U řeky vyrostlo veřejné griloviště

Hedvika Mašková 2020-07-29 10:00:00

Věděli jste, že grilování je jednou z nejoblíbenějších volnočasových aktivit v Čechách? Podle některých statistik doma pravidelně griluje třetina Čechů. A co ti, kteří ve svých domovech možnost grilování nemají? Pro ty se v několika posledních letech rozmohl trend veřejných grilovišť. Jedno už máme dokonce i v Žatci!

Naše město uspělo v jarní soutěži společnosti Vitana, která již několik let podporuje výstavbu veřejných grilovišt, a to díky hlasování veřejnosti. Pro nová místa hlasovali obyvatelé jednotlivých měst. Celkem se do soutěže tento rok zapojilo 2 673 měst a obcí. Vedle Žatce získala největší počet hlasů a veřejné grilovací místo ještě města Jílové a Albrechtice.

Prostor pro grilování vznikl předminulý týden u cyklostezky podél Ohře naproti hale Sever. Slavnostní předání griloviště městu proběhlo v pátek 3. července.

„Veřejné grilovací místo nám ideálně doplňuje prostor sportovně relaxační zóny u cyklostezky, která je v Žatci podél řeky Ohře. Je to pro naše obyvatele rozšíření nabídky, jak se potkávat v přírodě a současně realizovat oblíbenou ,,grilovačku“ ve městě. Doplní volnočasové prvky a určitě se stane oblíbeným místem, takže si dovolím za všechny spokojené moc poděkovat,“ uvedla starostka Zdeňka Hamousová.

Griloviště u řeky je vybavené kvalitním ocelovým grilem a dalším mobiliářem, jako jsou ocelový gril, stůl, odkládací stolek a lavice z modřínového dřeva. Město navíc nechalo v lokalitě vyměnit plastový odpadkový koš za žáruvzdorný betonový. Po pár týdnech se však ukázalo, že pouze jeden odpadkový koš nestačí, a proto na místě přibyl ještě velký kontejner.

Zda nebude o griloviště až přílišný zájem nebo jestli se nestane terčem vandalů, to jsou dosud největší obavy místních. Nicméně už na konci letní sezóny by mělo u cyklostezky podél Ohře vzniknout griloviště číslo dva.

,,Ke konci letní sezóny bychom již mohli začít budovat za dřevěnou lávkou velké veřejné griloviště, které projektoval architekt Jiří Vaníček v rámci projektu mobiliáře u cyklostezky. Toto malé veřejné griloviště je takový předskokan. Má jednoduchou a lehkou instalaci, takže kdybychom chtěli, tak se dá v budoucnu přenést i na nějaké další místo,“ upozornila na závěr Zdeňka Hamousová.

Živým důkazem, že je o veřejné griloviště mezi lidmi zájem, jsou lokality v nedalekých městech. V Mostě obyvatelé rádi grilují například na Matyldě, Benediktu a hipodromu. Město Jirkov na konci loňského roku zakoupilo sestavu veřejného griloviště, kterou umístilo do Olejomlýnského parku.

Komentáře

Nabídky práce

UKLÍZEČKA

Přijmeme pracovnici na úklid v odpoledních hodinách ve škole. Vhodné pro ženy důchodkyně. Zájemci hlaste se v sídle firmy LASSO (Libušina 1314, Chomutov) vždy v pondělí a ve čtvrtek v 11 hodin.


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 130,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373


ČÍŠNÍKŮ/SERVÍRKA

Restaurace a bowling Nový svět přijme číšníka/servírku na HPP. Nástup možný ihned.
Tel.: 603178361
E-mail: info@restaurantlouny.cz

Poslední videa

Uprchlý vězeň

.....

Přehrát video
Minikopaná ve Vroutku má tradici, hrají i ženy

Letos se turnaje v minikopané v sobotu 18. 7. ve Vroutku zúčastnilo sedm týmů, jeden z nich tvořily ženy. Do brány pro jistotu postavily šikovného mladého muže :-)

Přehrát video