Žatecké volejbalistky postoupily do 1. ligy

Iveta Drlíková 2020-06-24 15:09:00

Rovněž volejbalové soutěže byly předčasně ukončeny. Žatecké kadetky a juniorky stihly odehrát bezmála celou základní část krajské soutěže. Juniorkám VK Sever Žatec chybělo k dokončení základní části poslední kolo, kadetkám dvě. Oba týmy se od začátku hřály na předních místech a dařilo se jim rovněž v Českém poháru.

 O shrnutí poněkud netradičního ročníku jsme požádali jejich trenéra Jaroslava Vrbatu.   

Kolik soutěží jste letos hráli?

Nejstarší tréninková skupina kadetek a juniorek letos hrála jako obvykle tři soutěže. Přestože naprostá většina hráček před sezonou přešla z kategorie starších žákyň, měli jsme i letos cíle nastavené poměrně vysoko. V Krajském přeboru kadetek a juniorek byly cílem zlaté medaile a tím i právo zahrát si kvalifikaci o postup do první ligy. V Českém poháru juniorek holky nehrály pod tlakem výsledků, ale jen s cílem podávat co nejlepší výkony v jednotlivých utkáních.

Stihli jste odehrát celý alespoň Český pohár?

ČP juniorek hraje tradičně několik extraligových a silných ligových družstev, takže jsme před začátkem soutěže neměli nijak vysoké cíle a popravdě ani tak úplně ne-věděli, co nás čeká. Po úspěšně zvládnuté kvalifikaci holky v každém ze tří odehraných kol dokázaly udržet příslušnost k první osmičce ČP a bojovaly tak pokaždé s těmi nejsilnějšími soupeřkami. Soutěž byla ukončena před závěrečným finálovým turnajem a do celkového pořadí se počítaly jen tři odehrané turnaje. Žatecké holky obsadily vynikající čtvrté místo a nechaly za sebou jedno extraligové a spoustu prvoligových družstev.

Jaké mety jste si dali v krajských přeborech?

V KP juniorek bylo jasným cílem první místo a boj o postup do první ligy. Přestože jsme v soutěži patřili k nejmladším, ukázalo se nakonec, že holkám dosažení cíle nebude dělat velké potíže. O našem vítězství bylo prakticky rozhodnuto už v polovině sezóny. V soutěži jsme nedohráli jen poslední kolo, zlaté medaile nám ale patří právem. Holky neztratily ani bod a zvítězily s náskokem devatenácti bodů na druhý Jirkov.

V KP kadetek jsme chtěli hlavně zapojit do naší hry mladší hráčky, ale zároveň taky bojovat o nejvyšší příčky. Oba cíle se podařilo splnit beze zbytku. Žákyně velmi dobře zapadly do tréninkového i zápasového rytmu. I v této kategorii navíc holky dokázaly vybojovat zlaté medaile, i když těsnějším rozdílem pěti bodů. V této soutěži se nestihla odehrát poslední dvě kola.

Téměř celá sezóna tedy probíhala podle vašich plánů?

Komplikovala nám ji jen nezvyklá série smolných zranění. Hned v prvním kole krajského přeboru si při rozcvičení nešťastně zlomila ruku Lucka Schovancová, která se připravovala na post libera. Po větší část sezóny tak na jejím místě musela nastupovat smečařka Klárka Weidischová, která však tuto roli zvládla dokonale. V prvním kole Českého poháru si udělala ošklivý výron Barča Karasová a my jsme na polovinu sezóny přišli o první nahrávačku. I s tím se ale tým porval statečně a Kačka Henlínová Báru velmi dobře nahradila. Na postu blokařek trápily nemoci a drobná zranění na střídačku Julču Wiedovou a Naty Chládkovou, které se tak prakticky celý rok na turnajích nepotkaly. Pozici druhé blokařky však skvěle zvládla Áďa Honzátková a v několika utkáních ještě Áďa Ledvinová, takže ani na bloku nás „bota netlačila“. Naopak smečařky vydržely po celou sezónu zdravé. Péťa Barochová, Kačka Rodová, Anička Vejvodová a Lucka Rodová hrály ve všech třech soutěžích fantasticky. Výborné výkony podávaly v zápasech i starší žačky, takže o budoucnost žateckého volejbalu se bát nemusíme.

Jak to bude s příštím ročníkem, když ten letošní se nestihl dohrát?

Vedení Českého volejbalového svazu rozhodlo, že vzhledem k nemožnosti odehrát barážové turnaje, postoupí všichni vítězové krajských přeborů do první ligy. Rozhodli jsme se, že holky přihlásíme do první ligy v obou kategoriích. Příští sezóna tak bude ještě náročnější, než ta letošní, ale žatecké holky už několik let po sobě dokazují, že se za všech okolností rvou o co nejlepší výsledky, takže se na další roky s nimi moc těšíme.

Děkuji za odpovědi. Iveta Drlíková


Komentáře

Nabídky práce

KUCHAŘ/KA

Volná pracovní v Žatci - pozice KUCHAŘ/KUCHAŘKA! Domov pro seniory v Žatci hledá do svého týmu KUCHAŘE/KU. Praxe vítána, dlouhý - krátký týden (12 hod. směny). - Více info na uvedeném telefonu.
Tel.: 725 895 664


PRACOVNÍK/CE V SOCIÁLNÍCH SLUŽBÁCH

Pečovatelská služba v Žatci hledá do svého týmu PRACOVNÍKA/CI V SOCIÁLNÍCH SLUŽBÁCH. Podmínkou je kurz PSS, aktivní řízení automobilu, dlouhý - krátký týden (12 hod. směny), praxe v oboru vítána. - Přihlášky vč životopisu zasálejte na uvedený e-mail nebo poštou na Domov pro seniory, Šafaříkova 852, 438 01 Žatec do 24. července.
E-mail: antoni@dpszatec.cz


UKLÍZEČKA

Firma Technology-west s.r.o., Žatec přijme uklízečku na úklid kanceláří v dopoledních hodinách. Úklid 2x týdně na dvě hodiny, na dohodu o provedení práce. Nástup možný ihned.
Tel.: 777 222 674


ÚČETNÍ

Chrám Chmele a Piva v Žatci přijme ÚČETNÍ. Náplní práce je zajištění vedení účetnictví příspěvkové organizace s prvky podnikatelského subjektu. Požadujeme výbornou znalost celkového účetnictví. V případě zájmu nás kontaktujte písemně na uvedený e-mail.
E-mail: havelka@chchp.cz


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 120,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389

Poslední videa

Žatec: Pietní akt k 77. výročí vypálení Českého Malína

V neděli 12. 7. dopoledne se konal pietní akt za oběti Českého Malína - uctít památku tragédie v Českém Malíně do Žatce k pomníku před hřbitovem přišly desítky lidí...

Přehrát video
Stavba sportovní haly v Podbořanech

Uvnitř se maká, takhle jsme zachytili pracovníky firmy Podhola na stavbě ve středu 1. července ráno...

Přehrát video