Antigenní testy dorazily. Klienti a zaměstnanci je budou podstupovat každých pět dní

Hedvika Mašková 2020-11-25 13:35:00

Do Žatce již dorazily první antigenní testy určené pro pravidelné testování klientů a zaměstnanců v sociálních službách. Domov pro seniory začal s testováním již předminulý pátek. Domov pro osoby se zdravotním postižením Kamarád LORM se do testování pustil minulé pondělí. Ministerstvo zdravotnictví ukládá povinnost testovat všechny klienty a zaměstnance na přítomnost protilátek každých pět dní.

,,Domov přistoupil v první vlně k protestování zaměstnanců, protože ti jsou v současné době největším hypotetickým rizikem. Do pětidenního systému testování naskočí také klienti, kteří jsou však již delší dobu bez kontaktu s vnějším světem. Platí u nás zákaz návštěv a také zákaz opouštět areál Domova,” vysvětlil ředitel žateckého domova pro seniory Petr Antoni a doplnil, kolika lidí se testování v jejich zařízení dotkne: ,,Dle nařízení se odběry týkají klientů pobytových služeb - tedy našich dvou Domovů - pro seniory a se zvláštním režimem. Tady máme 83 a 46 klientů, celkem 129. Zaměstnanců máme celkem 105. Odběry platí i pro tři dobrovolnice z řad studentů oboru pečovatelství ze žatecké obchodní akademie a střední zdravotnické školy.”

V případě zaměstnanců to v žateckém domově pro seniory funguje tím způsobem, že každý dostane formulář, kam je mu zaznamenán odběr a vyznačen datum dalšího odběru. Data o odběrech se dle metodiky zaznamenávají a vkládají do republikového zdravotnického systému. Výsledky antigenních testů jsou známé zhruba do patnácti minut.

,,Komu by vyšel pozitivní na protilátky bude ihned odeslán na nosohltanový výtěr. Vyhodnocení testů provádí rovněž sestry v Domově,” doplnil Petr Antoni a sdělil také svůj názor na vládní nařízení: ,,Opatření vítáme a zatím si stojíme velice dobře. Samozřejmě dodržujeme veškerá opatření a máme vytvořen systém oddělených pater a provozů, díky čemuž dochází k minimálnímu kontaktu osob mimo vlastní pracoviště.”

Pravidelným antigenním testováním musí procházet také klienti a zaměstnanci Domova pro osoby se zdravotním postižením Kamarád LORM. Povinnost se týká zaměstnanců v týdenním stacionáři, chráněném bydlení, ale také provozních zaměstnanců, kteří jsou s ostatními v častém kontaktu.

,,Testování se u nás dotýká celkem 31 zaměstnanců a zatím pouze klientů domova, kterých je 18. Doteď jsme obdrželi 600 sad antigenních testů, což je zhruba zásoba na měsíc a půl,” popsala také ředitelka organizace Kamarád LORM Andrea Rábová.

Komentáře

Nabídky práce

OPERÁTOR VÝROBNÍ A BALÍCÍ LINKY S OBSLUHOU VZV, ŘIDIČ ZEMNÍCH STROJŮ, PROVOZNÍ ELEKTRIKÁŘ

KERAMOST, a.s. (Žatecká 1899/25, 434 30 Most) na provoze Prunéřov hledáme zaměstnance, u vybraných pozic nabízíme náborový příspěvek až 50 tisíc: OPERÁTOR VÝROBNÍ A BALÍCÍ LINKY S OBSLUHOU VZV - směnný provoz. ŘIDIČ ZEMNÍCH STROJŮ - KOLOVÝ NAKLADAČ - směnný provoz (při absenci potřebné skupiny průkazu řidiče ZS si je u nás doděláte), NÁBOROVÝ PŘÍSPĚVĚK 50 000,- Kč, volejte p. Laitla - 723 742 401, e-mail: laitl@keramost.cz. PROVOZNÍ ELEKTRIKÁŘ (s vyhl. č. 50/1978 Sb. paragraf 6) - směnný provoz, NÁBOROVÝ PŘÍSPĚVEK 30 000,- Kč, volejte pana Zemana - 476 133 314, e-mail: zeman@keramost.cz. Výhody pro zaměstnance: 5 týdnů dovolené, stravenkový paušál, věrnostní přídavek horníků, příspěvek na doplňkové penzijní spoření a soukromé životní pojištění, zajištěna doprava do zaměstnání, odměny za pracovní a životní jubilea, možnost dalšího vzdělávání, udržování a zvyšování kvalifikace.
Tel.: 777 159 235
E-mail: ulrychova@keramost.cz


VEDOUCÍ FARMY/HLAVNÍ AGRONOM

Pro zemědělskou farmu vybavenou moderní technikou a provozující rostlinnou výrobu na cca 3 000 hektarech polí, hledáme vhodného kandidáta na pozici - VEDOUCÍ FARMY SPOJENOU S FUNKCÍ HLAVNÍHO AGRONOMA, popř. hledáme pouze hlavního agronoma. Pěstujeme pšenici, řepku a hrách. Nabízíme nadstandardní finanční podmínky a možnost seberealizace. Více informací po telefonu či osobně. Lokalita: Podbořany.
Tel.: 603294756
E-mail: zemedelec55@seznam.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Železniční most na trati Plzeň - Žatec je demontován

Včera ráno došlo k demontování druhé části mostu přes Ohři. Samotná demontáž začala kolem 8 hodiny a skončila kolem 10 hodiny. Konstrukce vážila asi 500 tun.

Přehrát video
Libořická pouť 2022 a Flying Boys z Kolína

Propojení diváka s akcí plnou adrenalinu, komedie a sportovní gymnastiky. To je skupina gymnastů, kteří bavili v sobotu i diváky v Libořicích. Tady je jen malý kousek vystoupení v sobotu 6. 8. 2022 :)

Přehrát video