Začaly odtahy nezpůsobilých vozidel

Redakce 2021-01-29 10:24:00

JIRKOV (vac, r) — Poté, co k 30. dubnu loňského roku vstoupila v platnost novela zákona o pozemních komunikacích, si musí motoristé dávat pozor, aby si nezadělali na pořádný problém s auty, která někde odstavili. Konkrétně jde o vozidla s déle než půl roku propadlou technickou prohlídkou anebo nezpůsobilá jízdy. Ta podle novely už nesmí beztrestně parkovat na veřejných silnicích. Uvedené jednání je přestupkem a vlastníku vozidla hrozí pokuta až 300 tisíc korun. Další sankce až 40 tisíc hrozí, pokud se zjistí, že vozidlo nemá uzavřenou smlouvu o povinném ručení. Městská policie v Jirkově do současnosti vytipovala 56 takových aut.

Odbor majetku města a útvar investic obeslal provozovatele všech těchto vozů, aby v zákonné lhůtě dvou měsíců odstranili důvod, který brání jejich provozu. O 23 vozidel z tohoto počtu se po výzvě postarali samotní provozovatelé a čtyři auta nechalo město po vypršení zákonné lhůty odtáhnout. „Pokud si je jejich majitelé do tří měsíců nevyzvednou v areálu Krušnohorských služeb a nezaplatí za odtah, půjdou tato auta do veřejné dražby. Veškeré náklady, které provozovatel vozidla městu neuhradí, jsou právně vymahatelné příslušnými orgány včetně exekutorského úřadu,“ upozorňuje Barbora Blechová ze zmíněného radničního odboru. V jeho řešení je i zbylých 29 aut z celkově nahlášených 56 vozidel.

Pro obce je tato novela zákona o pozemních komunikacích významným krokem v boji s dlouhodobě odstavenými vozidly, která nenaplňují podstatu vraku. Umožňuje obcím jednat rychleji než doposud a úspěšně odstraňovat taková auta z ulic, kde zabírají místo způsobilým vozidlům.

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

VEDOUCÍ FARMY/HLAVNÍ AGRONOM

Pro zemědělskou farmu vybavenou moderní technikou a provozující rostlinnou výrobu na cca 3 000 hektarech polí, hledáme vhodného kandidáta na pozici - VEDOUCÍ FARMY SPOJENOU S FUNKCÍ HLAVNÍHO AGRONOMA, popř. hledáme pouze hlavního agronoma. Pěstujeme pšenici, řepku a hrách. Nabízíme nadstandardní finanční podmínky a možnost seberealizace. Více informací po telefonu či osobně. Lokalita: Podbořany.
Tel.: 603294756
E-mail: zemedelec55@seznam.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Železniční most na trati Plzeň - Žatec je demontován

Včera ráno došlo k demontování druhé části mostu přes Ohři. Samotná demontáž začala kolem 8 hodiny a skončila kolem 10 hodiny. Konstrukce vážila asi 500 tun.

Přehrát video
Libořická pouť 2022 a Flying Boys z Kolína

Propojení diváka s akcí plnou adrenalinu, komedie a sportovní gymnastiky. To je skupina gymnastů, kteří bavili v sobotu i diváky v Libořicích. Tady je jen malý kousek vystoupení v sobotu 6. 8. 2022 :)

Přehrát video