Vítáni jsou hlavně lékaři na penzi a zdravotní sestry, i když působí mimo obor. Nemocnice pro jistotu „mobilizují zálohy”

Tomáš Skřipský 2020-10-22 07:53:00

CHOMUTOV/KADAŇ (tos) — S žádostí o pomoc se na zdravotnickou i nezdravotnickou veřejnost v souvislosti s epidemiologickou situací obracejí všechny nemocnice v našem regionu. Zájem je především o lékaře a zdravotní sestry na odpočinku či působící mimo obor, ale nemocnice sháněly i pracovníky jiných profesí. Těch se už přihlásil dostatek, ale zájem o zdravotnické profese trvá.

Jako první výzvu k dobrovolníkům zveřejnila v pondělí minulého týdne Nemocnice Kadaň. Ve středu se k ní připojila i Krajská zdravotní, zastřešující Nemocnici Chomutov a další čtyři velká zdravotnická zařízení v kraji. „Prioritou všech našich zaměstnanců je zachovat nepřetržitý provoz nemocnice, stejně jako v jarním období. Chtěli bychom touto cestou oslovit vás, kteří můžou pomoci nemocnici s péčí o pacienty. Obracíme se na zdravotníky, zvláště na zdravotní sestry, které své povolání nyní aktivně nevykonávají, zda by se na nějaký čas k této užitečné a potřebné práci vrátily.

Obracíme se také na všechny bývalé zdravotníky, např. aktivní důchodce, kteří by mohli pomoci. I člověk, který není lékař, medik nebo zdravotní setra může být pro nemocnici v této době velmi užitečný. Uvítáme pomoc i na pozici kuchař, uklízečka, vrátná, řidič, sanitář, ošetřovatel nebo hlídka u vstupu do nemocnice,” uvedl v pondělí minulého týdne ředitel Nemocnice Kadaň Petr Hossner. Už za tři dny nemocnice informovala, že zájem o nezdravotnické profese byl ohromný a všechna místa jsou obsazena.

„V tuto chvíli máme již obsazené všechny pozice obslužného charakteru. Nadále žádáme o pomoc zdravotníky tj. lékaře, všeobecné sestry a další zdravotnický personál s kvalifikací. Vaše nabídky posílejte se životopisem na e–mailovou adresu benesova@nemkadan.cz, případně můžete volat 474 944 550,” upřesnil ředitel.

Podobně výzvu formulovala Krajská zdravotní, která dobrovolníky v Chomutově přijímá na telefonech 474 447 566 a 474 447 395 nebo na e–mailech Alena.Bezaniukova@kzcr.eu a Anna.Mala@krcr.eu. I v tomto případě trvá zájem o zdravotnické profese, dobrovolníků–nezdravotníků je dost.

Společnost Krajská zdravotní v minulých dnech vyhlásila výzvu také dárcům krevní plazmy, kteří už onemocnění COVID–19 prodělali. I v tomto případě byl zájem veliký, ale pro trvalý nedostatek zájem o plazmu vyléčených dále trvá. Předpokladem darování je: trvalý pobyt v ČR, platné zdravotní pojištění, věk 18–60 let, hmotnost alespoň 60 kg celkově dobrý zdravotní stav úplné uzdravení z koronavirové infekce a minimálně 14denní odstup od uzdravení, eventuálně ukončení izolace Plazmu od dárce, který prodělal infekci novým koronavirem, lze za určitých indikací podat pacientovi s velmi těžkým průběhem nemoci COVID–19. „Vzhledem k větší pravděpodobnosti tvorby dostatečného množství protilátek proti novému koronaviru upřednostňujeme dárce plazmy, u nichž onemocnění COVID–19 proběhlo s jasnými klinickými příznaky, kterými je horečka, bolest kloubů a svalů apod. Lidé bez příznaků či jen s velmi lehkými příznaky si podle současných znalostí obvykle nevytvoří protilátky v dostatečném množství pro léčbu pacientů s COVID–19,” upřesnil požadavky primář ústeckého transfúzního oddělení Jiří Masopust.

Dárci krevní plazmy mohou kontaktovat Transfúzní oddělení Krajské zdravotní — Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, na e–mailové adrese UL-Darci@kzcr.eu nebo telefonním čísle 477 113 468.

Napsal(a): Tomáš Skřipský

Komentáře

Nabídky práce

UKLÍZEČKA

Hledá se UKLÍZEČKA - brigádně! 1x týdně a o víkendu na 4 hodiny. Autoservis Jirkov.
Tel.: 604 217 296


PRÁCE S NAKLADAČEM

Firma AZS přijme muže pro práci s nakladačem v Libočanech.
Tel.: 737 225 655


STROJNÍK PÁSOVÉHO BAGRU

Volné pracovní místo - Žatecko! SP BOHEMIA přijme do pískovny v Roztylech u Žatce STROJNÍKA PÁSOVÉHO BAGRU. Strojnický průkaz podmínkou.
Kontakt: p. Sýkora
Tel.: 602 151 166


ELEKTRIKÁŘ A ELEKTROZÁMEČNÍK

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky a elektrozámečníky, na jakýkoliv úvazek i brigádně.
Tel.: 777 167 336


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373

Poslední videa

Cvičení žen v tělocvičně 3. ZŠ Žatec

Ve čtvrtek 8. 10. vpodvečer se cvičilo v menší skupině. Ta první 10členná skupina se sešla v pondělí. Cvičení je pro ženy radost a velká motivace, pro někoho až takto: "to co mě drží při životě".

Přehrát video
ZŠ P. Bezruče Žatec: Anglická písnička v podání druháků

...při zahájení předávání certifikátů Cambridge english

Přehrát video