Schod, Plavčík nebo Premium? Místní se pustili do degustace žateckých piv

Hedvika Mašková 2020-10-09 15:35:00

Jak chutná žatecké pivo místním? Na tuto otázku by rád znal odpověď Žatecký pivovar, a proto se rozhodl zorganizovat degustace piv pro občany.

,,Chtěli jsme najít neoficiální formu, při které by se v určitých intervalech scházela část lidí ze Žatce. Rádi bychom získali zpětnou vazbu nejen v rámci našich vnitřních degustací, při nichž degustují lidé z pivovaru, jako obchodní zástupci, sládek nebo vedení společnosti, ale také lidé, kteří v Žatci a jeho okolí žijí a pivo pijí. Ti, kteří mohou říci něco k pivu, ale také k tomu, co se o něm v našem městě říká,“ vysvětlil důvody pořádání degustací výkonný ředitel Žateckého pivovaru Martin Kec.

Otevřeně říci, co si o pivu myslí, dorazili minulý pátek majitelé zdejších hospod, zástupci Chmelařského institutu Žatec, společnosti CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec, ale i laická veřejnost. K degustaci měli celkem pět vzorků piv, které se v posledních čtrnácti dnech uvařily a stočily – konkrétně Žatec Premium 11°, Malastrana Original Pils 11°, Žatec Export 12°, Žatec Sedmý Schod 13° a Žatec Plavčík 9°. Sládka Davida Resku zajímal názor lidí před tím, než se pustí piva na trh, a pro příchozí si proto připravil jednoduchý formulář, ve kterém degustátoři hodnotili tři základní parametry piv – říz, vůni a chuť. Hodnotilo se slovně a zároveň se známkovalo jako ve škole. Při degustaci byly na stolech také neutralizátory chuti. V případě ochutnávky piv jsou to salám, sýr a pečivo.

Pět vzorků zlatavého moku jsme měli možnost ochutnat také my a rádi bychom se s vámi podělili o náš verdikt. I když vlajkovou lodí z produkce žateckého pivovaru je Sedmý Schod a snad nejoblíbenější mezi občany je ,,žatecká jedenáctka“, u nás na plné čáře bodoval světlý ležák Žatec Export s výraznou chmelovou chutí a silným řízem!   

Komentáře

Nabídky práce

KUCHAŘ/KA

Domov pro seniory v Žatci přijme vyučeného KUCHAŘE/KU. Praxe vítána. Dlouhý, krátký týden - 12 hod. směny. Informace na uvedeném telefonu.
Tel.: 725 895 664


PANÍ NA ÚKLID

Hledáme paní na úklid kanceláří na DPP. 4 hod./týdně. Odměna dohodou. Volat po 15 hodině.
Tel.: 607881794
E-mail: notebook@ln-ucto.cz


LÉKAŘ/KA NA ORL

Náborový příspěvek 100 000,- Kč. Nemocnice Kadaň přijme LÉKAŘE se specializací, po základním kmenu nebo absolventa LF do ORL ambulance. Nástup možný ihned do HPP nebo na DPČ, DPP.
Kontakt: Bc. Lenka Benešová
Tel.: 474 944 550
E-mail: benesova@nemkadan.cz


TECHNICKÝ PRACOVNÍK ZABEZPEČOVACÍCH A KOMUNIKAČNÍCH TECHNOLOGIÍ

Volná pozice - plat 23 230,- Kč - 32 420,- Kč. Věznice Nové Sedlo přijme TECHNICKÉHO PRACOVNÍKA ZABEZPEČOVACÍCH A KOMUNIKAČNÍCH TECHNOLOGIÍ (slaboproud). Požadujeme: SŠ vzdělání, trestní bezúhonnost, dobrý zdrav. stav, vyhláška č. 50/1978 Sb.
Tel.: 415 779 106
E-mail: JStrosova@vez.nse.justice.cz


ELEKTROMONTÉR

Volná místa na pozici ELEKTROMONTÉR - ESAP Chomutov. Více info na uvedeném telefonu.
Tel.: 603 22 40 90

Poslední videa

Stavění sněhuláka v Žatci - 14. ledna ráno napadl sníh

Odpoledne už nebylo tak bílo, ale radost děti měly. Vašek s maminkou stavěl sněhuláka :-)

Přehrát video
Vánoční pozdrav Ježíškova pošťáka a jeho pomocnice z Ansáblu BezeVšeho v Postoloprtech

Během adventního trhu v sobotu 12. prosince na postoloprtském náměstí všechny své spoluobčany, diváky, příznivce a kamarády přivítali a poslali vánoční pozdrav členové pořádajícího DA BezeVšeho ;-)

Přehrát video