Úvod   /   Zprávy   /   Jste pěkný čuňata!

Jste pěkný čuňata!

Hedvika Mašková 2020-07-28 10:00:00

Jedna velká černá skládka. Tak by mohl znít přídomek pro Českou republiku. Lidé u nás vyhazují tisíce tun odpadu volně do krajiny a je jim to úplně jedno! Navršené odpadky nalezneme hlavně v příkopech podél silnic. Ti, kteří s odpadem tímto stylem jednají, zřejmě nikdy neviděli kontejner nebo nikdy neslyšeli o sběrných dvorech…

Minulý týden jsem se vracela autem domů a přede mnou jelo značně obouchané vozidlo značky Volkswagen, ze kterého řidič odhazoval co každých patnáct vteřin nějaký kus odpadu. Nevím, jestli si zrovna rozbaloval cigarety nebo dojedl sušenku, ale nekecám, z otevřeného okénka řidiče vylétlo celkem pět nepotřebných papírků! Možná se vám to zdá jako prkotina, jenže já si myslím, že právě tady to začíná.

Proč si nemůže odpadky v autě někam uschovat a vyhodit je, až bude někde v blízkosti popelnice nebo koše? Já to jednoduše nechápu, protože vám přísahám, nikdy jsem z auta neodhodila ani žvýkačku! Víte totiž, jaká je přibližná doba rozkladu jedné ,,blbé“ žvýkačky? Padesát let!

Co však zanechávají lidé, lépe řečeno ,,prasata“, v pangejtech podél cest, to je úplně jiná liga. Někdy dokonce extraliga. Tak třeba u chmelnic nedaleko Stekníku jsem si vyfotografovala ,,půvabné“ zátiší s Hi-fi věží, kartonovými krabicemi a dalším neidentifikovatelným bordelem. Dobrá, chápu, že magneťáky už vyšly z módy, ale jak může někoho napadnout vyhodit je do přírody? Vědí dotyční, že i na elektroodpad existují speciální kontejnery? A není jich v dnešní době zrovna málo.

Opět jsem se zbytečně rozčílila pro hloupost některých lidí, se kterou se bojuje skutečně velmi těžko. Neberme však odhazování sebemenšího kusu odpadku na zem v přírodě nebo ve městech na lehkou váhu. Pokud si každý z nás řekne, že to dělají i jiní, tak proč ne taky já, nikdy se čistého prostředí, ve kterém žijeme, nedočkáme. Začněme tedy u sebe a věřme nebo alespoň doufejme, že se nám bude po čase ,,dýchat“ mnohem lépe…  

Komentáře

Nabídky práce

UKLÍZEČKA

Přijmeme pracovnici na úklid v odpoledních hodinách ve škole. Vhodné pro ženy důchodkyně. Zájemci hlaste se v sídle firmy LASSO (Libušina 1314, Chomutov) vždy v pondělí a ve čtvrtek v 11 hodin.


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 130,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373


ČÍŠNÍKŮ/SERVÍRKA

Restaurace a bowling Nový svět přijme číšníka/servírku na HPP. Nástup možný ihned.
Tel.: 603178361
E-mail: info@restaurantlouny.cz

Poslední videa

Uprchlý vězeň

.....

Přehrát video
Minikopaná ve Vroutku má tradici, hrají i ženy

Letos se turnaje v minikopané v sobotu 18. 7. ve Vroutku zúčastnilo sedm týmů, jeden z nich tvořily ženy. Do brány pro jistotu postavily šikovného mladého muže :-)

Přehrát video