Sociální služby Chomutov získaly nové auto na rozvoz obědů

Soňa Šímová 2020-10-08 14:32:52

CHOMUTOV (soš) — Ani v době koronavirové krize není firmám a obcím na Chomutovsku lhostejný osud seniorů a hendikepovaných. Díky jejich příspěvku se podařilo vybrat na další auto, které nejen v nelehké době rozváží obědy.

„Každý člověk se jednou dostane do seniorského věku nebo se mu může přihodit situace, kdy kvůli hendikepu nebude mít možnost uvařit si teplé jídlo či si na něj zajít. Proto je tato služba důležitá a jsem rád, že můžeme alespoň touto cestou pomoci,“ říká majitel reklamní agentury Jaromír Pour, který pomohl zajistit vše potřebné už popáté. Letos se na financování dvoumístné Dacie v ceně kolem tří set tisíc korun podílelo celkem 15 subjektů. „Covidová situace se do toho samozřejmě promítla, protože některé firmy, které byly rozhodnuté přispět se nakonec rozhodly, že počkají na příště. Bylo to tedy komplikovanější, ale podařilo se,“ popsal Jaromír Pour.

Mezi přispěvateli nechybělo ani město Chomutov. „Považujeme tuto službu za důležitou, proto jsme přispěli. Ekonomická a společenská situace se samozřejmě odráží i v této věci. Vidím to ve dvou rovinách, nejde jen o finance ale i o vyjádření solidarity. Tato služba je v době pandemie o to důležitější právě proto, aby senioři nemuseli příliš vycházet a přitom mít teplé jídlo,“ řekl chomutovský náměstek primátora Milan Märc.  

Na auto přispěla i obec Spořice. „Přispíváme na různé projekty, které nám připadají důležité. Naposledy jsme věnovali peníze Klokánku, nyní opět na auto. Nás to nezatíží a pomůže to,“ řekl starosta obce Spořice Roman Brand. 

Rozvozová služba, ke které vozidlo slouží, je určena pro seniory a postižené občany města Chomutova. Celkem tři auta denně odvezou kolem dvou set obědů. Kromě nich si mohou senioři a hendikepovaní objednat také další úkony pečovatelské služby v Domově s pečovatelskou službou Merkur u vedoucí pečovatelky nebo u pracovníků pečovatelské služby. „Rozvážíme výhradně obědy a to 365 dní v roce včetně svátků. Ceny jsou na našich webových stránkách. Úkony pečovatelské služby provozujeme též celoročně od 7 do 18 hodin, od nového roku to bude až do 21 hodin,“ upřesnila ředitelka Sociálních služeb Chomutov Alena Tölgová. 

Napsal(a): Soňa Šímová

Komentáře

Nabídky práce

PANÍ NA ÚKLID

Hledáme paní na úklid kanceláří na DPP. 4 hod./týdně. Odměna dohodou. Volat po 15 hodině.
Tel.: 607881794
E-mail: notebook@ln-ucto.cz


LÉKAŘ/KA NA ORL

Náborový příspěvek 100 000,- Kč. Nemocnice Kadaň přijme LÉKAŘE se specializací, po základním kmenu nebo absolventa LF do ORL ambulance. Nástup možný ihned do HPP nebo na DPČ, DPP.
Kontakt: Bc. Lenka Benešová
Tel.: 474 944 550
E-mail: benesova@nemkadan.cz


TECHNICKÝ PRACOVNÍK ZABEZPEČOVACÍCH A KOMUNIKAČNÍCH TECHNOLOGIÍ

Volná pozice - plat 23 230,- Kč - 32 420,- Kč. Věznice Nové Sedlo přijme TECHNICKÉHO PRACOVNÍKA ZABEZPEČOVACÍCH A KOMUNIKAČNÍCH TECHNOLOGIÍ (slaboproud). Požadujeme: SŠ vzdělání, trestní bezúhonnost, dobrý zdrav. stav, vyhláška č. 50/1978 Sb.
Tel.: 415 779 106
E-mail: JStrosova@vez.nse.justice.cz


ELEKTROMONTÉR

Volná místa na pozici ELEKTROMONTÉR - ESAP Chomutov. Více info na uvedeném telefonu.
Tel.: 603 22 40 90


SKLADNÍK A OPERÁTOR VÝROBY

Volné místo na pozici SKLADNÍK A OPERÁTOR VÝROBY ve Valeo Podbořany. Mzda vč. benefitů až 26500,- Kč.
Tel.: 415 232 268
E-mail: zdenka.hlavanova@valeo.com

Poslední videa

Stavění sněhuláka v Žatci - 14. ledna ráno napadl sníh

Odpoledne už nebylo tak bílo, ale radost děti měly. Vašek s maminkou stavěl sněhuláka :-)

Přehrát video
Vánoční pozdrav Ježíškova pošťáka a jeho pomocnice z Ansáblu BezeVšeho v Postoloprtech

Během adventního trhu v sobotu 12. prosince na postoloprtském náměstí všechny své spoluobčany, diváky, příznivce a kamarády přivítali a poslali vánoční pozdrav členové pořádajícího DA BezeVšeho ;-)

Přehrát video