Antigenní testy dorazily. Klienti a zaměstnanci je budou podstupovat každých pět dní

Hedvika Mašková 2020-11-25 13:35:00

Do Žatce již dorazily první antigenní testy určené pro pravidelné testování klientů a zaměstnanců v sociálních službách. Domov pro seniory začal s testováním již předminulý pátek. Domov pro osoby se zdravotním postižením Kamarád LORM se do testování pustil minulé pondělí. Ministerstvo zdravotnictví ukládá povinnost testovat všechny klienty a zaměstnance na přítomnost protilátek každých pět dní.

,,Domov přistoupil v první vlně k protestování zaměstnanců, protože ti jsou v současné době největším hypotetickým rizikem. Do pětidenního systému testování naskočí také klienti, kteří jsou však již delší dobu bez kontaktu s vnějším světem. Platí u nás zákaz návštěv a také zákaz opouštět areál Domova,” vysvětlil ředitel žateckého domova pro seniory Petr Antoni a doplnil, kolika lidí se testování v jejich zařízení dotkne: ,,Dle nařízení se odběry týkají klientů pobytových služeb - tedy našich dvou Domovů - pro seniory a se zvláštním režimem. Tady máme 83 a 46 klientů, celkem 129. Zaměstnanců máme celkem 105. Odběry platí i pro tři dobrovolnice z řad studentů oboru pečovatelství ze žatecké obchodní akademie a střední zdravotnické školy.”

V případě zaměstnanců to v žateckém domově pro seniory funguje tím způsobem, že každý dostane formulář, kam je mu zaznamenán odběr a vyznačen datum dalšího odběru. Data o odběrech se dle metodiky zaznamenávají a vkládají do republikového zdravotnického systému. Výsledky antigenních testů jsou známé zhruba do patnácti minut.

,,Komu by vyšel pozitivní na protilátky bude ihned odeslán na nosohltanový výtěr. Vyhodnocení testů provádí rovněž sestry v Domově,” doplnil Petr Antoni a sdělil také svůj názor na vládní nařízení: ,,Opatření vítáme a zatím si stojíme velice dobře. Samozřejmě dodržujeme veškerá opatření a máme vytvořen systém oddělených pater a provozů, díky čemuž dochází k minimálnímu kontaktu osob mimo vlastní pracoviště.”

Pravidelným antigenním testováním musí procházet také klienti a zaměstnanci Domova pro osoby se zdravotním postižením Kamarád LORM. Povinnost se týká zaměstnanců v týdenním stacionáři, chráněném bydlení, ale také provozních zaměstnanců, kteří jsou s ostatními v častém kontaktu.

,,Testování se u nás dotýká celkem 31 zaměstnanců a zatím pouze klientů domova, kterých je 18. Doteď jsme obdrželi 600 sad antigenních testů, což je zhruba zásoba na měsíc a půl,” popsala také ředitelka organizace Kamarád LORM Andrea Rábová.

Komentáře

Nabídky práce

VEDOUCÍ PROVOZU, KUCHAŘ, POKLADNÍ

Veřejné stravování CZ a.s. nabízí volné pracovní pozice - VEDOUCÍ PROVOZU (PULS Chomutov), KUCHAŘ (Nexen - průmyslová zóna Triangle), POKLADNÍ (KOITO Žatec). Všechny pozice jsou vhodné pro lidi s částečným zdravotním omezením (ZTP). Bližší info a finanční podmínky při osobním jednání.
Tel.: 724 194 195


REDAKTOR/KA

Vydavatelství Ohře Media hledá REDAKTORA/KU pro Žatecké noviny. CO BUDETE DĚLAT: psát o zajímavém dění v Žatci a okolí. CO OD VÁS OČEKÁVÁME: samostatnost, aktivitu, spolehlivost, zájem o dění v regionu, práci s PC, řidičák výhodou. CO NABÍZÍME: spolupráci v rozsahu zhruba půl úvazku, práci z domova. Životopisy a tři ukázky redaktorské práce (článek, blog, apod.) posílejte na uvedenou e-mailovou adresu nebo volejte.
Tel.: 604 288 678
E-mail: jan.rodling@ohremedia.cz


SPECIALISTA ISO, SPECIALISTA KVALITY

Firma SSE Explo Česká republika s.r.o. Tuchořice přijme do týmu posilu na pozici SPECIALISTA ISO, SPECIALISTA KVALITY. Výkon práce v Žatci. Požadavky: orientace v oblasti ISO 9001, 14001, 45001 je velkou výhodou, výborná znalost MS Office, znalost AJ na komunikativní úrovni, výborné komunikační schopnosti a loajalita, samostatnost, pečlivost, flexibilita, spolehlivost, ŘP - skupina B (aktivní řidič), trestní bezúhonnost. Nabízíme: flexibilní pracovní dobu, občasná práce z domova, odpovídající finanční ohodnocení podle kvality a výsledků odvedené práce, příspěvek na stravné, mobil, notebook, příspěvek na penzijní připojištění, životní pojištění, na očkování proti klíšťové encefalitidě, roční odměny. Základní mzda 25000 - 40000 CZK. Smluvní vztah: HPP. Vhodné pro absolventy SŠ, VŠ - praxe výhodou. Nástup leden 2022.
Kontakt: Jaroslava Urbánková
Tel.: 731 095 668
E-mail: jaroslava.urbankova@sse-cesko.cz


STROJNÍK KOLOVÉHO NAKLADAČE

Severočeské pískovny a štěrkovny s.r.o. přijmou STROJNÍKA KOLOVÉHO NAKLADAČE. Strojnický průkaz podmínkou.
Kontakt: p. Sýkora
Tel.: 602 151 166


SKLADNÍK - MANIPULANT, OBSLUHA STROJNÍCH ZAŘÍZENÍ, NÁSTŘIK

IZOPOL Dvořák (Vroutecká 989, 441 01 Podbořany) přijme kolegy na pozici SKLADNÍK - MANIPULANT, OBSLUHA STROJNÍCH ZAŘÍZENÍ, NÁSTŘIK. Docházkové a věrnostní bonusy, dodatková dovolená, stravenky za každou odpracovanou směnu, příspěvek na penzijní připojištění a další benefity. Schůzku si domluvte na uvedeném telefonu.
Tel.: 702 049 593.

Poslední videa

2. sezona bruslení v Podbořanech zahájena

Od soboty 20. 11. Takto se bruslilo na kluzišti v areálu koupaliště ve středu 24. 11.

Přehrát video
Zahájení výstavy v Galerii U Radnice v Žatci

6. 11. 2021 před 16. hodinou... Hudební podkres Otokar Löbl, následovala vernisáž výstavy obrazů Kristiny Folprechtové a vitráží Jitky a Richarda Kantových z Lubence. Výstava potrvá do 15. ledna 2022

Přehrát video