,,Dočesná jinak" v podání Rodáků Žatec. Nechyběly ani chmelové a pivní soutěže

Hedvika Mašková 2020-08-28 11:00:00

Žatecká ,,Dočesná jinak" v podání Rodáků Žatec se na náměstí Svobody nesla v duchu začátku sklizně chmele. Předminulé slunečné sobotní odpoledne nabídlo pestrý program pro malé i velké diváky, ale také soutěže o věcné ceny. Děti dorazil rozveselit klaun Pepišto a také živý medvěd Hugo majitele Jaroslava Káni z Veletic. ,,Filmového“ medvěda představil a sdělil přítomným mnoho zajímavostí o medvědím světě chovatelův společník Jiří Rámeš.

Nedílnou součástí tradiční Dočesné jsou každoročně chmelové a pivní soutěže. Mezi ně patří ruční česání chmele, pití piva na čas nebo tanec s korbelem piva na hlavě. Jelikož se letos oslavy chmele nekonají, organizátoři akce se rozhodli zorganizovat oblíbené soutěže alespoň v rámci svého podání ,,Dočesné jinak".

V česání chmele se jako nejlepší ukázala paní Jarmila, která vyhrála krásný dort v podobě chmelové hlávky. Mezi muži v pití piva zvítězil pan Tomáš, který zvládl tuplák za 36,7 vteřin. Ženy se popraly ,,pouze“ s půllitrem zlatavého moku a nejrychlejší byla Nikola ze Žatce, která ho vypila za 11,5 vteřiny. Na oba výherce čekal soudek Baronky. Do tance s korbelem na hlavě se odvážily pustit tři páry. Jako nejlepší se ukázali Miroslav Kresta a Zdena Uhlířová (na fotografii).

Celé zábavní a soutěžní odpoledne bylo zarámováno do hitů kapely Aquarius, která letos slaví 50 let na hudební scéně. Nechyběly ani stánky s občerstvením. Zájemci mohli nakouknout také do Galerie U Radnice, kde byla zahájena výstava fotografií ,,Žatec dříve a dnes“, která potrvá do 5. září. 

Komentáře

Nabídky práce

KUCHAŘ/KA

Domov pro seniory v Žatci přijme vyučeného KUCHAŘE/KU. Praxe vítána. Dlouhý, krátký týden - 12 hod. směny. Informace na uvedeném telefonu.
Tel.: 725 895 664


UKLÍZEČKA

Hledá se UKLÍZEČKA - brigádně! 1x týdně a o víkendu na 4 hodiny. Autoservis Jirkov.
Tel.: 604 217 296


PRÁCE S NAKLADAČEM

Firma AZS přijme muže pro práci s nakladačem v Libočanech.
Tel.: 737 225 655


STROJNÍK PÁSOVÉHO BAGRU

Volné pracovní místo - Žatecko! SP BOHEMIA přijme do pískovny v Roztylech u Žatce STROJNÍKA PÁSOVÉHO BAGRU. Strojnický průkaz podmínkou.
Kontakt: p. Sýkora
Tel.: 602 151 166


ELEKTRIKÁŘ A ELEKTROZÁMEČNÍK

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky a elektrozámečníky, na jakýkoliv úvazek i brigádně.
Tel.: 777 167 336

Poslední videa

První den bruslení v Podbořanech

V sobotu 5. prosince 2020 se v Podbořanech otevřelo kluziště pro veřejnost - je v areálu koupaliště a hned první den sem zamířily desítky dětí a dospělých.

Přehrát video
Cvičení žen v tělocvičně 3. ZŠ Žatec

Ve čtvrtek 8. 10. vpodvečer se cvičilo v menší skupině. Ta první 10členná skupina se sešla v pondělí. Cvičení je pro ženy radost a velká motivace, pro někoho až takto: "to co mě drží při životě".

Přehrát video