Knihy do karantény, objednávky online, doručení až do domu

Redakce 2020-10-14 18:00:00

Louny (mkl) Bezpečnost, to je hlavní motiv nadcházejících dní, týdnů, měsíců. ,,Městská knihovna Louny se snaží nabízet služby svým čtenářům v každé situaci tak, aby se cítili bezpečně. Co nejméně omezit provoz, přijímat smysluplná opatření, chránit čtenáře a zaměstnance, to je úkol příštích dnů,“ uvedla ředitelka Dagmar Kučerová.


V rámci tzv 3R, tedy základních hygienických opatření: rouška - ruce - rozestup, jdou vrácené knihy znovu do pětidenní karantény a obaly projdou dezinfekcí, teprve pak se vrátí na regály.

Lounská knihovna obnovila telefonickou horkou linku, která slouží pro objednání knih. Knihy si mohou objednat čtenáři senioři, anebo lidé, kteří nemohou knihovnu navštívit. ,,Knihy budou doručovány, za-tím, jednou týdně do domácností. Novinkou je sběr knih po přečtení, a to pouze u čtenářů, kteří si službu telefonicky domluví na horké lince, a mají k ní vážný důvod,“ přiblížila službu ředitelka. Horká linka funguje na čísle 734521902. Knihy je možné objednávat také na emailové adrese knihovny: objednávky@mkl.cz a jejich doručení proběhne do pěti dnů. Knihy mohou místo čtenářů seniorů vracet i rodinní příslušníci.

Každou středu dopoledne se také na monitory vrací ,,Knihovna dětem“, tedy pořad Bibi a Bruna, kteří začali ve středu 30. září opět vysílat. Další novinky v rámci anticovidových opatření na sebe nenechaly čekat. ,,Pro školy všech typů začala knihovna nabízet ,,distanční knihovnické lekce“. Nyní probíhá zkušební provoz, lekci si školy ob-jednají dle katalogu přímo virtuálně do třídy,“ vysvětlila D. Kučerová. Nový školní rok zahájil také Třetí věk, ovšem i v rámci toho-to projektu se počítá také s webináři a distančním studiem. Knihovna připravuje i řadu dalších projektů, např. začíná natáčet podcasty týkající se nových knih a zajímavostí ze světa kultury.

,,Lounská knihovna zůstává majákem i v těžkých dobách, snaží se podporovat pozitivní myšlení lidí a aktivity ve své komunitě. Všem čtenářům i nečtenářům přeje pevné zdraví a optimistickou mysl,“ uzavřela ředitelka lounské knihovny.


Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

OPERÁTOR/KA VÝROBY

Personal HOFMANN přijme do Chomutova a Klášterce nad Ohří nové kolegy/kolegyně. Plat 22000 - 28000,- Kč/měsíc +náborový příspěvek 10 000,- Kč, stravenky, prémie, 13. plat, příplatky, 25 dní dovolené, svozová doprava, akce ,,Přiveď kamaráda" s odměnou 3 000,- Kč.
Tel.: 800 101 125


VEDOUCÍ ÚČETNICTVÍ A EKONOMICKÝCH AGEND

Žatecká teplárenská přijme nového kolegu/kolegyni. Náplň práce: vedení a zodpovědnost za účetnictví a finanční politiku společnosti, vypracování daňových přiznání napříč různých daňových povinností a další. Požadujeme SŠ nebo VŠ ekonomického směru, dobrou znalost účetních a daňových předpisů, dobrou orientaci v legislativě ČR, 5 let praxe s vedením podvojného účetnictví na pozici samostatná/hlavní účetní. Nabízíme adekvátní mzdové ohodnocení, zázemí stabilní společnosti, 5 týdnů dovolené, pružná prac. doba, stravenky, příspěvek na penzijní pojištění a další zaměstnanecké benefity, služební telefon, notebook. K žádosti o místo přiložte strukturovaný profesní životopis a motivační dopis zasílejte nejpozději do 25. 10. 2020 na uvedený e-mail.
E-mail: vlcek@ztas.cz


TRUHLÁŘ

PŘIJMEME VYUČENÉHO TRUHLÁŘE s praxí a řidičským průkazem. Hrubá měsíční mzda 38 000,- Kč.
Tel.: 777 289 152


INSTALATÉR-TOPENÁŘ

VOLNÉ PRACOVNÍ MÍSTO - ABC CHOMUTOV! Přijmeme INSTALATÉRA-TOPENÁŘE vyučeného v oboru. Nástup možný ihned.
Tel.: 608 950 461


DISPONENT DOPRAVY

Nabídka práce - OZ BRÁZDA ŽATEC! DISPONENT DOPRAVY - VEDOUCÍ PRACOVNÍK. Požadujeme: ŘP sk. B, zkušenost v oboru výhodou, zodpovědnost a časová flexibilita. Nabízíme mzdu 33-38000,- Kč/měsíc (dle zkušeností), možnost zvýhodněného ubytování v areálu společnosti, možnost nákupu zboží za zvýhodněné ceny, směnný provoz, místo výkonu Žatec, nástup v listopadu 2020. Nabídky s životopisem zasílejte na uvedený e-mail.
Tel.: 774 711 315
E-mail: denis.biedermann@ozbrazda.cz

Poslední videa

Cvičení žen v tělocvičně 3. ZŠ Žatec

Ve čtvrtek 8. 10. vpodvečer se cvičilo v menší skupině. Ta první 10členná skupina se sešla v pondělí. Cvičení je pro ženy radost a velká motivace, pro někoho až takto: "to co mě drží při životě".

Přehrát video
ZŠ P. Bezruče Žatec: Anglická písnička v podání druháků

...při zahájení předávání certifikátů Cambridge english

Přehrát video