Občané přemnoženým hlodavcům doslova podstrojují

Hedvika Mašková 2020-09-29 14:00:00

V posledních týdnech je možno pozorovat přemnožení hlodavců, kteří se stávají velmi závažným ekonomickým i hygienickým problémem. Nedávno jsme informovali o obrovském množství hlodavců, především hrabošů a potkanů, kteří obtěžují a trápí obyvatele Žatce. Nejvíce si stěžují lidé ze sídliště Jih a přilehlých lokalit rodinných domů. Lidé však drobné savce ke svým domovům mnohdy nevědomky lákají. Mohou za to vyhozené potravinové zbytky. V některých případech jim zdejší občané vědomě přímo podstrojují. O svých zkušenostech nám napsal jeden z našich čtenářů.

,,Reaguji na článek o hubení hlodavců v našem městě. Je zde uvedeno, že někteří občané tyto hlodavce sami krmí. Jsem obyvatelem Vrchlického ulice a mám dojem, že je celá čtvrť silně zamořena těmito hlodavci. Běhají mi po zahradě (myši i potkani) a vůbec jim nevadím. Je mi líto, že má vnoučata nemohou běhat bosky po zahradě, protože se bojím, aby neonemocněla jednou z chorob, které roznášejí. Jedná se o tularemii, salmonelózu, tuberkuózu, leptospirózu a další. Ať už se jedná o nemoc, kterou roznášejí myši nebo potkani svým trusem, nebo močí, je to velmi nebezpečné,“ napsal nám Bohumír Riedl a podělil se o svou zkušenost: ,,Kousek od mého domu je chodník a cyklostezka mezi ulicí Vrchlického a Volyňských Čechů, která je velmi frekventovaná žáky škol, maminkami s malými dětmi a mnoha pejskaři. Chodí zde matka s dcerou - obě doktorky, které složily Hippokratovu přísahu a přesto tyto hlodavce krmí! Tu jablíčky ze zahrádky, tu nějakými zbytky z kuchyně, které sypou ke stromům lemujícím chodník. Asi si chtějí rozšířit svou lékařskou klientelu. Myslím si, že toto počínání není v souladu s deratizací města a rozšiřováním výše uvedených chorob.“

Hlodavci se během srpna stáhli na sídliště především vlivem sekání polí. S tímto jevem se tradičně setkáváme každý rok, ale letos jsou hraboši přemnožení, a nejen na Žatecku, proto jsou potíže s nimi více patrné. Právě první významná pomoc ze strany obyvatel spočívá v tom, že nebudou tyto jedince krmit, což se dle zkušeností děje. Lidé hlodavcům mnohdy podstrojují také nevědomky, když do odpadů a kontejnerů vyhazují zbytky jídla.

V průběhu minulého měsíce proběhla ve městě deratizace. Úplné vyřešení problému s hlodavci v ulicích však není v městských silách. Dle vyjádření odborného pracovníka se „problém“ eliminuje samovolně, a to změnou ročního období.

Komentáře

Nabídky práce

KUCHAŘ/KA

Domov pro seniory v Žatci přijme vyučeného KUCHAŘE/KU. Praxe vítána. Dlouhý, krátký týden - 12 hod. směny. Informace na uvedeném telefonu.
Tel.: 725 895 664


PANÍ NA ÚKLID

Hledáme paní na úklid kanceláří na DPP. 4 hod./týdně. Odměna dohodou. Volat po 15 hodině.
Tel.: 607881794
E-mail: notebook@ln-ucto.cz


LÉKAŘ/KA NA ORL

Náborový příspěvek 100 000,- Kč. Nemocnice Kadaň přijme LÉKAŘE se specializací, po základním kmenu nebo absolventa LF do ORL ambulance. Nástup možný ihned do HPP nebo na DPČ, DPP.
Kontakt: Bc. Lenka Benešová
Tel.: 474 944 550
E-mail: benesova@nemkadan.cz


TECHNICKÝ PRACOVNÍK ZABEZPEČOVACÍCH A KOMUNIKAČNÍCH TECHNOLOGIÍ

Volná pozice - plat 23 230,- Kč - 32 420,- Kč. Věznice Nové Sedlo přijme TECHNICKÉHO PRACOVNÍKA ZABEZPEČOVACÍCH A KOMUNIKAČNÍCH TECHNOLOGIÍ (slaboproud). Požadujeme: SŠ vzdělání, trestní bezúhonnost, dobrý zdrav. stav, vyhláška č. 50/1978 Sb.
Tel.: 415 779 106
E-mail: JStrosova@vez.nse.justice.cz


ELEKTROMONTÉR

Volná místa na pozici ELEKTROMONTÉR - ESAP Chomutov. Více info na uvedeném telefonu.
Tel.: 603 22 40 90

Poslední videa

Stavění sněhuláka v Žatci - 14. ledna ráno napadl sníh

Odpoledne už nebylo tak bílo, ale radost děti měly. Vašek s maminkou stavěl sněhuláka :-)

Přehrát video
Vánoční pozdrav Ježíškova pošťáka a jeho pomocnice z Ansáblu BezeVšeho v Postoloprtech

Během adventního trhu v sobotu 12. prosince na postoloprtském náměstí všechny své spoluobčany, diváky, příznivce a kamarády přivítali a poslali vánoční pozdrav členové pořádajícího DA BezeVšeho ;-)

Přehrát video