Dočesná ve znamení menších akcí. Nejvíce nabitý bude nadcházející víkend

Iveta Drlíková 2020-09-03 10:47:00

ŽATEC - Za běžných okolností by nadcházející víkend zaplnily žatecké centrum tisícovky návštěvníků chmelových slavnostní. Letos ovšem Dočesné dalo stopku řádění nového viru z Číny, a tak se podruhé ve své dlouholeté historii městská slavnost nekoná. Místo masové veselice můžete ale v tradičním termínu zavítat na několik menších akcí, které připravila směsice různých pořadatelů. Hodně nabitá bude především sobota 5. září.

Už v pátek 4. září ožije Chmelařské náměstí, kde si pořadatelé dali za úkol pobavit děti i dospělé. V kulturním bloku od 17 do 23 hodin si na hlavní scéně můžete poslechnout bubenickou show nebo kapely Accoustics, The Stringz i dívčí rockovou formaci The Apples. Na malé scéně pobaví dětské publikum od 17 hodin Alenka Skálová a po ní Radka Fejfarová a od půl osmé večerní odrostlejší diváky dýdžejové - Theresia a Stephen. Akce na Chmelařském náměstí pokračuje i druhý den, kdy program začíná již od 14:30 hodin. To na hlavní scéně vystoupí například domácí kapela Průvan, Standa Hložek, Kabát revival CV nebo bavič Milan Pitkin. Na malé scéně od 14 do 16 hodin proběhne představení pro děti, v dalším průběhu zahraje DJ Patrik nebo DJ Mery a dvakrát vystoupí kouzelník David Kozlok.

Podvečer pro dospělé plný her, zábavy, hudby, piva a chmele chystá na pátek 4. září Chmelařské muzeum. Akce proběhne na místním dvorku od 17 hodin, vstupenky lze zakoupit přímo v muzeu.

V sobotu 5. září to bude žít i na Hoštálkově náměstí. Dopoledne sem zve klub Budík děti na 4. ročník „Hošťálkohraní“. Od 10 do 12 hodin se bude tvořit a malé diváky potěší i loutkové představení. Odpoledne od 15 hodin na zdejší terásce zahrají plzeňské kapely Jezza Vee a Tabasker. Když popojdete jen o kousek dál, můžete si v areálu Pivovaru Žatec dopřát v sobotu od 14 hodin recesistickou soutěž Memoriál Lojzy Lupulína, dále vystoupení pěti kapel, včetně dvou domácích formací Najust a Beautiful Cafillery a rovněž až do pozdních večerních hodin ochutnávat místní piva. To ale není tento den zdaleka vše. V rockovém rytmu se ponese sobotní večer také v pohodovém bezděkovském klubu MoTáč, kde 5. září zahrají Full Time Rock a Hlahol. Začátek je v 18 hodin. Už odpoledne můžete navštívit hudební akci v Klášterní zahradě – Rockový nálet, kde od 15 hodin vystoupí například Sabina Křováková, Hot pants, Destroyself, Fuck Off a Ogee. Děti si v prostorách zahrady budou moci zařádit ve skákacím hradu, nechat si pomalovat obličej nebo si vyzkoušet lukostřelbu. Komornější zážitek pak slibuje hudební vystoupení Kemel + Javorský + Mikeš od 20 hodin v Galerii Sladovna. Pátého září si rovněž můžete mezi 10. a 17. hodinou projít zdarma celý komplex Chrámu chmele a piva v rámci Dne otevřených dveří. 

Komentáře

Nabídky práce

ELEKTRIKÁŘ A ELEKTROZÁMEČNÍK

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky a elektrozámečníky, na jakýkoliv úvazek i brigádně.
Tel.: 777 167 336


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373


ČÍŠNÍKŮ/SERVÍRKA

Restaurace a bowling Nový svět přijme číšníka/servírku na HPP. Nástup možný ihned.
Tel.: 603178361
E-mail: info@restaurantlouny.cz

Poslední videa

ZŠ P. Bezruče Žatec: Anglická písnička v podání druháků

...při zahájení předávání certifikátů Cambridge english

Přehrát video
ZŠ P. Bezruče Žatec: Vystoupení při předávání certifikátů Cambridge english

Vystoupily děti ze 4.A s p. uč. Jitkou Pletichovou.

Přehrát video