Sklizeň chmele odstartovala

2020-08-18 14:56:00

Na začátku tohoto týdne se rozběhla sklizeň chmele u prvních pěstitelů chmele v Žatecké chmelařské oblasti. Mezi prvními sklízenými chmelnicemi byly porosty v obcích Obora, Strkovice, Dobroměřice, Stekník, Holedeč, Lhota nebo Postoloprty.

Většina podniků ze všech chmelařských oblastí České republiky se do sklizně zapojí okolo víkendu od pátku 21.srpna, uvedl předseda družstva CHMELAŘSTVÍ Zdeněk Rosa. Pěstitelé začali sklizeň s odrůdou Žatecký poloraný červeňák, ale brzy přijde na řadu také odrůda Premiant. Konec sklizně pak bude patřit odrůdám Sládek, Kazbek a Saaz Late. Bouřky v uplynulém týdnu vedly k pádu cca 60 ha chmelnic ve všech českých chmelařských oblastech

Pěstitelé chmele v České republice investovali opět do řady modernizací u technologií pro česání a sušení chmele k zachování vysoké kvality českého chmele. V tomto ohledu velmi pomáhá Program rozvoje venkova.

Nové technologie česání chmele předalo CHMELAŘSTVÍ (závod Mechanizace) pěstitelům například v Liběšovicích, Postoloprtech, Siřejovicích nebo Senici na Hané. Na příjem jsou již připraveny a postupně nachlazovány sklady chmele CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec. Připravena pro zpracování chmele od začátku září je také linka na zpracování chmele družstva v Žatci. Družstvo zároveň pěstitelům poskytuje servis technologií a náhradní díly.

Současná omezení v cestování povedou k neobvyklé situaci po sklizni chmele, kdy podle obchodní společnosti BOHEMIA HOP, a.s. nepřijede na přehlídku sklizňových vzorků většina zahraničních zákazníků od USA po Japonsko a vzorky budou zasílány pivovarům poštou.

Komentáře

Nabídky práce

TECHNICKÝ PRACOVNÍK TĚŽBY SUROVIN

SEVEROČESKÉ PÍSKOVNY A ŠTĚRKOVNY přijmou do pískovny v Roztylech u Žatce TECHNICKÉHO PRACOVNÍKA TĚŽBY SUROVIN. Podmínkou ŘP skupiny B, výhodou německý jazyk.
Kontakt: p. Borovičková
Tel.: 602 559 161


KLEMPÍŘ

Pracovní nabídka na pozici KLEMPÍŘ! Nejlépe po vyučení, možno i bez praxe. Info na uvedeném telefonu.
Tel.: 605 045 089


SAMOSTATNÁ ÚČETNÍ A MATRIKÁŘ/MATRIKÁŘKA OBCE HŘIVICE

Starosta obce Hřivice vyhlašuje výběrové řízení na obsazení funkce SAMOSTATNÉ/HO ÚČETNÍ/HO A MATRIKÁŘKY/MATRIKÁŘE OBCE HŘIVICE s předpokladem trvalého pracovního poměru na plný pracovní úvazek. Více informací najdete na webu www.hrivice.cz. Pro více informací kontaktujte starostu obce na uvedeném telefonu nebo e-mailu.
Tel.: 606 686 797
WWW: https://www.hrivice.cz/obecni-urad/uredni-deska/vyberove-rizeni-na-obsazeni-funkce-samostatne-ucetni-a-matrikarky-14413.html?ftr
E-mail: starosta@hrivice.cz


VŠEOBECNÁ SESTRA/PRAKTICKÁ SESTRA, ZDRAVOTNICKÝ ASISTENT

SOCIÁLNÍ SLUŽBY CHOMUTOV (Písečná 5030, 430 04 Chomutov) nabízí volné pracovní místo VŠEOBECNÁ SESTRA/PRAKTICKÁ SESTRA, ZDRAVOTNICKÝ ASISTENT NA DOMOVĚ PRO SENIORY PÍSEČNÁ NEBO NA DOMOVĚ PRO OSOBY SE ZDRAVOTNÍM POSTIŽENÍM PÍSEČNÁ. Požadavky: SŠ zdravotnické vzdělání nebo vyšší odborné vzdělání - obor všeobecná sestra, praxe výtána, ale vhodné i pro absolventy, znalost práce na PC. Nástup možný ihned.
Kontakt: Ing. Pavlína Dvořáková
Tel.: 728 842 114
E-mail: dvorakova@soschomutov.cz


ELEKTRIKÁŘ A ZÁMEČNÍK

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky a zámečníky, na jakýkoliv úvazek i brigádně.
Tel.: 777167336

Poslední videa

Žatecký otužilec a utopenec - Silvestr 2021

Účastníci si těsně před 15. hodinou připili na úspěšný ponor do řeky Ohře ;-) Pod železničním libočanským mostem...

Přehrát video
Vybíjená - kroužek DDM Podbořany pod vedením Diany Ivanovové

Kluci a holky hrají v pátek od 14 do 15 h. v tělocvičně ZŠ TGM Podbořany ;-)

Přehrát video