,,Dočesná jinak" v podání Rodáků Žatec. Nechyběly ani chmelové a pivní soutěže

Hedvika Mašková 2020-08-28 11:00:00

Žatecká ,,Dočesná jinak" v podání Rodáků Žatec se na náměstí Svobody nesla v duchu začátku sklizně chmele. Předminulé slunečné sobotní odpoledne nabídlo pestrý program pro malé i velké diváky, ale také soutěže o věcné ceny. Děti dorazil rozveselit klaun Pepišto a také živý medvěd Hugo majitele Jaroslava Káni z Veletic. ,,Filmového“ medvěda představil a sdělil přítomným mnoho zajímavostí o medvědím světě chovatelův společník Jiří Rámeš.

Nedílnou součástí tradiční Dočesné jsou každoročně chmelové a pivní soutěže. Mezi ně patří ruční česání chmele, pití piva na čas nebo tanec s korbelem piva na hlavě. Jelikož se letos oslavy chmele nekonají, organizátoři akce se rozhodli zorganizovat oblíbené soutěže alespoň v rámci svého podání ,,Dočesné jinak".

V česání chmele se jako nejlepší ukázala paní Jarmila, která vyhrála krásný dort v podobě chmelové hlávky. Mezi muži v pití piva zvítězil pan Tomáš, který zvládl tuplák za 36,7 vteřin. Ženy se popraly ,,pouze“ s půllitrem zlatavého moku a nejrychlejší byla Nikola ze Žatce, která ho vypila za 11,5 vteřiny. Na oba výherce čekal soudek Baronky. Do tance s korbelem na hlavě se odvážily pustit tři páry. Jako nejlepší se ukázali Miroslav Kresta a Zdena Uhlířová (na fotografii).

Celé zábavní a soutěžní odpoledne bylo zarámováno do hitů kapely Aquarius, která letos slaví 50 let na hudební scéně. Nechyběly ani stánky s občerstvením. Zájemci mohli nakouknout také do Galerie U Radnice, kde byla zahájena výstava fotografií ,,Žatec dříve a dnes“, která potrvá do 5. září. 

Komentáře

Nabídky práce

TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Rodinné zápolení s Hugem v Žatci

Tentokrát v Kapucínské zahradě - v rámci oslav 150 let dobrovolných hasičů v Žatci :-)

Přehrát video
13. Školní ples ZŠ Husova v Národním domě v Podbořanech

...a Macarena :-)

Přehrát video