejneru naší společnosti. Bohužel se stává, že vandalové nezahálejí. Pokud nám tuto skutečnost neoznámí svozová společnost či pracovník městského úřadu, k informaci o poškození se dostaneme maximálně jednou za rok – při fyzických inventurách sběrného prostředku. Požadavek na opravu kontejneru je zadán servisní firmě,“ odpověděla regionální manažerka společnosti Asekol pro Ústecký kraj Iva Červená.

Ze společnosti se nám ozvala rovněž Lucie Čelikovská z administrativní podpory logistiky, která přislíbila, že bude červený kontejner v nejbližší době opraven: ,,Škodu na stacionárním kontejneru jsme zaznamenali a v nejbližších možných dnech budou provedeny potřebné kroky, aby byl kontejner opraven a mohl sloužit občanům k odkládání vyřazeného elektroodpadu.“

Lidé často netuší, že ve chvíli, kdy člověk vhodí do kontejneru jakýkoliv odpad, stává se majetkem města či jiného vlastníka popelnice a jedná se tudíž o krádež. Pokud by byl zloděj při rabování kontejneru na elektroodpad U Flory dopaden, mohl by si za přestupek proti majetku vysloužit pokutu. Podle výši škody způsobené na kontejneru by se mohlo jednat i o trestný čin poškozování cizí věci. Za takový trestný čin lze uložit trest odnětí svobody až na jeden rok.

Pokud i vás trápí něco v našem městě nebo máte tip na článek, napište nám na email fajkusova@ohremedia.cz nebo volejte na telefonní číslo 605 885 460.

Komentáře

Nabídky práce

KUCHAŘ/KA

Volná pracovní v Žatci - pozice KUCHAŘ/KUCHAŘKA! Domov pro seniory v Žatci hledá do svého týmu KUCHAŘE/KU. Praxe vítána, dlouhý - krátký týden (12 hod. směny). - Více info na uvedeném telefonu.
Tel.: 725 895 664


PRACOVNÍK/CE V SOCIÁLNÍCH SLUŽBÁCH

Pečovatelská služba v Žatci hledá do svého týmu PRACOVNÍKA/CI V SOCIÁLNÍCH SLUŽBÁCH. Podmínkou je kurz PSS, aktivní řízení automobilu, dlouhý - krátký týden (12 hod. směny), praxe v oboru vítána. - Přihlášky vč životopisu zasálejte na uvedený e-mail nebo poštou na Domov pro seniory, Šafaříkova 852, 438 01 Žatec do 24. července.
E-mail: antoni@dpszatec.cz


UKLÍZEČKA

Firma Technology-west s.r.o., Žatec přijme uklízečku na úklid kanceláří v dopoledních hodinách. Úklid 2x týdně na dvě hodiny, na dohodu o provedení práce. Nástup možný ihned.
Tel.: 777 222 674


ÚČETNÍ

Chrám Chmele a Piva v Žatci přijme ÚČETNÍ. Náplní práce je zajištění vedení účetnictví příspěvkové organizace s prvky podnikatelského subjektu. Požadujeme výbornou znalost celkového účetnictví. V případě zájmu nás kontaktujte písemně na uvedený e-mail.
E-mail: havelka@chchp.cz


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 120,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389

Poslední videa

Žatec: Pietní akt k 77. výročí vypálení Českého Malína

V neděli 12. 7. dopoledne se konal pietní akt za oběti Českého Malína - uctít památku tragédie v Českém Malíně do Žatce k pomníku před hřbitovem přišly desítky lidí...

Přehrát video
Stavba sportovní haly v Podbořanech

Uvnitř se maká, takhle jsme zachytili pracovníky firmy Podhola na stavbě ve středu 1. července ráno...

Přehrát video