Dvě největší investice v Jirkově zdárně pokračují

Redakce 2021-01-07 12:07:00

JIRKOV (vac, r) — Největší z investičních akcí, které město zařadilo do svého letošního rozpočtu, je pokračování rekonstrukce budovy čp. 1561 u radnice na náměstí Dr. E. Beneše. Celkové náklady na přestavbu objektu činí 61,6 miliónu korun. Rekonstrukce začala loni v únoru a s jejím ukončením se počítá letos v létě. „Zhruba třetina nákladů byla prostavěna vloni, zbylé dvě třetiny budou proinvestovány v tomto roce,“ informovala Martina Cermanová z odboru majetku města a útvaru investic.

Rekonstrukce budovy čp. 1561 na náměstí je kompletně hrazena z rozpočtu města. Jedná se o zděděný projekt, který současné vedení radnice nechalo architektonicky upravit a zlevnit. Dům, jenž tu stál, byl už léta v nevyhovujícím stavu a mění se na moderní objekt občanské vybavenosti. Po rekonstrukci v něm bude sedm bytů, počítá se tu se zařízením občerstvovacího typu, s různými provozovnami a vrátí se do něj pobočka Komerční banky.

Druhou největší investiční akcí je rekonstrukce komunikací a parkovacích stání v ulicích SNP, Mládežnická a Školní. Vysoutěžená cena je lehce přes 20 miliónů korun. I tady byla přibližně třetina nákladů prostavěna vloni a zbytek se proinvestuje v tomto roce. Také tuto akci, která začala v srpnu 2020 a má skončit v červenci 2021, hradí městský rozpočet. „Stav silnic, parkovišť a chodníků v této lokalitě nebyl dobrý. Byl tady i nedostatek parkovacích míst, takže v rámci možností přibudou další. Obyvatelé se zde dočkají i lepšího osvětlení a obnovené zeleně,“ uvedla starostka Darina Kováčová.

Foto: Rekonstruovaný dům čp. 1561 na jirkovském náměstí. Foto: Vladimír VACULA

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

ŘEMESLNÍCI ŽATEC

Nabídka volných míst Žatec. Dobré platové ohodnocení, jednosměnný provoz! Prefa Žatec hledá zaměstnance na pozice ZEDNÍK, BETONÁŘ, TESAŘ, TRUHLÁŘ, SVÁŘEČ, VAZAČ ARMATURY. Požadavky: vyučení v oboru nebo minimálně 2 roky praxe.
Tel.: 601 549 488
E-mail: ptackova@prefazatec.cz


PRACOVNÍK V ELEKTROTECHNICE A ZKUŠEBNÍ TECHNIK

Puls Chomutov nabírá nové zaměstnance! Plat od 20 170,-Kč - 23 050,- Kč + příplatky za noční směny, práci o víkendu a další benefity. Přijmeme PRACOVNÍKA V ELEKTROTECHNICE (3 směnný provoz, dobrá manuální práce v sedě, je zapotřebí pečlivost a zodpovědnost). Dále ZKUŠEBNÍHO TECHNIKA (12 hod. směny, požadujeme vzdělání v oboru elektro, vyhláška 50, práce s PC, zodpovědnost). Zaměstná Vás agentura: Lidé a Příležitosti s.r.o., spolehlivý a férový zaměstnavatel.
Tel.: 733 126 905
E-mail: info@prilezitosti.cz


PANÍ NA ÚKLID

Hledáme paní na úklid kanceláří na DPP. 4 hod./týdně. Odměna dohodou. Volat po 15 hodině.
Tel.: 607881794
E-mail: notebook@ln-ucto.cz


LÉKAŘ/KA NA ORL

Náborový příspěvek 100 000,- Kč. Nemocnice Kadaň přijme LÉKAŘE se specializací, po základním kmenu nebo absolventa LF do ORL ambulance. Nástup možný ihned do HPP nebo na DPČ, DPP.
Kontakt: Bc. Lenka Benešová
Tel.: 474 944 550
E-mail: benesova@nemkadan.cz


TECHNICKÝ PRACOVNÍK ZABEZPEČOVACÍCH A KOMUNIKAČNÍCH TECHNOLOGIÍ

Volná pozice - plat 23 230,- Kč - 32 420,- Kč. Věznice Nové Sedlo přijme TECHNICKÉHO PRACOVNÍKA ZABEZPEČOVACÍCH A KOMUNIKAČNÍCH TECHNOLOGIÍ (slaboproud). Požadujeme: SŠ vzdělání, trestní bezúhonnost, dobrý zdrav. stav, vyhláška č. 50/1978 Sb.
Tel.: 415 779 106
E-mail: JStrosova@vez.nse.justice.cz

Poslední videa

Stavění sněhuláka v Žatci - 14. ledna ráno napadl sníh

Odpoledne už nebylo tak bílo, ale radost děti měly. Vašek s maminkou stavěl sněhuláka :-)

Přehrát video
Vánoční pozdrav Ježíškova pošťáka a jeho pomocnice z Ansáblu BezeVšeho v Postoloprtech

Během adventního trhu v sobotu 12. prosince na postoloprtském náměstí všechny své spoluobčany, diváky, příznivce a kamarády přivítali a poslali vánoční pozdrav členové pořádajícího DA BezeVšeho ;-)

Přehrát video