Kradl a ohrožoval matku

Redakce 2020-06-24 09:25:46

CHOMUTOV (r) — Ve vazební věznici skončil 35letý muž z Chomutova, podezřelý z pestré palety trestných činů. První z nich se týká dubnové krádeže věcí z neuzamčeného osobního vozu, který řidič na krátko opustil. Tehdy byl stíhán na svobodě. O pár týdnů později se ale dopustil další krádeže. K té došlo začátkem června v jedné z prodejen na sídlišti Zahradní v Chomutově. Poškozené tam z otevřené kabelky zmizela peněženka, kterou si do ní uložila po zaplacení nákupu.

Při ukládání zboží do tašky pachatel využil její nepozornosti a peněženku ji z kabelky vytáhl. Škoda tentokrát přesáhla sedm tisíc korun.

Jen o čtyři dny později se měl obviněný dopustit dalšího trestného činu. Nešlo ale o krádež. Podle informací policistů měl muž v dopoledních hodinách přijít do bytu své matky a po chvíli se začít chovat agresivně. Třiapadesátiletá žena zřejmě dostala strach a chtěla z bytu odejít.

Syn ji však chytil kolem hrudníku a bránit jí v opuštění bytu. Žena vypověděla, že při útoku v náručí držela půlroční vnučku, takže se nemohla bránit jinak než křikem. Syn potom prý z bytu utekl. Policisté ho však ještě v ten den vypátrali a zadrželi.

Vyšetřovatel rozšířil jeho trestní stíhání o další krádež a také o trestný čin omezování osobní svobody a podal podnět ke vzetí obviněného do vazby. Několikrát trestanému recidivistovi hrozí s ohledem na spáchání jedné z krádeží v době vládou vyhlášeného nouzového stavu až osmiletý trest odnětí svobody.

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

KUCHAŘ/KA

Volná pracovní v Žatci - pozice KUCHAŘ/KUCHAŘKA! Domov pro seniory v Žatci hledá do svého týmu KUCHAŘE/KU. Praxe vítána, dlouhý - krátký týden (12 hod. směny). - Více info na uvedeném telefonu.
Tel.: 725 895 664


PRACOVNÍK/CE V SOCIÁLNÍCH SLUŽBÁCH

Pečovatelská služba v Žatci hledá do svého týmu PRACOVNÍKA/CI V SOCIÁLNÍCH SLUŽBÁCH. Podmínkou je kurz PSS, aktivní řízení automobilu, dlouhý - krátký týden (12 hod. směny), praxe v oboru vítána. - Přihlášky vč životopisu zasálejte na uvedený e-mail nebo poštou na Domov pro seniory, Šafaříkova 852, 438 01 Žatec do 24. července.
E-mail: antoni@dpszatec.cz


UKLÍZEČKA

Firma Technology-west s.r.o., Žatec přijme uklízečku na úklid kanceláří v dopoledních hodinách. Úklid 2x týdně na dvě hodiny, na dohodu o provedení práce. Nástup možný ihned.
Tel.: 777 222 674


ÚČETNÍ

Chrám Chmele a Piva v Žatci přijme ÚČETNÍ. Náplní práce je zajištění vedení účetnictví příspěvkové organizace s prvky podnikatelského subjektu. Požadujeme výbornou znalost celkového účetnictví. V případě zájmu nás kontaktujte písemně na uvedený e-mail.
E-mail: havelka@chchp.cz


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 120,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389

Poslední videa

Stavba sportovní haly v Podbořanech

Uvnitř se maká, takhle jsme zachytili pracovníky firmy Podhola na stavbě ve středu 1. července ráno...

Přehrát video
Farní zahrada Podbořany - agapé po mši ke cti sv. Petra a Pavla

Nedělní agapé po mši ke cti sv. apoštolů Petra a Pavla na farní zahradě v Podbořanech 28. června. Otec Alexander si zahrál s dětmi přetahovanou, v níž ochotně nechal vyhrát svou malou "soupeřku"...

Přehrát video