Antigenní testy dorazily. Klienti a zaměstnanci je budou podstupovat každých pět dní

Hedvika Mašková 2020-11-25 13:35:00

Do Žatce již dorazily první antigenní testy určené pro pravidelné testování klientů a zaměstnanců v sociálních službách. Domov pro seniory začal s testováním již předminulý pátek. Domov pro osoby se zdravotním postižením Kamarád LORM se do testování pustil minulé pondělí. Ministerstvo zdravotnictví ukládá povinnost testovat všechny klienty a zaměstnance na přítomnost protilátek každých pět dní.

,,Domov přistoupil v první vlně k protestování zaměstnanců, protože ti jsou v současné době největším hypotetickým rizikem. Do pětidenního systému testování naskočí také klienti, kteří jsou však již delší dobu bez kontaktu s vnějším světem. Platí u nás zákaz návštěv a také zákaz opouštět areál Domova,” vysvětlil ředitel žateckého domova pro seniory Petr Antoni a doplnil, kolika lidí se testování v jejich zařízení dotkne: ,,Dle nařízení se odběry týkají klientů pobytových služeb - tedy našich dvou Domovů - pro seniory a se zvláštním režimem. Tady máme 83 a 46 klientů, celkem 129. Zaměstnanců máme celkem 105. Odběry platí i pro tři dobrovolnice z řad studentů oboru pečovatelství ze žatecké obchodní akademie a střední zdravotnické školy.”

V případě zaměstnanců to v žateckém domově pro seniory funguje tím způsobem, že každý dostane formulář, kam je mu zaznamenán odběr a vyznačen datum dalšího odběru. Data o odběrech se dle metodiky zaznamenávají a vkládají do republikového zdravotnického systému. Výsledky antigenních testů jsou známé zhruba do patnácti minut.

,,Komu by vyšel pozitivní na protilátky bude ihned odeslán na nosohltanový výtěr. Vyhodnocení testů provádí rovněž sestry v Domově,” doplnil Petr Antoni a sdělil také svůj názor na vládní nařízení: ,,Opatření vítáme a zatím si stojíme velice dobře. Samozřejmě dodržujeme veškerá opatření a máme vytvořen systém oddělených pater a provozů, díky čemuž dochází k minimálnímu kontaktu osob mimo vlastní pracoviště.”

Pravidelným antigenním testováním musí procházet také klienti a zaměstnanci Domova pro osoby se zdravotním postižením Kamarád LORM. Povinnost se týká zaměstnanců v týdenním stacionáři, chráněném bydlení, ale také provozních zaměstnanců, kteří jsou s ostatními v častém kontaktu.

,,Testování se u nás dotýká celkem 31 zaměstnanců a zatím pouze klientů domova, kterých je 18. Doteď jsme obdrželi 600 sad antigenních testů, což je zhruba zásoba na měsíc a půl,” popsala také ředitelka organizace Kamarád LORM Andrea Rábová.

Komentáře

Nabídky práce

TECHNICKÝ PRACOVNÍK TĚŽBY SUROVIN

SEVEROČESKÉ PÍSKOVNY A ŠTĚRKOVNY přijmou do pískovny v Roztylech u Žatce TECHNICKÉHO PRACOVNÍKA TĚŽBY SUROVIN. Podmínkou ŘP skupiny B, výhodou německý jazyk.
Kontakt: p. Borovičková
Tel.: 602 559 161


KLEMPÍŘ

Pracovní nabídka na pozici KLEMPÍŘ! Nejlépe po vyučení, možno i bez praxe. Info na uvedeném telefonu.
Tel.: 605 045 089


ELEKTRIKÁŘ A ZÁMEČNÍK

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky a zámečníky, na jakýkoliv úvazek i brigádně.
Tel.: 777167336


KUCHAŘ, POMOCNÁ SÍLA A ČÍŠNÍK

Žatecký pivovar hledá nové zaměstnance na pozice KUCHAŘ, POMOCNÁ SÍLA A ČÍŠNÍK pro nově otevíranou restauraci. Nástup březen/duben. Životopisy zasílejte na uvedený e-mail.
E-mail: kec@zateckypivovar.cz


PRACOVNÍK DO DÍLENSKÉHO PROVOZU, TRAKTORISTA DO VÝROBY CHMELE

Emil Bureš HOPSERVIS s.r.o. (Holedeč 14, 438 01) přijme do hlavního pracovního poměru PRACOVNÍKY DO DÍLENSKÉHO PROVOZU (opravy zemědělských strojů) a TRAKTORISTY DO VÝROBY CHMELE. Nabízíme nadstandardní finanční ohodnocení v úkolové mzdě. Požadujeme flexibilitu a řádné plnění pracovních povinností.
Kontakt: Ing. Emil Bureš
Tel.: 415 722 515

Poslední videa

Žatecký otužilec a utopenec - Silvestr 2021

Účastníci si těsně před 15. hodinou připili na úspěšný ponor do řeky Ohře ;-) Pod železničním libočanským mostem...

Přehrát video
Vybíjená - kroužek DDM Podbořany pod vedením Diany Ivanovové

Kluci a holky hrají v pátek od 14 do 15 h. v tělocvičně ZŠ TGM Podbořany ;-)

Přehrát video