Stromem roku se letos stala jabloň. Vrakodávný dub ve Stroupči se umístil čtvrtý

Hedvika Mašková 2020-11-06 10:30:00

Těsně pod stupni vítězů. Stroupečský veledub přezdívaný Otec lesů se v anketě Strom roku umístil na čtvrté po-zici. Získal 332 hlasů.

,,Nejsme vůbec zklamaní. Náš Vrakodávný dub je pro nás vítězem už od začátku. Ceníme si toho, že jsme se z více než padesáti přihlášených stromů umístili na čtvrtém místě,” říká Jaroslava Mangová z Okrašlovacího spolku Stroupeč, který strom do ankety navrhl, a doplňuje: ,,Je důležité, že se o stromu dozvědělo hodně lidí, a to i z okolí, kteří vůbec nevěděli, že zde památný strom roste. Návštěvnost u dubu se od té doby několikanásobně zvýšila. Přijíždějí k nám lidé z celé republiky. Dokonce i na sociálních sítích poznávám a objevuji fotografie s naším veledubem, což mě moc těší.”

Vrakodávný dub - Otec lesů je jedním z dvanácti státem chráněných stromů v lokalitě zvané Stroupeček. Je mu už 540 let! Svůj název ,,Vrakodávný” získal od vrakovitě vyhlížejících zpevňovacích obručí, které zaujaly anketní porotce. Zažil několik požárů a i přes to všechno žije a stále roste, dokonce dal vzniknout dalším mladým stromkům. 

Komentáře

Nabídky práce

PANÍ NA ÚKLID

Hledáme paní na úklid kanceláří na DPP. 4 hod./týdně. Odměna dohodou. Volat po 15 hodině.
Tel.: 607881794
E-mail: notebook@ln-ucto.cz


LÉKAŘ/KA NA ORL

Náborový příspěvek 100 000,- Kč. Nemocnice Kadaň přijme LÉKAŘE se specializací, po základním kmenu nebo absolventa LF do ORL ambulance. Nástup možný ihned do HPP nebo na DPČ, DPP.
Kontakt: Bc. Lenka Benešová
Tel.: 474 944 550
E-mail: benesova@nemkadan.cz


TECHNICKÝ PRACOVNÍK ZABEZPEČOVACÍCH A KOMUNIKAČNÍCH TECHNOLOGIÍ

Volná pozice - plat 23 230,- Kč - 32 420,- Kč. Věznice Nové Sedlo přijme TECHNICKÉHO PRACOVNÍKA ZABEZPEČOVACÍCH A KOMUNIKAČNÍCH TECHNOLOGIÍ (slaboproud). Požadujeme: SŠ vzdělání, trestní bezúhonnost, dobrý zdrav. stav, vyhláška č. 50/1978 Sb.
Tel.: 415 779 106
E-mail: JStrosova@vez.nse.justice.cz


ELEKTROMONTÉR

Volná místa na pozici ELEKTROMONTÉR - ESAP Chomutov. Více info na uvedeném telefonu.
Tel.: 603 22 40 90


SKLADNÍK A OPERÁTOR VÝROBY

Volné místo na pozici SKLADNÍK A OPERÁTOR VÝROBY ve Valeo Podbořany. Mzda vč. benefitů až 26500,- Kč.
Tel.: 415 232 268
E-mail: zdenka.hlavanova@valeo.com

Poslední videa

Stavění sněhuláka v Žatci - 14. ledna ráno napadl sníh

Odpoledne už nebylo tak bílo, ale radost děti měly. Vašek s maminkou stavěl sněhuláka :-)

Přehrát video
Vánoční pozdrav Ježíškova pošťáka a jeho pomocnice z Ansáblu BezeVšeho v Postoloprtech

Během adventního trhu v sobotu 12. prosince na postoloprtském náměstí všechny své spoluobčany, diváky, příznivce a kamarády přivítali a poslali vánoční pozdrav členové pořádajícího DA BezeVšeho ;-)

Přehrát video