Budoucí prvňáčky čekají zápisy znovu v omezeném režimu

Redakce 2021-02-25 08:12:47

CHOMUTOV - Rok se s rokem sešel a základní školy spolu s mateřskými jsou přichystané na nové školáčky. Zápisy proběhnou stejně jako minulý rok bez přítomnosti dětí a v mateřských školách i bez přítomnosti zákonných zástupců. „Je nám líto, že musíme i v letošním roce, přistoupit k přísným opatřením v souvislosti se zápisy do prvních ročníků základních škol a škol mateřských. I přes to pevně věřím, že se budou děti do lavic a mateřinek těšit,“ řekl náměstek primátora Milan Märc.

Pro zápis dětí do prvních tříd základních škol, byl v tomto roce určen zákonný termín 1. 4. 2021 - 30. 4. 2021. Zápis proběhne bez osobní přítomnosti dětí ve škole, a pokud to bude možné, tak i bez osobní přítomnosti zákonných zástupců. Podat žádost o přijetí k základnímu vzdělání lze zasláním do datové schránky, e-mailem s elektronickým podpisem nebo poštou. Případně mohou zástupci dětí podat žádost online na webových stránkách jednotlivých škol. Pokud zaslání není možné, lze formulář o přijetí k povinné školní docházce osobně donést ve dnech 14. - 15. 4. 2021 do kanceláře školy. Formulář bude možné stáhnout na školních webových stránkách, nebo si jej bude možné vyzvednout v kanceláři školy.

Stejné podmínky platí pro přihlášení dětí do mateřských škol. „Mateřské školy, které jsou zřizované statutárním městem Chomutov, budou organizovat zápisy bez osobní přítomnosti dětí a zákonných zástupců ve škole. A vítaným bude způsob podání přihlášky elektronicky, v krajním případě dle konkrétní situace osobně ve škole. Je potřeba, aby občané sledovali webové stránky škol, kde jsou informace průběžně aktualizovány,“ doplnil náměstek primátora Milan Märc. Zákonný termín pro podání přihlášek je od 3. do 14. května 2021 a od 10. do 14. května je možné osobní vyzvednutí formuláře. Pro podrobnější informace navštivte http://www.mscv.cz/

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz


VÝKUPČÍ DRUHOTNÝCH SUROVIN, ŽATEC

Wastemat s.r.o. Žatec přijme výkupčího druhotných surovin.TEL: 728880155; EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz


Hledáte práci v Žatci?

Základní umělecká škola Žatec hledá HOSPODÁŘKU - ROZPOČTÁŘE. Práce na plný úvazek, od 1.8.2021. Požadavky: minimálně střední vzdělání ekonomického směru, znalost MS Office (Word, Excell, Outlook), orientace v účetní, mzdové a daňové oblasti. Nabízíme: příspěvek na stravování, 5 týdnů dovolené, možnost dalšího vzdělávání a příjemný kolektiv. Své životopisy zasílejte do 10.5.2021 na email: i.maresova@zuszatec.cz
Kontakt: Irena Marešová
E-mail: i.maresova@zuszatec.cz


OPERÁTOR VÝROBY a SKLADNÍK

Pracovní příležitost v Podbořanech, mzda až 26 500,- Kč! Pracujte u jednoho z nejlepších zaměstnavatelů na Podbořansku! Valeo Podbořany nabírá SKLADNÍKY a OPERÁTORY VÝROBY. Smlouva na neurčito, 28 dní volna, vhodné pro ženy, muže a absolventy, plně hrazené stravenky, práce na 3 směny.
Kontakt: Zdenka Hlavánová
Tel.: 415 232 268
E-mail: zdenka.hlavanova@valeo.com


KUCHAŘ/KA

Restaurace U ŽIDA, Česká 182, Louny hledá kuchaře/ku. Info: uzida@restauraceuzida.cz; tel.: 603193198.
Tel.: 603193198
E-mail: uzida@restauraceuzida.cz

Poslední videa

Očkovací centrum v Podbořanech

Ve čtvrtek 1. dubna se začalo očkovat - MUDr. Nabbout a sestřička při práci - pacient z Rakovníka.

Přehrát video
Místo, kde hodil útočník kámen do vlaku

Místo, kde hodil útočník kámen do vlaku

Přehrát video