Knihy do karantény, objednávky online, doručení až do domu

Redakce 2020-10-14 18:00:00

Louny (mkl) Bezpečnost, to je hlavní motiv nadcházejících dní, týdnů, měsíců. ,,Městská knihovna Louny se snaží nabízet služby svým čtenářům v každé situaci tak, aby se cítili bezpečně. Co nejméně omezit provoz, přijímat smysluplná opatření, chránit čtenáře a zaměstnance, to je úkol příštích dnů,“ uvedla ředitelka Dagmar Kučerová.


V rámci tzv 3R, tedy základních hygienických opatření: rouška - ruce - rozestup, jdou vrácené knihy znovu do pětidenní karantény a obaly projdou dezinfekcí, teprve pak se vrátí na regály.

Lounská knihovna obnovila telefonickou horkou linku, která slouží pro objednání knih. Knihy si mohou objednat čtenáři senioři, anebo lidé, kteří nemohou knihovnu navštívit. ,,Knihy budou doručovány, za-tím, jednou týdně do domácností. Novinkou je sběr knih po přečtení, a to pouze u čtenářů, kteří si službu telefonicky domluví na horké lince, a mají k ní vážný důvod,“ přiblížila službu ředitelka. Horká linka funguje na čísle 734521902. Knihy je možné objednávat také na emailové adrese knihovny: objednávky@mkl.cz a jejich doručení proběhne do pěti dnů. Knihy mohou místo čtenářů seniorů vracet i rodinní příslušníci.

Každou středu dopoledne se také na monitory vrací ,,Knihovna dětem“, tedy pořad Bibi a Bruna, kteří začali ve středu 30. září opět vysílat. Další novinky v rámci anticovidových opatření na sebe nenechaly čekat. ,,Pro školy všech typů začala knihovna nabízet ,,distanční knihovnické lekce“. Nyní probíhá zkušební provoz, lekci si školy ob-jednají dle katalogu přímo virtuálně do třídy,“ vysvětlila D. Kučerová. Nový školní rok zahájil také Třetí věk, ovšem i v rámci toho-to projektu se počítá také s webináři a distančním studiem. Knihovna připravuje i řadu dalších projektů, např. začíná natáčet podcasty týkající se nových knih a zajímavostí ze světa kultury.

,,Lounská knihovna zůstává majákem i v těžkých dobách, snaží se podporovat pozitivní myšlení lidí a aktivity ve své komunitě. Všem čtenářům i nečtenářům přeje pevné zdraví a optimistickou mysl,“ uzavřela ředitelka lounské knihovny.


Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

OBSLUHA STROJŮ - SCHRAG ÚDLICE

Skupina SCHRAG je specialistou pro komplexní řešení lehkých kovových konstrukcí pro střechy a fasády a pro svůj závod v Údlicích hledá OBSLUHU STROJŮ (ohraňovací lisy, tabulové nůžky a další stroje pro zpracování plechu. Svým zaměstnancům nabízí nad rámec běžné mzdy: mimořádné odměny, benefiry, další vzdělávání, perspektivu a podíl na rozvoji.
Tel.: 474638935
WWW: https://schrag.cz/
E-mail: info@schrag.cz


ELEKTROMECHANIK ÚDRŽBY - CIE Praga Louny

Mzda až 43.000 Kč. Týden dovolené navíc, příspěvek na stravování, penzijní připojištění, firemní tel. tarify, motivační příspěvek, bonusy k pracovním a životním jubileím, příplatky za práci ve svátek, o sobotách a nedělích, za práci v noci a přesčas. Požadavky: vyučen v oboru elektro; odborná způsobilost dle vyhl. 50/78 Sb. § 6, 7; čtení elektrotechnických schémat.
Kontakt: Ivana Pelcová
Tel.: 731430762
E-mail: ipelcova@cieautomotive.com


Dělník do dřevovýroby - Radonice u Kadaně

Přijmu dělníka do dřevovýroby v Radonicích u Kadaně. Obsluha strojů, tlučení palet. Výhodou řidičský průkaz na vysokozvižný vozík.
Tel.: 474397131


Účetní města Blšany

Starostka Města Blšany vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa ÚČETNÍ MĚSTA na dobu neurčitou. Bližší informace na https://www.blsany.cz/ nebo přímo o starostky města.
Kontakt: Ing. Dagmar Břehovská
Tel.: 607838441
WWW: https://www.blsany.cz/assets/File.ashx?id_org=578&id_dokumenty=2044


Práce v Německu na pracovní smlouvu

Hledáme zaměstnance na stavební práce do Německa - Mnichov a okolí, později práce i v Lipsku. Dlouhodobě, s placeným ubytováním, na pracovní smlouvu. Mzda pro jednotlivé profese za 8 hodin práce denně: Zedník: 1.900 EURO čistého Betonář: 2.000 EURO čistého Přidavač: 1.652 EURO čistého V případě vyššího počtu odpracovaných hodin se mzdy navyšují. Výplata každý 14 dní. Výhodou řidičský průkaz a znalost německého jazyka, ani jedno však není podmínkou. NABÍDKA PLATÍ PRO CELOU ČR!
Tel.: 602588686

Poslední videa

Městské koupaliště Podbořany láká velké i malé

Skoky do vody - poslední červencový den 2021 :-)

Přehrát video
bouřka na Lounsku 13.7.2021

rozvodněný potok

Přehrát video