U řeky vyrostlo veřejné griloviště

Hedvika Mašková 2020-07-29 10:00:00

Věděli jste, že grilování je jednou z nejoblíbenějších volnočasových aktivit v Čechách? Podle některých statistik doma pravidelně griluje třetina Čechů. A co ti, kteří ve svých domovech možnost grilování nemají? Pro ty se v několika posledních letech rozmohl trend veřejných grilovišť. Jedno už máme dokonce i v Žatci!

Naše město uspělo v jarní soutěži společnosti Vitana, která již několik let podporuje výstavbu veřejných grilovišt, a to díky hlasování veřejnosti. Pro nová místa hlasovali obyvatelé jednotlivých měst. Celkem se do soutěže tento rok zapojilo 2 673 měst a obcí. Vedle Žatce získala největší počet hlasů a veřejné grilovací místo ještě města Jílové a Albrechtice.

Prostor pro grilování vznikl předminulý týden u cyklostezky podél Ohře naproti hale Sever. Slavnostní předání griloviště městu proběhlo v pátek 3. července.

„Veřejné grilovací místo nám ideálně doplňuje prostor sportovně relaxační zóny u cyklostezky, která je v Žatci podél řeky Ohře. Je to pro naše obyvatele rozšíření nabídky, jak se potkávat v přírodě a současně realizovat oblíbenou ,,grilovačku“ ve městě. Doplní volnočasové prvky a určitě se stane oblíbeným místem, takže si dovolím za všechny spokojené moc poděkovat,“ uvedla starostka Zdeňka Hamousová.

Griloviště u řeky je vybavené kvalitním ocelovým grilem a dalším mobiliářem, jako jsou ocelový gril, stůl, odkládací stolek a lavice z modřínového dřeva. Město navíc nechalo v lokalitě vyměnit plastový odpadkový koš za žáruvzdorný betonový. Po pár týdnech se však ukázalo, že pouze jeden odpadkový koš nestačí, a proto na místě přibyl ještě velký kontejner.

Zda nebude o griloviště až přílišný zájem nebo jestli se nestane terčem vandalů, to jsou dosud největší obavy místních. Nicméně už na konci letní sezóny by mělo u cyklostezky podél Ohře vzniknout griloviště číslo dva.

,,Ke konci letní sezóny bychom již mohli začít budovat za dřevěnou lávkou velké veřejné griloviště, které projektoval architekt Jiří Vaníček v rámci projektu mobiliáře u cyklostezky. Toto malé veřejné griloviště je takový předskokan. Má jednoduchou a lehkou instalaci, takže kdybychom chtěli, tak se dá v budoucnu přenést i na nějaké další místo,“ upozornila na závěr Zdeňka Hamousová.

Živým důkazem, že je o veřejné griloviště mezi lidmi zájem, jsou lokality v nedalekých městech. V Mostě obyvatelé rádi grilují například na Matyldě, Benediktu a hipodromu. Město Jirkov na konci loňského roku zakoupilo sestavu veřejného griloviště, kterou umístilo do Olejomlýnského parku.

Komentáře

Nabídky práce

UKLÍZEČKA

Hledá se UKLÍZEČKA - brigádně! 1x týdně a o víkendu na 4 hodiny. Autoservis Jirkov.
Tel.: 604 217 296


PRÁCE S NAKLADAČEM

Firma AZS přijme muže pro práci s nakladačem v Libočanech.
Tel.: 737 225 655


STROJNÍK PÁSOVÉHO BAGRU

Volné pracovní místo - Žatecko! SP BOHEMIA přijme do pískovny v Roztylech u Žatce STROJNÍKA PÁSOVÉHO BAGRU. Strojnický průkaz podmínkou.
Kontakt: p. Sýkora
Tel.: 602 151 166


ELEKTRIKÁŘ A ELEKTROZÁMEČNÍK

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky a elektrozámečníky, na jakýkoliv úvazek i brigádně.
Tel.: 777 167 336


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373

Poslední videa

Cvičení žen v tělocvičně 3. ZŠ Žatec

Ve čtvrtek 8. 10. vpodvečer se cvičilo v menší skupině. Ta první 10členná skupina se sešla v pondělí. Cvičení je pro ženy radost a velká motivace, pro někoho až takto: "to co mě drží při životě".

Přehrát video
ZŠ P. Bezruče Žatec: Anglická písnička v podání druháků

...při zahájení předávání certifikátů Cambridge english

Přehrát video