Kadaň proinvestuje 90 miliónů korun

PR článek 2021-02-20 05:18:00

KADAŇ (PI) — Město Kadaň i pro letošní rok bude hospodařit s přebytkovým rozpočtem, velká část z něj půjde na investice. I přes nepříznivou ekonomickou situaci Kadaň loni dobře hospodařila, a tak může letos proinvestovat více než devadesát miliónů korun.

Investiční prioritou ve městě je dokončení opravy velkého okruhu na sídlišti D. „Do velké rekonstrukce silničního okruhu na sídlišti D se město pustilo na základě požadavků obyvatel této části města, které jsme zaznamenali v rámci setkávání obyvatel na sídlišti. Okruh má nové povrchy, chodníky, přibyla zde parkovací místa, upravila zeleň. Pro snížení intenzity dopravy zde také vznikl nový výjezd ze sídliště na průtah městem. Z něj se lidé jednoduše dostanou na hlavní tah městem a mohou tu přejet i na další sídliště,“ uvedl starosta Jiří Kulhánek.

Na základě setkávání s obyvateli kadaňských sídlišť město naplánovalo další investice, například opravu schodů k vlakovému nádraží, rekonstrukci vnitrobloku ve Dvořákově ulici, obnovu nohejbalového hřiště či parkování před domem s pečovatelskou službou ve Věžní ulici.

Kadaň letos rovněž zahájí práce na projektové dokumentaci pro obnovu chátrající budovy Slovanu na sídlišti B, tak, aby zde v blízké budoucnosti mohli mladí lidé najít takzvané startovací bydlení v nových městských bytech. Pustí se také do projektu rozvodů inženýrských sítí v další části území na Vinohradech pro individuální výstavbu rodinných domů.

Velkou chystanou investicí pro letošní rok je krásná hvězdárna s vyhlídkou na Prostředním vrchu. Observatoř nebude sloužit pouze pro vědecké pozorování. Bude i novou atrakcí pro zájemce ze širokého okolí. Nová hvězdárna bude mít menší a větší kopuli, obě se stejným dalekohledem konstrukce Schmidt–Cassegrain. Na zbrusu nové budově, která si vyžádá investici pět miliónů korun, bude i volně přístupná plošina k pozorování okolí.

Foto: Vizualizace nové hvězdárny v Kadani. Kresba: Město Kadaň

Napsal(a): PR článek

Komentáře

Nabídky práce

MISTR/TECHNOLOG, OPERÁTOR CNC-KOVO, OPERÁTOR EDM-DRÁTOVKY, OPERÁTOR EDM-HLOUBIČKY, NÁSTROJAŘ-RUČNÍ, PROGRAMÁTOR pro CAM

Volné pracovní místo - Vroutek, plat 30-50 tisíc. Firma Abuko s.r.o. přijme zaměstnance na pozice MISTR/TECHNOLOG, OPERÁTOR CNC-KOVO, OPERÁTOR EDM-DRÁTOVKY, OPERÁTOR EDM-HLOUBIČKY, NÁSTROJAŘ-RUČNÍ, PROGRAMÁTOR pro CAM. Vzdělání minimálně SOU, zkušenosti v oboru kovoobrábění nebo nástrojař, manuální zručnost. Náplň práce: Obsluha strojů, kontrola odvedené práce, montáž a sestavování funkčních celků.
Tel.: 724 358 612
E-mail: info@abuko.cz


STROJNÍ ZÁMEČNÍK, SKLADNÍK, OPERÁTOR CNC

Chmelařství, družstvo Žatec nabírá zaměstnance. Kompletní nabídku prací najdete po kliknutí na odkaz.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415 733 207
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


MZDOVÁ ÚČETNÍ

Pracovní nabídka na pozici Účetní - Žatec. Pavel Dvorský, poradenství v oblasti daní, vedení účetnictví přijme MZDOVOU ÚČETNÍ. Minimální mzdová praxe 3 roky. Nabídky doplněné životopisem zašlete na uvedený email.
E-mail: pavel@paveldvorsky.cz


STROJNÍK

Pracovní nabídka v Žatci s dobrým platovým ohodnocením, řadou prémií a 13. platem! HANZL ELEKTROMONTÁŽE, s.r.o. přijme zaměstnance na pozici STROJNÍK - OBSLUHA STAVEBNÍCH STROJŮ. Pozice zahrnuje nákladní automobil MAN kontejner, Tatra jeřáb AD20, smykový nakladač na stavbě, běžné opravy a údržby stroje. Požadujeme: ŘP sk. C, profesní průkaz, časovou flexibilitu a schopnost pracovat v kolektivu, praxe strojníka vítána. NÁSTUP DLE DOHODY. Nabízíme smlouvu na neurčito, jednosměnný provoz, dobré platové podmínky, prémie, 13. plat, příspěvky na penzijní připojištění, příplatky za práci o víkendu.
Tel.: 774 234 007
E-mail: montaze.elektro@email.cz


PEČOVATEL/KA A PRACOVNÍK/CE VÝCHOVNĚ NEPEDAGOGICKÝCH ČINNOSTÍ

Pracovní příležitosti v Žatci! Domov pro seniory v Žatci hledá do svého týmu PEČOVATELE/PEČOVATELKU na dobu určitou do směnného provozu. Podmínkou je dokončený kurz PSS a trestí bezúhonnost, praxe výhodou. Dále PRACOVNÍKA/PRACOVNICI VÝCHOVNĚ NEPEDAGOGICKÝCH ČINNOSTÍ (ERGO). Podmínkou je minimálně středoškolské vzdělání, vítáno vzdělání v oboru ergoterapie. Přihlášky formou životopisu zasílejte do 26. 2. na uvedený e-mail nebo doručte na adresu: Domov pro seniory, Šafaříkova 852, 438 01 Žatec.
E-mail: antoni@dpszatec.cz

Poslední videa

Hravá katecheze na faře Podbořany :-)

Děti si spolu s učitelkou hudby Hanou Řeřichovou, která zavítala na hodinu, zahrály hru Hádej, kdo jsem!

Přehrát video
Stavění sněhuláka v Žatci - 14. ledna ráno napadl sníh

Odpoledne už nebylo tak bílo, ale radost děti měly. Vašek s maminkou stavěl sněhuláka :-)

Přehrát video