Po agresivní nemoci zůstal Michal částečně ochrnutý. Nyní potřebuje intenzivní rehabilitace, pomáhají přátelé rodiny i dárci

Redakce 2020-11-02 10:49:57

Osmiletý Michal pochází z Rané, nedaleko Loun. Krátce po nástupu do první třídy onemocněl. Zprvu se zdálo, že jde o zánět průdušek, situace se však začala rychle zhoršovat, Michal trpěl silnými bolestmi celého těla. V pražské fakultní nemocnici Motol zahájili lékaři sérii vyšetření a postup nemoci se nakonec podařilo zastavit. Míša však částečně ochrnul. Intenzivní rehabilitace mohou výrazně zlepšit kvalitu jeho života.

V loňském roce se u Michala objevily zprvu banálně vypadající zdravotní problémy. Měl kašel a stěžoval si na bolest zad a břicha. ,,Dětská lékařka diagnostikovala zánět průdušek a nasadila Míšovi antibiotika. Během krátké doby se však problémy začaly zhoršovat, bolest zad sílila a Michal nemohl došlápnout na jednu nohu,” říká maminka Renata. Rodiče navštívili pohotovost, kde lékaři začali uvažovat o možnosti klíšťové encefalitidy nebo boreliózy, jelikož měl Míša v nedávné době klíště, to se nakonec ne-potvrdilo.  

,,Míšův stav se nadále zhoršoval, byl proto z pohotovosti převezen do fakultní nemocnice Motol. Během cesty trpěl tak silnými bolestmi těla, že nezvládl ani sedět. Několik dlouhých dní tak lékaři nemohli Míšovi nijak účinně pomoci, podávali mu léky na tišení bolesti a snažili se najít příčinu problému. Musel být krmen umělou výživou a nemohl bolestí pořádně spát. Celou dobu jsem byla u něj, tatínek se staral o Míšovu starší sestru a každý večer jezdil do nemocnice na návštěvu,” vzpomíná maminka Renata.

Po podání léků se podařilo postup nemoci zastavit. Míšův stav se začal okamžitě zlepšovat a byl mimo ohrožení života. Onemocnění však zanechalo trvalé následky. Míšovi ochrnuly obě nohy, částečně ruce a pravá bránice. Lékaři po delší době přišli s informací, že se pravděpodobně jedná o zánět míchy s autoimunitním selháním. Celkem chlapec strávil v nemocnici půl roku, z toho dva měsíce na oddělení JIP. V jeho těle pře-trvává jedno ložisko nemoci v hrudní páteři. Lékaři stále pracují na úplném stabilizování onemocnění.

Vzhledem k částečnému ochrnutí by Míšovi mohla pomoci opakovaná intenzivní měsíční rehabilitace na Neurorehabilitační klinice Axon, aby mohl znovu chodit. Ta ro-dinu vyjde na 84 240 korun, pojišťovna ji však hradí jen z části.

Podpořit malého Michala můžete na dárcovské platformě Donio.cz nebo prostřednictvím transparentního účtu u Komerční banky, spravovaného nadačním fondem AXON, číslo 2601572011/2010. Do po-známky pro příjemce stačí napsat ,,Michal Tabačko” nebo uvést variabilní symbol 20031.

Míšu v minulých dnech podpořila také školka, do níž docházel. 


Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

KUCHAŘ/KA

Domov pro seniory v Žatci přijme vyučeného KUCHAŘE/KU. Praxe vítána. Dlouhý, krátký týden - 12 hod. směny. Informace na uvedeném telefonu.
Tel.: 725 895 664


PANÍ NA ÚKLID

Hledáme paní na úklid kanceláří na DPP. 4 hod./týdně. Odměna dohodou. Volat po 15 hodině.
Tel.: 607881794
E-mail: notebook@ln-ucto.cz


LÉKAŘ/KA NA ORL

Náborový příspěvek 100 000,- Kč. Nemocnice Kadaň přijme LÉKAŘE se specializací, po základním kmenu nebo absolventa LF do ORL ambulance. Nástup možný ihned do HPP nebo na DPČ, DPP.
Kontakt: Bc. Lenka Benešová
Tel.: 474 944 550
E-mail: benesova@nemkadan.cz


TECHNICKÝ PRACOVNÍK ZABEZPEČOVACÍCH A KOMUNIKAČNÍCH TECHNOLOGIÍ

Volná pozice - plat 23 230,- Kč - 32 420,- Kč. Věznice Nové Sedlo přijme TECHNICKÉHO PRACOVNÍKA ZABEZPEČOVACÍCH A KOMUNIKAČNÍCH TECHNOLOGIÍ (slaboproud). Požadujeme: SŠ vzdělání, trestní bezúhonnost, dobrý zdrav. stav, vyhláška č. 50/1978 Sb.
Tel.: 415 779 106
E-mail: JStrosova@vez.nse.justice.cz


ELEKTROMONTÉR

Volná místa na pozici ELEKTROMONTÉR - ESAP Chomutov. Více info na uvedeném telefonu.
Tel.: 603 22 40 90

Poslední videa

Stavění sněhuláka v Žatci - 14. ledna ráno napadl sníh

Odpoledne už nebylo tak bílo, ale radost děti měly. Vašek s maminkou stavěl sněhuláka :-)

Přehrát video
Vánoční pozdrav Ježíškova pošťáka a jeho pomocnice z Ansáblu BezeVšeho v Postoloprtech

Během adventního trhu v sobotu 12. prosince na postoloprtském náměstí všechny své spoluobčany, diváky, příznivce a kamarády přivítali a poslali vánoční pozdrav členové pořádajícího DA BezeVšeho ;-)

Přehrát video