Chomutov na festivalu představil sportovní oddíly pro děti

Soňa Šímová 2020-09-11 07:54:00

CHOMUTOV (soš, tz) — V neděli se areál Kamencového jezera hemžil mladými sportovci. Na děti tu čekal nabitý program Chomutovského festivalu sportu, který město pořádalo již třetím rokem.

„Nápad na festival sportu vznikl ještě v období, než jsem přišel na radnici. Pohyboval jsem se ve sportovním odvětví, proto vím, že sportovní kluby mají těžké dostat děti do oddílů. Rodiče jsou přes týden vytížení a zbude jim tak čas navštívit třeba dva nebo tři kluby, ale určitě ne třicet. Dost často pak děti končí ve sportovním oddílu, který spíše baví rodiče. A to jen proto, že si jiný sport nevyzkoušeli. Proto město pořádá festival, kde si mohou na začátku školního roku všechno obejít, zjistit informace a ušetřit drahocenný čas,” popsal hlavní ideu náměstek primátora David Dinda. 

Areál Kamencového jezera se už loni osvědčil jako ideální místo, proto festival zakotvil právě tady. Letos nechyběly ani novinky jako U–rampa a BMX show nebo lezecká stěna. „Zájem sportovních klubů každoročně vysoký a pokaždé se snaží vymyslet něco nového, aby na svých stanovištích mohly nabídnout co nejatraktivnější prezentaci,” pochvaloval si David Dinda.

Festival sportu nabídl dětem téměř tři desítky sportovních aktivit, které si také mohly vyzkoušet. Jejich rodiče zároveň získali důležité informace o členství v jednotlivých oddílech. Chomutovský festival sportu byl atraktivní nejen pro návštěvníky a zájemce o sportování, ale také pro samotné sportovní kluby, které měly jedinečnou možnost prezentovat svůj sport velkému množství lidí. Své zastoupení na Kamencovém jezeře měly míčové, vodní, bojové ale i jiné sporty, jako je například šerm. Nový byl i doprovodný program obohacený o exhibici mistra České republiky Jana Jílka JF show ve Freestyle BMX.  

Město Chomutov se snaží sportovní aktivity podporovat dlouhodobě. „Minimálně pro mě je tato oblast priorita. Nemyslím tím jen přímou finanční podporu, ke které toto téma často směřuje. My se spíš snažíme jít cestou oprav sportovišť, ať už je to nyní probíhající oprava fotbalového hřiště na poliklinice nebo zázemí softbalového hřiště. Naše pomoc tedy směřuje k investicím do sportovišť, samozřejmě i té finanční podpory oddílů, ale pak také do akcí, jako je tato, která mohla místním představit katalog sportovních oddílů naživo,” uzavřel David Dinda.

Napsal(a): Soňa Šímová

Komentáře

Nabídky práce

TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

25. Zimní bitva v Podbořanech

Odehrála se 28. ledna 2023. Účast byla veliká...

Přehrát video
U Orloje - ochutnávka piv Žateckého pivovaru

Martin Kec ze Sedmého schodu, provozujícího nový Žatecký (mini)pivovar pozval 25. ledna znalce i laiky na ochutnávku Žatecké 11, Sedmého schodu, Plavčíka či nového speciálu APA...

Přehrát video