U řeky vyrostlo veřejné griloviště

Hedvika Mašková 2020-07-29 10:00:00

Věděli jste, že grilování je jednou z nejoblíbenějších volnočasových aktivit v Čechách? Podle některých statistik doma pravidelně griluje třetina Čechů. A co ti, kteří ve svých domovech možnost grilování nemají? Pro ty se v několika posledních letech rozmohl trend veřejných grilovišť. Jedno už máme dokonce i v Žatci!

Naše město uspělo v jarní soutěži společnosti Vitana, která již několik let podporuje výstavbu veřejných grilovišt, a to díky hlasování veřejnosti. Pro nová místa hlasovali obyvatelé jednotlivých měst. Celkem se do soutěže tento rok zapojilo 2 673 měst a obcí. Vedle Žatce získala největší počet hlasů a veřejné grilovací místo ještě města Jílové a Albrechtice.

Prostor pro grilování vznikl předminulý týden u cyklostezky podél Ohře naproti hale Sever. Slavnostní předání griloviště městu proběhlo v pátek 3. července.

„Veřejné grilovací místo nám ideálně doplňuje prostor sportovně relaxační zóny u cyklostezky, která je v Žatci podél řeky Ohře. Je to pro naše obyvatele rozšíření nabídky, jak se potkávat v přírodě a současně realizovat oblíbenou ,,grilovačku“ ve městě. Doplní volnočasové prvky a určitě se stane oblíbeným místem, takže si dovolím za všechny spokojené moc poděkovat,“ uvedla starostka Zdeňka Hamousová.

Griloviště u řeky je vybavené kvalitním ocelovým grilem a dalším mobiliářem, jako jsou ocelový gril, stůl, odkládací stolek a lavice z modřínového dřeva. Město navíc nechalo v lokalitě vyměnit plastový odpadkový koš za žáruvzdorný betonový. Po pár týdnech se však ukázalo, že pouze jeden odpadkový koš nestačí, a proto na místě přibyl ještě velký kontejner.

Zda nebude o griloviště až přílišný zájem nebo jestli se nestane terčem vandalů, to jsou dosud největší obavy místních. Nicméně už na konci letní sezóny by mělo u cyklostezky podél Ohře vzniknout griloviště číslo dva.

,,Ke konci letní sezóny bychom již mohli začít budovat za dřevěnou lávkou velké veřejné griloviště, které projektoval architekt Jiří Vaníček v rámci projektu mobiliáře u cyklostezky. Toto malé veřejné griloviště je takový předskokan. Má jednoduchou a lehkou instalaci, takže kdybychom chtěli, tak se dá v budoucnu přenést i na nějaké další místo,“ upozornila na závěr Zdeňka Hamousová.

Živým důkazem, že je o veřejné griloviště mezi lidmi zájem, jsou lokality v nedalekých městech. V Mostě obyvatelé rádi grilují například na Matyldě, Benediktu a hipodromu. Město Jirkov na konci loňského roku zakoupilo sestavu veřejného griloviště, kterou umístilo do Olejomlýnského parku.

Komentáře

Nabídky práce

VEDOUCÍ FARMY/HLAVNÍ AGRONOM

Pro zemědělskou farmu vybavenou moderní technikou a provozující rostlinnou výrobu na cca 3 000 hektarech polí, hledáme vhodného kandidáta na pozici - VEDOUCÍ FARMY SPOJENOU S FUNKCÍ HLAVNÍHO AGRONOMA, popř. hledáme pouze hlavního agronoma. Pěstujeme pšenici, řepku a hrách. Nabízíme nadstandardní finanční podmínky a možnost seberealizace. Více informací po telefonu či osobně. Lokalita: Podbořany.
Tel.: 603294756
E-mail: zemedelec55@seznam.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Železniční most na trati Plzeň - Žatec je demontován

Včera ráno došlo k demontování druhé části mostu přes Ohři. Samotná demontáž začala kolem 8 hodiny a skončila kolem 10 hodiny. Konstrukce vážila asi 500 tun.

Přehrát video
Libořická pouť 2022 a Flying Boys z Kolína

Propojení diváka s akcí plnou adrenalinu, komedie a sportovní gymnastiky. To je skupina gymnastů, kteří bavili v sobotu i diváky v Libořicích. Tady je jen malý kousek vystoupení v sobotu 6. 8. 2022 :)

Přehrát video