Na sympóziu v Březně vznikly nové dřevěné sochy

Soňa Šímová 2020-07-11 09:51:00

BŘEZNO (soš) — Již čtvrtý ročník sochařského sympózia proběhl minulý týden ve Březně. Sedm sochařů zde celý týden tvořilo svá dřevěná díla a v sobotu je pak předvedli široké veřejnosti.

„V mých očích se sochy vydařily každý rok, ale letos je to obzvláště šťavnaté.  Jsem na výsost spokojený a překvapený úplně ze všech soch. Jako by to umění v naší obci zrálo,“ netajil se nadšením starosta obce Březno Zdeněk Valenta. 

Ten se rovněž ujal zahájení vernisáže a nenechal si spolu s návštěvníky ujít ani komentovanou prohlídku, při které každý ze sochařů prozradil něco o svém díle.

„Myšlenka vytvořit draka ve mně zrála asi pět let. Kmen, ze kterého je vytvořen tu po celé ty dlouhé roky ležel a nikdo se ho nechtěl ujmout, protože byl složitý. A já v něm viděl toho draka, proto jsem se ho ujal,“ přiblížil vznik díla, které bude připomínat březenskou Dračí stezku, Milan Bezaniuk.

V samotném Březně zůstane jen jedna ze soch, která zároveň bude sloužit jako lavička. „Koncem srpna už bude k vidění dokončený nový kulturní dům včetně terénních úprav v okolí a právě tam bude a socha Lavička z letošního sympózia. Ostatní sochy poputují do našich spádových obcí,“ vysvětlil starosta.

Například Hvězdář Josefa Šporgyho, který je jeho první barevnou sochou, by měl stát na hřišti ve Střezově. Anděl Davida Fialy, by měl být umístěn v Nechranicích jako symbol přenesení se přes řeku těžkostí v lidském životě. Nejmladší účastník sympózia, který zde tvořil již druhý rok — osmnáctiletý Lukáš Sládek, vytvořil lavičku symbolizující oslavu včelařství. Posadit se na ni můžete v obci Holetice.

Kromě soch čeká turisty v obci Březno ještě jedno překvapení. „Návštěvníci si mohou projít také nový parčík naproti restauraci U Rybníčka. Tento prostor se původně jen sekal a byla škoda ho nevyužít. Jsme vinařská obec, proto jsme požádali zahradníka, aby nám udělal návrh, který to dá najevo široké veřejnosti,“ přiblížil Zdeněk Valenta. Jestli se záměr vydařil, se dozvíte při návštěvě obce.

Napsal(a): Soňa Šímová

Komentáře

Nabídky práce

UKLÍZEČKA

Přijmeme pracovnici na úklid v odpoledních hodinách ve škole. Vhodné pro ženy důchodkyně. Zájemci hlaste se v sídle firmy LASSO (Libušina 1314, Chomutov) vždy v pondělí a ve čtvrtek v 11 hodin.


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 130,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373


ČÍŠNÍKŮ/SERVÍRKA

Restaurace a bowling Nový svět přijme číšníka/servírku na HPP. Nástup možný ihned.
Tel.: 603178361
E-mail: info@restaurantlouny.cz

Poslední videa

Uprchlý vězeň

.....

Přehrát video
Minikopaná ve Vroutku má tradici, hrají i ženy

Letos se turnaje v minikopané v sobotu 18. 7. ve Vroutku zúčastnilo sedm týmů, jeden z nich tvořily ženy. Do brány pro jistotu postavily šikovného mladého muže :-)

Přehrát video