Dobrovolníci uklízejí podél řeky

Ladislav Bába 2021-01-22 12:56:42

Louny (bab) Snad každý chce žít v hezkém a čistém prostředí. Ovšem ne každý se snaží dodržovat alespoň základní pravidla. Proto velice potěšila zpráva, že minulý týden par-ta obyvatel ,,dolního“ Března uklízela nepořádek podél řeky Ohře, a to až k hlavní silnici u bývalého Elopsu. Je až neuvěřitelné, že bylo naplněno třicet pytlů PET lahví, plechovek, součástek od aut, matrací, sutě a dalších věcí. Zde je nutno pochválit společnost Marius Pedersen, která ochotně a okamžitě bez poplatku odpad odvezla.

Nad stavem se zamyslela jedna z účastnic. „Nerozumíme, když existují sběrné dvory, lidé mají odpad naložený v autech, proč mají potřebu vyhazovat odpadky do příkopů. V dnešní covidové době, kdy jediná fyzická možná aktivita jsou procházky

v přírodě, tak se my a hlavně děti musí koukat na tak neskutečný nepořádek. Zvířata mají svou vyběhanou cestu, a co se asi stane, když se tam najednou objeví hromada suti či skla? Městům a obcím otázka černých skládek určitě dělá také starosti, ale

více osvěty, kontrol, cedulí a použití svých technických služeb by určitě bylo přírodě přínosem,” říká Šárka Everettová. A prý to určitě nebyl poslední úklid.

foto: Že jsou lidé ,,čuňata” a jak velké množství odpadu za sebou dokáží zanechat v přírodě, o tom svědčí fotografie z úklidu, který uspořádali dobrovolníci kolem řeky Ohře z Března směrem k Lounům. Foto: Šárka Everettová


Napsal(a): Ladislav Bába

Komentáře

Nabídky práce

MISTR/TECHNOLOG, OPERÁTOR CNC-KOVO, OPERÁTOR EDM-DRÁTOVKY, OPERÁTOR EDM-HLOUBIČKY, NÁSTROJAŘ-RUČNÍ, PROGRAMÁTOR pro CAM

Volné pracovní místo - Vroutek, plat 30-50 tisíc. Firma Abuko s.r.o. přijme zaměstnance na pozice MISTR/TECHNOLOG, OPERÁTOR CNC-KOVO, OPERÁTOR EDM-DRÁTOVKY, OPERÁTOR EDM-HLOUBIČKY, NÁSTROJAŘ-RUČNÍ, PROGRAMÁTOR pro CAM. Vzdělání minimálně SOU, zkušenosti v oboru kovoobrábění nebo nástrojař, manuální zručnost. Náplň práce: Obsluha strojů, kontrola odvedené práce, montáž a sestavování funkčních celků.
Tel.: 724 358 612
E-mail: info@abuko.cz


STROJNÍ ZÁMEČNÍK, SKLADNÍK, OPERÁTOR CNC

Chmelařství, družstvo Žatec nabírá zaměstnance. Kompletní nabídku prací najdete po kliknutí na odkaz.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415 733 207
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


MZDOVÁ ÚČETNÍ

Pracovní nabídka na pozici Účetní - Žatec. Pavel Dvorský, poradenství v oblasti daní, vedení účetnictví přijme MZDOVOU ÚČETNÍ. Minimální mzdová praxe 3 roky. Nabídky doplněné životopisem zašlete na uvedený email.
E-mail: pavel@paveldvorsky.cz


STROJNÍK

Pracovní nabídka v Žatci s dobrým platovým ohodnocením, řadou prémií a 13. platem! HANZL ELEKTROMONTÁŽE, s.r.o. přijme zaměstnance na pozici STROJNÍK - OBSLUHA STAVEBNÍCH STROJŮ. Pozice zahrnuje nákladní automobil MAN kontejner, Tatra jeřáb AD20, smykový nakladač na stavbě, běžné opravy a údržby stroje. Požadujeme: ŘP sk. C, profesní průkaz, časovou flexibilitu a schopnost pracovat v kolektivu, praxe strojníka vítána. NÁSTUP DLE DOHODY. Nabízíme smlouvu na neurčito, jednosměnný provoz, dobré platové podmínky, prémie, 13. plat, příspěvky na penzijní připojištění, příplatky za práci o víkendu.
Tel.: 774 234 007
E-mail: montaze.elektro@email.cz


PEČOVATEL/KA A PRACOVNÍK/CE VÝCHOVNĚ NEPEDAGOGICKÝCH ČINNOSTÍ

Pracovní příležitosti v Žatci! Domov pro seniory v Žatci hledá do svého týmu PEČOVATELE/PEČOVATELKU na dobu určitou do směnného provozu. Podmínkou je dokončený kurz PSS a trestí bezúhonnost, praxe výhodou. Dále PRACOVNÍKA/PRACOVNICI VÝCHOVNĚ NEPEDAGOGICKÝCH ČINNOSTÍ (ERGO). Podmínkou je minimálně středoškolské vzdělání, vítáno vzdělání v oboru ergoterapie. Přihlášky formou životopisu zasílejte do 26. 2. na uvedený e-mail nebo doručte na adresu: Domov pro seniory, Šafaříkova 852, 438 01 Žatec.
E-mail: antoni@dpszatec.cz

Poslední videa

Hravá katecheze na faře Podbořany :-)

Děti si spolu s učitelkou hudby Hanou Řeřichovou, která zavítala na hodinu, zahrály hru Hádej, kdo jsem!

Přehrát video
Stavění sněhuláka v Žatci - 14. ledna ráno napadl sníh

Odpoledne už nebylo tak bílo, ale radost děti měly. Vašek s maminkou stavěl sněhuláka :-)

Přehrát video