Kludského maringotka „účinkuje” v dokumentu

2020-07-30 08:36:00

JIRKOV (tz, r) — Ředitelská salónní maringotka cirkusového principála Karla Kludského se — kromě jiného — ve středu minulého týdne stala předmětem zájmu dokumentaristického štábu České televize. Ten v Jirkově natáčel část připravovaného hodinového dokumentu o zpěvákovi Michalu Davidovi u příležitosti jeho šedesátých narozenin.

Důvod možná leckoho překvapí Michal David je totiž příbuzným světoznámé cirkusové rodiny, a tak s ním filmaři točili záběry v Kludského vile a pak také ve zmíněné Kludského maringotce, zaparkované v dopravním podniku měst Chomutova a Jirkova. Vzpomínkový pořad bude moderovat frontman kapely Tři sestry, Davidův spolupracovník a kamarád, Lou Fanánek Hagen, který se natáčení v Jirkově také účastnil.

Michala Davida prohlídka slavného, leč zchátralého salónního vozu principála Karla Kludského natolik nadchla, že přítomné starostce Darině Kováčové a místostarostce Daně Jurštakové slíbil pomoc při shánění sponzorů na její rekonstrukci. „Nemůžu jinak než pochválit Jirkov, že tuto památnou maringotku od soukromého vlastníka vloni koupil a tím ji vlastně zachránil. Je kusem historie cirkusu Kludský, který — jak jsem se přesvědčil — znají až v Americe. Přeji Jirkovu, ať se maringotka v budoucnu stane součástí městského muzea. Až bude zrestaurovaná, rád přijedu na její slavnostní otevření,“ zdůraznil jeden z největších českých hitmakerů.

Michal David, vlastním jménem Vladimír Štancl, je s cirkusovou rodinou Kludských spřízněn skrze svou maminku Editu Štanclovou, rozenou Kludskou. Zpěvák je dle internetové encyklopedie Wikipedie rovněž příbuzný rodiny Kočkových, která provozuje pouťové atrakce a kolotoče.

Komentáře

Nabídky práce

UKLÍZEČKA

Přijmeme pracovnici na úklid v odpoledních hodinách ve škole. Vhodné pro ženy důchodkyně. Zájemci hlaste se v sídle firmy LASSO (Libušina 1314, Chomutov) vždy v pondělí a ve čtvrtek v 11 hodin.


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 130,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373


ČÍŠNÍKŮ/SERVÍRKA

Restaurace a bowling Nový svět přijme číšníka/servírku na HPP. Nástup možný ihned.
Tel.: 603178361
E-mail: info@restaurantlouny.cz

Poslední videa

Uprchlý vězeň

.....

Přehrát video
Minikopaná ve Vroutku má tradici, hrají i ženy

Letos se turnaje v minikopané v sobotu 18. 7. ve Vroutku zúčastnilo sedm týmů, jeden z nich tvořily ženy. Do brány pro jistotu postavily šikovného mladého muže :-)

Přehrát video