Stromem roku se letos stala jabloň. Vrakodávný dub ve Stroupči se umístil čtvrtý

Hedvika Mašková 2020-11-06 10:30:00

Těsně pod stupni vítězů. Stroupečský veledub přezdívaný Otec lesů se v anketě Strom roku umístil na čtvrté po-zici. Získal 332 hlasů.

,,Nejsme vůbec zklamaní. Náš Vrakodávný dub je pro nás vítězem už od začátku. Ceníme si toho, že jsme se z více než padesáti přihlášených stromů umístili na čtvrtém místě,” říká Jaroslava Mangová z Okrašlovacího spolku Stroupeč, který strom do ankety navrhl, a doplňuje: ,,Je důležité, že se o stromu dozvědělo hodně lidí, a to i z okolí, kteří vůbec nevěděli, že zde památný strom roste. Návštěvnost u dubu se od té doby několikanásobně zvýšila. Přijíždějí k nám lidé z celé republiky. Dokonce i na sociálních sítích poznávám a objevuji fotografie s naším veledubem, což mě moc těší.”

Vrakodávný dub - Otec lesů je jedním z dvanácti státem chráněných stromů v lokalitě zvané Stroupeček. Je mu už 540 let! Svůj název ,,Vrakodávný” získal od vrakovitě vyhlížejících zpevňovacích obručí, které zaujaly anketní porotce. Zažil několik požárů a i přes to všechno žije a stále roste, dokonce dal vzniknout dalším mladým stromkům. 

Komentáře

Nabídky práce

VÝKUPČÍ DRUHOTNÝCH SUROVIN, ŽATEC

Wastemat s.r.o. Žatec přijme výkupčího druhotných surovin.TEL: 728880155; EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz


Hledáte práci v Žatci?

Základní umělecká škola Žatec hledá HOSPODÁŘKU - ROZPOČTÁŘE. Práce na plný úvazek, od 1.8.2021. Požadavky: minimálně střední vzdělání ekonomického směru, znalost MS Office (Word, Excell, Outlook), orientace v účetní, mzdové a daňové oblasti. Nabízíme: příspěvek na stravování, 5 týdnů dovolené, možnost dalšího vzdělávání a příjemný kolektiv. Své životopisy zasílejte do 10.5.2021 na email: i.maresova@zuszatec.cz
Kontakt: Irena Marešová
E-mail: i.maresova@zuszatec.cz


OPERÁTOR VÝROBY a SKLADNÍK

Pracovní příležitost v Podbořanech, mzda až 26 500,- Kč! Pracujte u jednoho z nejlepších zaměstnavatelů na Podbořansku! Valeo Podbořany nabírá SKLADNÍKY a OPERÁTORY VÝROBY. Smlouva na neurčito, 28 dní volna, vhodné pro ženy, muže a absolventy, plně hrazené stravenky, práce na 3 směny.
Kontakt: Zdenka Hlavánová
Tel.: 415 232 268
E-mail: zdenka.hlavanova@valeo.com


KUCHAŘ/KA

Restaurace U ŽIDA, Česká 182, Louny hledá kuchaře/ku. Info: uzida@restauraceuzida.cz; tel.: 603193198.
Tel.: 603193198
E-mail: uzida@restauraceuzida.cz


TESAŘ, TRUHLÁŘ, ZÁMEČNÍK, ŘIDIČ (skupina C)

Práce v Žatci s dobrým platovým ohodnocením! Prefa Žatec s.r.o., česká firma s férovým přístupem hledá zaměstnance na pozice: TESAŘ, TRUHLÁŘ, ZÁMEČNÍK, ŘIDIČ (skupina C). Pracovní doba od 6:30 do 15:00 hod., stravenkový paušál, týden dovolené navíc. Požadujeme vyučení v oboru nebo minimálně 2 roky praxe.
Kontakt: Iveta Ptáčková
Tel.: 601 549 488
E-mail: ptackova@prefazatec.cz

Poslední videa

Místo, kde hodil útočník kámen do vlaku

Místo, kde hodil útočník kámen do vlaku

Přehrát video
Žatec: Na zahradě MŠ U jezu vznikají vrbové stavby

Další zajímavé prvky přibudou na školkové zahradě v Podměstí. Děti z MŠ U jezu - Mašinka se mají na co těšit.

Přehrát video