Schod, Plavčík nebo Premium? Místní se pustili do degustace žateckých piv

Hedvika Mašková 2020-10-09 15:35:00

Jak chutná žatecké pivo místním? Na tuto otázku by rád znal odpověď Žatecký pivovar, a proto se rozhodl zorganizovat degustace piv pro občany.

,,Chtěli jsme najít neoficiální formu, při které by se v určitých intervalech scházela část lidí ze Žatce. Rádi bychom získali zpětnou vazbu nejen v rámci našich vnitřních degustací, při nichž degustují lidé z pivovaru, jako obchodní zástupci, sládek nebo vedení společnosti, ale také lidé, kteří v Žatci a jeho okolí žijí a pivo pijí. Ti, kteří mohou říci něco k pivu, ale také k tomu, co se o něm v našem městě říká,“ vysvětlil důvody pořádání degustací výkonný ředitel Žateckého pivovaru Martin Kec.

Otevřeně říci, co si o pivu myslí, dorazili minulý pátek majitelé zdejších hospod, zástupci Chmelařského institutu Žatec, společnosti CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec, ale i laická veřejnost. K degustaci měli celkem pět vzorků piv, které se v posledních čtrnácti dnech uvařily a stočily – konkrétně Žatec Premium 11°, Malastrana Original Pils 11°, Žatec Export 12°, Žatec Sedmý Schod 13° a Žatec Plavčík 9°. Sládka Davida Resku zajímal názor lidí před tím, než se pustí piva na trh, a pro příchozí si proto připravil jednoduchý formulář, ve kterém degustátoři hodnotili tři základní parametry piv – říz, vůni a chuť. Hodnotilo se slovně a zároveň se známkovalo jako ve škole. Při degustaci byly na stolech také neutralizátory chuti. V případě ochutnávky piv jsou to salám, sýr a pečivo.

Pět vzorků zlatavého moku jsme měli možnost ochutnat také my a rádi bychom se s vámi podělili o náš verdikt. I když vlajkovou lodí z produkce žateckého pivovaru je Sedmý Schod a snad nejoblíbenější mezi občany je ,,žatecká jedenáctka“, u nás na plné čáře bodoval světlý ležák Žatec Export s výraznou chmelovou chutí a silným řízem!   

Komentáře

Nabídky práce

OPERÁTOR/KA VÝROBY

Personal HOFMANN přijme do Chomutova a Klášterce nad Ohří nové kolegy/kolegyně. Plat 22000 - 28000,- Kč/měsíc +náborový příspěvek 10 000,- Kč, stravenky, prémie, 13. plat, příplatky, 25 dní dovolené, svozová doprava, akce ,,Přiveď kamaráda" s odměnou 3 000,- Kč.
Tel.: 800 101 125


TRUHLÁŘ

PŘIJMEME VYUČENÉHO TRUHLÁŘE s praxí a řidičským průkazem. Hrubá měsíční mzda 38 000,- Kč.
Tel.: 777 289 152


INSTALATÉR-TOPENÁŘ

VOLNÉ PRACOVNÍ MÍSTO - ABC CHOMUTOV! Přijmeme INSTALATÉRA-TOPENÁŘE vyučeného v oboru. Nástup možný ihned.
Tel.: 608 950 461


SPRÁVCE DOMU

Hledáme manuálně zručného správce domu v CV. Možnost bydlení.
Tel.: 724657421


AUTOLAKÝRNÍK, LAKÝRNÍK, ZÁMEČNÍK

VOLNÉ PRACOVNÍ MÍSTO - SLANÝ (NÁBOROVÝ PŘÍSPĚVEK 20 000,- KČ)! Firma F.X. MEILLER hledá do svého týmu AUTOLAKÝRNÍKA, LAKÝRNÍKA, ZÁMEČNÍKA NA LAKOVNU. Požadavky: vyučení nebo praxe v oboru, spolehlivost, flexibilita, zodpovědnost, ochota pracovat na směny. Nabízíme nadstandardní mzdu, vánoční odměnu a odměnu na dovolenou, pozici ve stabilní mezinárodní firmě, smlouvu na neurčito, volné dny navíc, příspěvek na dopravu a další pracovní benefity.
Tel.: 312 577 785
E-mail: personalni@meiller.com

Poslední videa

Cvičení žen v tělocvičně 3. ZŠ Žatec

Ve čtvrtek 8. 10. vpodvečer se cvičilo v menší skupině. Ta první 10členná skupina se sešla v pondělí. Cvičení je pro ženy radost a velká motivace, pro někoho až takto: "to co mě drží při životě".

Přehrát video
ZŠ P. Bezruče Žatec: Anglická písnička v podání druháků

...při zahájení předávání certifikátů Cambridge english

Přehrát video