Potvrzeno: V Parkeru je sedm nakažených s COVID–19

Redakce 2020-08-11 23:01:59

CHOMUTOV (soš, tos) — Jedním z ohnisek nákazy koronavirem v našem okrese se stala chomutovská pobočka společnosti Parker Hannifin Industriual. Nemoc se podle dostupných informací objevila v divizi filtrace, kde měla být jedna ze zaměstnankyň léčena s chřipkou, ale následně jí byl proveden test na COVID–19, který byl pozitivní. Hromadné testy v této divizi pak prokázaly pozitivitu dalších šesti zaměstnanců, kteří měli jen mírné nebo žádné příznaky. Včera (10. srpna) Parker na celý den zavřel a dnes mělo být provedeno testování všech zaměstnanců.


Vedení firmy v této souvislosti vydalo prohlášení, z nějž citujeme:

„Potvrzujeme, že sedm pracovníků společnosti Parker v Chomutově bylo testováno na COVID–19 s pozitivním výsledkem. V souladu s pokyny lékařů a striktními interními pravidly o zdraví a bezpečnosti společnosti Parker, byla těmto pracovníkům a ostatním jednotlivcům, kteří s nimi byli v kontaktu, nařízena karanténa a doporučeno vyhledání lékařské pomoci, pokud se objeví příznaky. Provoz společnosti byl dočasně uzavřen, aby bylo možné provést důkladnou dezinfekci prostor. Tato opatření jsou v souladu s místními hygienickými pravidly a nařízeními Světové zdravotnické organizace (WHO).“

Vedení firmy dále ujistilo, že zdraví a bezpečnost zaměstnanců, jejich rodin a okolí, ve kterém Parker působí, je nejvyšší prioritou. Společnost je připravena nadále přijímat veškerá nezbytná opatření jako jsou přísná hygienická pravidla, použití povrchové dezinfekce, omezení počtu lidí v areálu společnosti, omezení cestování i návštěv, měření tělesné teploty a dodržování fyzické vzdálenosti, aby se předešlo šíření viru. „Myslíme na naše pracovníky, jejich rodiny a všechny na světě, kteří byli postiženi vypuknutím koronavirové pandemie. Doufáme v plné uzdravení,“ stojí v závěru prohlášení.

Jak dnes (11. srpna) informovala ředitelka Krajské hygienické stanice v Ústí nad Labem Lenka Šimůnková, vedle oshniska nákazy v chomutovském Parkeru bylo v poslední době v našem okrese zachyceno dalších 12 pozitivně testovaných — šest jich hygienici aktivně vyhledali po kontaktu s nakaženým v rodině, další čtyři po kontaktu se zdrojem v rodině Praze a dva po individuálním kontaktu v Praze. Celkem hygienici na Chomutovsku k dnešnímu dni evidovali 57 pozitivně testovaných osob.

Foto: Soňa ŠÍMOVÁ


Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

PROVOZNÍ ZÁMEČNÍK-NÁSTROJÁŘ

Hledáme PROVOZNÍ ZÁMEČNÍKY-NÁSTROJÁŘE do Podbořan! 13. PLAT, 5 týdnů dovolené, 37,5 hodin/týden, benefity od 15 900/rok, závodní stravování.
Tel.: 606 620 482
E-mail: libuse.konderlova@rako.cz


FYZIOTERAPEUT/FYZIOTERAPEUTKA

Přijmeme FYZIOTERAPEUTA/FYZIOTERAPEUTKU. Nabízíme dobré platové podmínky. Rehabilitace Ilona Jesínková Podbořany.
Tel.: 605 511 708
E-mail: ilona.jesinkova@seznam.cz


ŘIDIČ NÁKLADNÍHO VOZIDLA

Marius Pedersen přijme kolegy na pozici ŘIDIČ NÁKLADNÍHO VOZIDLA. Požadujeme: Dobrý zdravotní stav, trestní bezúhonnost, smysl pro zodpovědnost, ŘP sk. - C,E, osvědčení způsobilosti řidiče. Místo výkonu práce: Provozovna Louny, Žatec, Rakovník. Náplň práce: řízení kontejnerových a svozových vozidel, dvousměnný provoz, pracovní doba se řídí dle směn. Nabízíme: Pracovní smlouvu na dobu neurčitou, měsíční mzdu ve složení: základní mzda dle zařazení + osobní ohodnocení + prémiová složka + náhrada cestovného, zaměstnanecké výhody (půjčky, vzdělávání), možnost zvýšení kvalifikace za podmínek v rámci profesního vzdělávání, zvýhodněný tarif od T-Mobile, zvýhodněný nákup Auto Škoda, zvýhodněný nákup karty Benzina.
Tel.: +420 493 645 805
E-mail: mplouny@mariuspedersen.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz

Poslední videa

Volby 2022: nahlédli jsme do volební místnosti v ZUŠ Podbořany

V pátek 23. 9. kolem 16. hodiny byla volební účast zhruba 14 procent...

Přehrát video
Příběhy starožitností v Muzeu Podbořany - s Mirkem Švarcem

Ve čtvrtek 15. 9. v 17 hodin začala beseda formou dialogu laika (Romana Havrdová) se starožitníkem (Miroslav Švarc)...

Přehrát video