Dětský komiks k výročí J. A. Komenského

Redakce 2020-11-27 12:44:00

CHOMUTOV (tz) — Od roku 2020 do roku 2022 probíhají národní oslavy Jana Amose Komenského k jubilejním výročím jeho narození a úmrtí (1592–1670).

Chomutovské muzeum připravilo v rámci oslav virtuální projekt umístěný od 6. listopadu na webových stránkách www.komensky-vyroci.cz, který je primárně určen právě dětem a mládeži a samozřejmě také pedagogům.

Mottem muzejního projektu je Komenského nejznámější dílo — Orbis pictus, první obrázková učebnice na světě. Prostřednictvím komiksu se mohou děti s tímto mimořádným dílem seznámit a načerpat základní informace. Autorkou komiksového příběhu je muzejní edukátorka Veronika Budilová, výtvarného zpracování se výborně zhostila mladá studentka geodézie Johana Sasková, která při tvorbě použila techniku počítačové kresby. Finálního grafického ztvárnění webu se ujalo studio Trifor. Fotografické materiály poskytlo Národní pedagogické muzeum a knihovna Jana Amose Komenského.

Součástí chomutovského projektu jsou i odkazy na weby národních oslav, kde se návštěvníci mohou o jejich programu dozvědět více.

Postava Jana Amose Komenského je bohatá, výjimečná a originální. Probíhající oslavy tak jistě přinesou nová zajímavá zjištění a poznání, ale především připomenou jeho myšlenky a dílo, které jsou nadčasové a inspirativní i v dnešní době.

Hlavním koordinátorem tříletého projektu národních oslav je Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského. Na oslavách se dále podílejí Národní muzeum, Muzeum Jana Amose Komenského v Uherském Brodě, Moravské zemské muzeum v Brně, Akademie věd ČR, Stichting Comenius Museum v holandském Naardenu a další instituce.

Foto: Oblastní muzeum v Chomutově a Johana Sasková (2x)

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

TECHNICKÝ PRACOVNÍK TĚŽBY SUROVIN

SEVEROČESKÉ PÍSKOVNY A ŠTĚRKOVNY přijmou do pískovny v Roztylech u Žatce TECHNICKÉHO PRACOVNÍKA TĚŽBY SUROVIN. Podmínkou ŘP skupiny B, výhodou německý jazyk.
Kontakt: p. Borovičková
Tel.: 602 559 161


KLEMPÍŘ

Pracovní nabídka na pozici KLEMPÍŘ! Nejlépe po vyučení, možno i bez praxe. Info na uvedeném telefonu.
Tel.: 605 045 089


ELEKTRIKÁŘ A ZÁMEČNÍK

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky a zámečníky, na jakýkoliv úvazek i brigádně.
Tel.: 777167336


KUCHAŘ, POMOCNÁ SÍLA A ČÍŠNÍK

Žatecký pivovar hledá nové zaměstnance na pozice KUCHAŘ, POMOCNÁ SÍLA A ČÍŠNÍK pro nově otevíranou restauraci. Nástup březen/duben. Životopisy zasílejte na uvedený e-mail.
E-mail: kec@zateckypivovar.cz


PRACOVNÍK DO DÍLENSKÉHO PROVOZU, TRAKTORISTA DO VÝROBY CHMELE

Emil Bureš HOPSERVIS s.r.o. (Holedeč 14, 438 01) přijme do hlavního pracovního poměru PRACOVNÍKY DO DÍLENSKÉHO PROVOZU (opravy zemědělských strojů) a TRAKTORISTY DO VÝROBY CHMELE. Nabízíme nadstandardní finanční ohodnocení v úkolové mzdě. Požadujeme flexibilitu a řádné plnění pracovních povinností.
Kontakt: Ing. Emil Bureš
Tel.: 415 722 515

Poslední videa

Žatecký otužilec a utopenec - Silvestr 2021

Účastníci si těsně před 15. hodinou připili na úspěšný ponor do řeky Ohře ;-) Pod železničním libočanským mostem...

Přehrát video
Vybíjená - kroužek DDM Podbořany pod vedením Diany Ivanovové

Kluci a holky hrají v pátek od 14 do 15 h. v tělocvičně ZŠ TGM Podbořany ;-)

Přehrát video