Věděli jste, že park pod nemocnicí je plný vzácných dřevin?

Hedvika Mašková 2020-07-05 18:00:00

Jinan dvoulaločný neboli Ginkgo biloba je ve východní Asii posvátným stromem, který se vysazuje v blízkosti chrámu. Trvá mu tři generace než vyroste, ale zato je velmi odolný. Když byla svržena atomová bomba na Hirošimu, staré jinany jediné ze všeho živého přežily. Tajemného stromu si všiml i Jaroslav Foglar, který jej umístil kamsi do tajemných Stínadel, kde po něm pátrala parta Rychlých šípů.

Jinan dvoulaločný roste i v našem městě, a to na několika místech. Na jeden z nich nás upozornila naše čtenářka, kterou trápil fakt, že jinan v parku pod nemocnicí obrůstá bezem. Zjišťovali jsme podrobnější informace na zdejším odboru místního hospodářství a majetku a dostalo se nám několik opravdu zajímavých faktů.

,,Na strom jsem se byla podívat, poprosila jsem o vyjádření i odborníka přes dřeviny a bylo mi řečeno, že strom v parku zasadili nějací nadšenci Rychlých šípů a bezinka má symbolizovat jakousi ochranu stromu. Nicméně bezinka stromu nijak neuškodí, ba naopak, je to skvělá ochrana před poškozením kmene. Je dokonce vidět, že se pravidelně ořezává. Poprosím však pracovníky Technické správy města Žatec, aby nové výhonky bezu odstranili,“ vysvětlila souvislosti Martina Mrázková, která má v našem městě na starosti údržbu zeleně.

Dále jsme se dozvěděli, že park pod nemocnicí je plný mnohem významnějších dřevin než je jinan. Kvůli ochraně vzácných dřevin respektujeme přání radnice a názvy stromů a jejich lokaci nezveřejňujeme.  

Komentáře

Nabídky práce

UKLÍZEČKA

Přijmeme pracovnici na úklid v odpoledních hodinách ve škole. Vhodné pro ženy důchodkyně. Zájemci hlaste se v sídle firmy LASSO (Libušina 1314, Chomutov) vždy v pondělí a ve čtvrtek v 11 hodin.


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 130,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373


ČÍŠNÍKŮ/SERVÍRKA

Restaurace a bowling Nový svět přijme číšníka/servírku na HPP. Nástup možný ihned.
Tel.: 603178361
E-mail: info@restaurantlouny.cz

Poslední videa

Uprchlý vězeň

.....

Přehrát video
Minikopaná ve Vroutku má tradici, hrají i ženy

Letos se turnaje v minikopané v sobotu 18. 7. ve Vroutku zúčastnilo sedm týmů, jeden z nich tvořily ženy. Do brány pro jistotu postavily šikovného mladého muže :-)

Přehrát video