Děti braly kaktusy útokem

Hedvika Mašková 2020-09-20 16:00:00

Jako tradičně každý rok se první zářijový týden uskutečnila výstava stovek kaktusů a sukulentů, kterou ve spolupráci s Městem a Regionálním muzeem K. A. Polánka připravili Kaktusáři Žatecka. Nádherná přírodní instalace byla k vidění ve Staré papírně od minulého čtvrtka do soboty. Ve výstavních prostorech s opukovým zdivem vystavovali kaktusáři již pátým rokem. Dříve se kaktusové expozice konaly také na Střelnici, v loutkovém divadle, posádkovém domě armády a tehdejším pionýrském domě.

Tento rok vystavovalo šest kaktusářů - Karel Blumentrit ze Žatce, Václav Holý z Dobříčan, Jiří Vondráček ze Žatce, Josef Huml z Hradiště, Zdenka Kapustová a Jindřich Ibl z Postoloprt. Své kaktusy vystavila ale také jedenáctiletá Kateřina Paymová ze Žatce. Nešlo však o živé pichlavé rostlinky, ale naopak o hebké háčkované, které byly na první pohled s těmi pravými takřka k nerozeznání.

Výstava kaktusů a sukulentů byla rovněž prodejní. Této příležitosti využili ve čtvrtek a pátek hlavně žáci základních škol. Podívat se přišly i dětičky z místních mateřských škol. Během čtvrtka navštívilo výstavu 136 zájemců. V pátek před polednem již seznam příchozích čítal 239 návštěvníků. Kromě žáčků se dorazili pokochat krásou rostlinek, které prý nevadnou, také kaktusáři z jiných spolků, domácí pěstitelé, ale i ti, kteří se do pěstování nejméně náročných pokojových rostlin teprve pouští. Skvělou motivací pro ně na výstavě byly například čtyřicet let staré rostliny z rodu Ferocactus. 

Fotogalerie z výstavy ZDE.        

Komentáře

Nabídky práce

KUCHAŘ/KA

Domov pro seniory v Žatci přijme vyučeného KUCHAŘE/KU. Praxe vítána. Dlouhý, krátký týden - 12 hod. směny. Informace na uvedeném telefonu.
Tel.: 725 895 664


PANÍ NA ÚKLID

Hledáme paní na úklid kanceláří na DPP. 4 hod./týdně. Odměna dohodou. Volat po 15 hodině.
Tel.: 607881794
E-mail: notebook@ln-ucto.cz


LÉKAŘ/KA NA ORL

Náborový příspěvek 100 000,- Kč. Nemocnice Kadaň přijme LÉKAŘE se specializací, po základním kmenu nebo absolventa LF do ORL ambulance. Nástup možný ihned do HPP nebo na DPČ, DPP.
Kontakt: Bc. Lenka Benešová
Tel.: 474 944 550
E-mail: benesova@nemkadan.cz


TECHNICKÝ PRACOVNÍK ZABEZPEČOVACÍCH A KOMUNIKAČNÍCH TECHNOLOGIÍ

Volná pozice - plat 23 230,- Kč - 32 420,- Kč. Věznice Nové Sedlo přijme TECHNICKÉHO PRACOVNÍKA ZABEZPEČOVACÍCH A KOMUNIKAČNÍCH TECHNOLOGIÍ (slaboproud). Požadujeme: SŠ vzdělání, trestní bezúhonnost, dobrý zdrav. stav, vyhláška č. 50/1978 Sb.
Tel.: 415 779 106
E-mail: JStrosova@vez.nse.justice.cz


ELEKTROMONTÉR

Volná místa na pozici ELEKTROMONTÉR - ESAP Chomutov. Více info na uvedeném telefonu.
Tel.: 603 22 40 90

Poslední videa

Stavění sněhuláka v Žatci - 14. ledna ráno napadl sníh

Odpoledne už nebylo tak bílo, ale radost děti měly. Vašek s maminkou stavěl sněhuláka :-)

Přehrát video
Vánoční pozdrav Ježíškova pošťáka a jeho pomocnice z Ansáblu BezeVšeho v Postoloprtech

Během adventního trhu v sobotu 12. prosince na postoloprtském náměstí všechny své spoluobčany, diváky, příznivce a kamarády přivítali a poslali vánoční pozdrav členové pořádajícího DA BezeVšeho ;-)

Přehrát video