Kadaňský Domov pro seniory již očkuje proti koronaviru

2021-01-28 13:29:00

REGION (mor, red) — A je to tady... Na začátku třetího lednového týdne proběhla v kadaňském Domově pro seniory první série očkování proti COVID–19, druhá várka by měla přijít na řadu o týden později. O aplikaci vakcíny se postarala zdravotnická mobilní jednotka z očkovacího centra v Kadani.

„Očkování, které je zcela dobrovolné, proběhne v několika vlnách. Ty, kteří byli v úterý, čeká za dvacet jedna dní druhá část, stejné časové rozmezí to pak bude u klientů a zaměstnanců v následujícím týdnu,“ vypočítává cykly ředitelka zařízení Lenka Raadová a zároveň vysvětluje rozdělení jednotlivých časových úseků: „Samozřejmě, nejlepší by bylo udělat vše naráz, stav se nicméně odvíjí od zaslaných dodávek z krajských zásob. Rozhodně jsme ale rádi, že se vůbec začalo a tímto zároveň velmi děkuji za spolupráci a profesionální přístup kadaňské nemocnice.“

Očkovací premiéra se v Domově nesla v poklidném duchu. Nenastaly žádné komplikace, u nikoho se po aplikaci neobjevily žádné potíže. To ostatně vždy třicet minut hlídal přímo lékař nebo ošetřovatelský personál. Na očkování můžeme mít, a jistě také máme, každý svůj názor. Můžeme být pro, můžeme být proti, s ohledem na již zmíněnou dobrovolnost je v konečném důsledku finální rozhodnutí věcí každého člověka. Ale… „Já sama za sebe jsem, co se týká všech možných očkování, byla vždy opatrná. Nyní je to ovšem jiná situace, neváhala jsem ani pět vteřin. Zažíváme neuvěřitelnou dobu, tedy jestliže je očkování cestou, tak ano. Přála bych si, aby se Domov vrátil co nejrychleji do svého normálního chodu. Aby se klienti a jejich příbuzní mohli opět volně setkávat, abychom mohli opět vítat hosty, aby u nás opět běžely aktivity v plné síle. Přála bych si, aby naši senioři znovu prožívali svůj bezstarostný podzim života,“ usměje se závěrem šéfka zařízení.  

I Městský ústav sociálních služeb Jirkov s nadějí vyhlíží na dny, kdy začne s očkováním zaměstnanců a klientů proti nemoci COVID–19. Věří, že očkování proti koronaviru je nejefektivnějším způsobem, jak zabránit dalším výskytům infekce v Domovech a jak se co nejrychleji společně vrátit k normálnímu životu. Současně jsou tu nápomocni při registraci na objednání klientů v terénu pečovatelskou službou. 

Zdravotníci vakcinačních center a mobilních týmů v Ústeckém kraji pokračují v očkování seniorů starších osmdesáti let proti nemoci COVID–19. Každý zájemce o očkování proti koronaviru musí vyplnit formulář o svém zdravotním stavu se souhlasem s aplikací vakcíny a projít lékařskou prohlídkou.

Krizová linka pro zájemce o očkování proti nemoci COVID–19 z řad seniorů z Ústeckého kraje funguje na telefonním čísle: 475 657 691 denně od 8 hodin do 18 hodin. Neslouží k registraci k očkování proti COVID–19. Krajská linka k registraci na očkování byla uvedena do provozu v pondělí 25. ledna.

Informace o očkování v Ústeckém kraji proti nemoci COVID–19 jsou pravidelně zveřejňovány na webových stránkách www.kzcr.eu nebo na www.kr-ustecky.cz.

Komentáře

Nabídky práce

VEDOUCÍ FARMY/HLAVNÍ AGRONOM

Pro zemědělskou farmu vybavenou moderní technikou a provozující rostlinnou výrobu na cca 3 000 hektarech polí, hledáme vhodného kandidáta na pozici - VEDOUCÍ FARMY SPOJENOU S FUNKCÍ HLAVNÍHO AGRONOMA, popř. hledáme pouze hlavního agronoma. Pěstujeme pšenici, řepku a hrách. Nabízíme nadstandardní finanční podmínky a možnost seberealizace. Více informací po telefonu či osobně. Lokalita: Podbořany.
Tel.: 603294756
E-mail: zemedelec55@seznam.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Železniční most na trati Plzeň - Žatec je demontován

Včera ráno došlo k demontování druhé části mostu přes Ohři. Samotná demontáž začala kolem 8 hodiny a skončila kolem 10 hodiny. Konstrukce vážila asi 500 tun.

Přehrát video
Libořická pouť 2022 a Flying Boys z Kolína

Propojení diváka s akcí plnou adrenalinu, komedie a sportovní gymnastiky. To je skupina gymnastů, kteří bavili v sobotu i diváky v Libořicích. Tady je jen malý kousek vystoupení v sobotu 6. 8. 2022 :)

Přehrát video