Vánoce poprvé bez půlnoční…

Alexander Siudzik 2020-12-15 10:51:00

Drazí čtenáři a čtenářky našeho Regionu Podbořanska. Přesně před rokem každý, kdo se radoval z rodinných setkání u domácího stolu, u stromečku, netušil, že Vánoce 2020 budou vypadat úplně jinak.

Před rokem mnozí přišli o Štědrém dnu do kostela na půlnoční a další dítě uložilo do jesliček sošku malého Jezulátka. Vždy jsem měl radost z toho nočního setkání, i když třeba někdo přišel jen jednou v roce. Cítil jsem z vás radost a čerpal energii. Na konec jsme zazpívali koledu „Narodil se Kristus Pan“. Bohužel, letos půlnoční v Podbořanech poprvé se nebude konat. Ale 25. prosince se můžeme setkat v kostele o bohoslužbách anebo můžete přijít se svými dětmi do kostela podívat se na Betlém. Kostel bude otevřený do 16 hodin. Přesto přeji vám krásné prožití těchto Vánoc, i když v omezeném počtu blízkých. Musíme přejít to společně, abychom se za rok zase radovali ze společného setkání a zpívání koled. Myslím na vás, modlím se za všechny bez rozdílu vyznání a také za nevěřící. V ostatních kostelech naší farnosti také nebude bohoslužba, a tak vzpomínám na krásná setkání v Libědicích, Strojeticích, Vroutku, Kryrech, Krásném Dvoře a dalších. Kéž Dítě Ježíš žehná každé domácnosti, každému z vás a děti i letos ať prožívají Vánoce naplno, nikdo jim nemůže vzít radost.

S pozdravem o. Alexander Siudzik CssR, podbořanský děkan. 

Pojďme si připomenout obrazem tuto dobu před dvěma léty, kdy se 10. prosince v kostele konal krásný Vánoční koncert ZUŠ Podbořany a Louny a ZŠ Husova a TGM Podbořany.

Bohoslužby - Štědrý Den a Vánoční doba

24. 12. v 11 hod. Poslední adventní mše svatá

Bohoslužby jen v Podbořanech!

25. 12. v 9 hod, 10:30 a 12 hod. Boží Vánoční Hod

26. 12. v 9 hod. Sv. Štěpán

27. 12. v 9 hod. a 10:30 hod. Svátek Svaté Rodiny; obnovení manželských slibů, v tento den bude požehnání vína

28. 12. v 9:30 hod. Sv. Mláďátek, mučedníků, na faře (při větším počtu věřících v kostele)

30. 12. v 9:30 hod. Mše sv. v kapli na faře

31. 12. v 11 hod. Poděkování za rok 2020 a prosba o Boží pomoc do Nového roku 2021

Rok 2021 vánoční doba

1. 1. v 9 hod, 10:30 a 12 hod. Slavnost Matky Boží Panny Marie, po mši svaté vystavení Nejsvětější Svátosti Oltářní

2. 1. v 11 hod. Mariánská mše svatá

3. 1. v 9 hod, 10:30 hod. Mše svatá v kostele

6. 1. v 18 hod. Slavnost Zjevení Páně - posvěcení vody, křídy, kadidla a zlatých předmětů

8. 1. v 18 hod. Mše svatá v kostele

10. 1. v 9 hod, 10:30 hod. Svátek Křtu Páně, končí vánoční doba

Napsal(a): Alexander Siudzik

Komentáře

Nabídky práce

TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

25. Zimní bitva v Podbořanech

Odehrála se 28. ledna 2023. Účast byla veliká...

Přehrát video
U Orloje - ochutnávka piv Žateckého pivovaru

Martin Kec ze Sedmého schodu, provozujícího nový Žatecký (mini)pivovar pozval 25. ledna znalce i laiky na ochutnávku Žatecké 11, Sedmého schodu, Plavčíka či nového speciálu APA...

Přehrát video