Tuchořičtí hasiči mají nový zásahový vůz

Hedvika Mašková 2021-02-12 13:30:00

Vozový park dobrovolných hasičů z Tuchořic se rozrostl o cisternovou automobilovou stříkačku CAS 20 Scania, která bude novým prvovýjezdovým vozidlem. V úzkém kruhu ho s ohledem na covidovou situaci hasiči přivítali v polovině ledna.

Činnost Jednotky sboru dobrovolných hasičů v Tuchořicích byla obnovena v roce 2003. Za dobu svého působení nikdy nenastala situace, že by jednotka nebyla schopna vyjet, přestože, za tu dobu absolvovala více než 500 různě náročných výjezdů.

,,Od toho roku jsme ušli kus pořádné cesty a postupnými kroky jsme modernizovali a vybavovali jednotku tak, aby byla plnohodnotnou jednotkou v rámci IZS, na kterou je možné se v každé situaci spolehnout. V příštím roce oslavíme výročí 140 let od jejího založení z roku 1882,“ připomenul sta-rosta Tuchořic Ladislav Kubiska.

Tři roky po znovuobnovení činnosti jednotky byl hasičům od armády převeden požární automobil CAS 16. V roce 2011 získali vozidlo CAS 25 LIAZ. Před čtyřmi lety se radovali z nové šestikolové sedmičkové cisterny CAS 30 Tatra a předloni z dopravního automobilu Ford Tranzit. Letošní investice do vozidla CAS 20 Scania je poslední tečkou, jíž se završuje obnova vybavení jednotky.

,,Myslím, že je to splněný sen všech hasičů v Tuchořicích. Sen, který jsme si přáli, možná spíše jenom v koutku duše doufali, že se to třeba někdy povede. Díky dotacím z Generálního ředitelství HZS, Ústeckého kraje, vlastních prostředků obce a sdružení prostředků sousedních obcí se nám zadařilo. Samozřejmě to bylo za velkého přispění HZS Ústeckého kraje tím, že naše žádost byla podpořena. Za to moc děkujeme, vážíme si toho a budeme se nadále snažit v součinnosti profesionálních jednotek udržet nastavený standard,“ slíbil starosta Ladislav Kubiska. Nové vozidlo bylo pořízeno za cenu 7 milionů korun. Dalších sto tisíc korun se investovalo do dovybavení a dokoupení novějších či chybějících prostředků.

,,Rád bych poděkoval zástupcům dodavatele, společnosti THT Polička, za perfektní spolupráci při realizaci zakázky. Ještě chci poděkovat členům Jednotky Sboru dobrovolných hasičů obce Tuchořice za nezištnou práci pro obec a věřím, že nové vozidlo dá jednotce další impuls k jejich činnosti. Přeji jim, i novému zásahovému vozu, mnoho kilometrů bez nehod. Pokud už bude potřeba k ostrému výjezdu, což v brzké době nastane zcela určitě, ať se vždy pořádku, spolu s osádkou, vrátí na svoji základnu,“ poděkoval a popřál hasičům starosta.

Komentáře

Nabídky práce

MISTR/TECHNOLOG, OPERÁTOR CNC-KOVO, OPERÁTOR EDM-DRÁTOVKY, OPERÁTOR EDM-HLOUBIČKY, NÁSTROJAŘ-RUČNÍ, PROGRAMÁTOR pro CAM

Volné pracovní místo - Vroutek, plat 30-50 tisíc. Firma Abuko s.r.o. přijme zaměstnance na pozice MISTR/TECHNOLOG, OPERÁTOR CNC-KOVO, OPERÁTOR EDM-DRÁTOVKY, OPERÁTOR EDM-HLOUBIČKY, NÁSTROJAŘ-RUČNÍ, PROGRAMÁTOR pro CAM. Vzdělání minimálně SOU, zkušenosti v oboru kovoobrábění nebo nástrojař, manuální zručnost. Náplň práce: Obsluha strojů, kontrola odvedené práce, montáž a sestavování funkčních celků.
Tel.: 724 358 612
E-mail: info@abuko.cz


STROJNÍ ZÁMEČNÍK, SKLADNÍK, OPERÁTOR CNC

Chmelařství, družstvo Žatec nabírá zaměstnance. Kompletní nabídku prací najdete po kliknutí na odkaz.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415 733 207
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


MZDOVÁ ÚČETNÍ

Pracovní nabídka na pozici Účetní - Žatec. Pavel Dvorský, poradenství v oblasti daní, vedení účetnictví přijme MZDOVOU ÚČETNÍ. Minimální mzdová praxe 3 roky. Nabídky doplněné životopisem zašlete na uvedený email.
E-mail: pavel@paveldvorsky.cz


STROJNÍK

Pracovní nabídka v Žatci s dobrým platovým ohodnocením, řadou prémií a 13. platem! HANZL ELEKTROMONTÁŽE, s.r.o. přijme zaměstnance na pozici STROJNÍK - OBSLUHA STAVEBNÍCH STROJŮ. Pozice zahrnuje nákladní automobil MAN kontejner, Tatra jeřáb AD20, smykový nakladač na stavbě, běžné opravy a údržby stroje. Požadujeme: ŘP sk. C, profesní průkaz, časovou flexibilitu a schopnost pracovat v kolektivu, praxe strojníka vítána. NÁSTUP DLE DOHODY. Nabízíme smlouvu na neurčito, jednosměnný provoz, dobré platové podmínky, prémie, 13. plat, příspěvky na penzijní připojištění, příplatky za práci o víkendu.
Tel.: 774 234 007
E-mail: montaze.elektro@email.cz


PEČOVATEL/KA A PRACOVNÍK/CE VÝCHOVNĚ NEPEDAGOGICKÝCH ČINNOSTÍ

Pracovní příležitosti v Žatci! Domov pro seniory v Žatci hledá do svého týmu PEČOVATELE/PEČOVATELKU na dobu určitou do směnného provozu. Podmínkou je dokončený kurz PSS a trestí bezúhonnost, praxe výhodou. Dále PRACOVNÍKA/PRACOVNICI VÝCHOVNĚ NEPEDAGOGICKÝCH ČINNOSTÍ (ERGO). Podmínkou je minimálně středoškolské vzdělání, vítáno vzdělání v oboru ergoterapie. Přihlášky formou životopisu zasílejte do 26. 2. na uvedený e-mail nebo doručte na adresu: Domov pro seniory, Šafaříkova 852, 438 01 Žatec.
E-mail: antoni@dpszatec.cz

Poslední videa

Hravá katecheze na faře Podbořany :-)

Děti si spolu s učitelkou hudby Hanou Řeřichovou, která zavítala na hodinu, zahrály hru Hádej, kdo jsem!

Přehrát video
Stavění sněhuláka v Žatci - 14. ledna ráno napadl sníh

Odpoledne už nebylo tak bílo, ale radost děti měly. Vašek s maminkou stavěl sněhuláka :-)

Přehrát video