Dětský komiks k výročí J. A. Komenského

Redakce 2020-11-27 12:44:00

CHOMUTOV (tz) — Od roku 2020 do roku 2022 probíhají národní oslavy Jana Amose Komenského k jubilejním výročím jeho narození a úmrtí (1592–1670).

Chomutovské muzeum připravilo v rámci oslav virtuální projekt umístěný od 6. listopadu na webových stránkách www.komensky-vyroci.cz, který je primárně určen právě dětem a mládeži a samozřejmě také pedagogům.

Mottem muzejního projektu je Komenského nejznámější dílo — Orbis pictus, první obrázková učebnice na světě. Prostřednictvím komiksu se mohou děti s tímto mimořádným dílem seznámit a načerpat základní informace. Autorkou komiksového příběhu je muzejní edukátorka Veronika Budilová, výtvarného zpracování se výborně zhostila mladá studentka geodézie Johana Sasková, která při tvorbě použila techniku počítačové kresby. Finálního grafického ztvárnění webu se ujalo studio Trifor. Fotografické materiály poskytlo Národní pedagogické muzeum a knihovna Jana Amose Komenského.

Součástí chomutovského projektu jsou i odkazy na weby národních oslav, kde se návštěvníci mohou o jejich programu dozvědět více.

Postava Jana Amose Komenského je bohatá, výjimečná a originální. Probíhající oslavy tak jistě přinesou nová zajímavá zjištění a poznání, ale především připomenou jeho myšlenky a dílo, které jsou nadčasové a inspirativní i v dnešní době.

Hlavním koordinátorem tříletého projektu národních oslav je Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského. Na oslavách se dále podílejí Národní muzeum, Muzeum Jana Amose Komenského v Uherském Brodě, Moravské zemské muzeum v Brně, Akademie věd ČR, Stichting Comenius Museum v holandském Naardenu a další instituce.

Foto: Oblastní muzeum v Chomutově a Johana Sasková (2x)

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

FYZIOTERAPEUT/FYZIOTERAPEUTKA

Přijmeme FYZIOTERAPEUTA/FYZIOTERAPEUTKU. Nabízíme dobré platové podmínky. Rehabilitace Ilona Jesínková Podbořany.
Tel.: 605 511 708
E-mail: ilona.jesinkova@seznam.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Volby 2022: nahlédli jsme do volební místnosti v ZUŠ Podbořany

V pátek 23. 9. kolem 16. hodiny byla volební účast zhruba 14 procent...

Přehrát video
Příběhy starožitností v Muzeu Podbořany - s Mirkem Švarcem

Ve čtvrtek 15. 9. v 17 hodin začala beseda formou dialogu laika (Romana Havrdová) se starožitníkem (Miroslav Švarc)...

Přehrát video