Úvod   /   Kultura   /   Novinkové máje

Novinkové máje

Jan Vnouček 2012-05-24 00:52:00

Vroutek – Letošní máje ve Vroutku proběhly ve znamení novinek. Jejich pořádání se ujalo nově vzniklé občanské sdružení Budíček a připravilo několik změn. Předně se rozhodlo získat co nejrychleji peníze na ušití vlastních krojů. A protože dotace z Ústeckého kraje nevyšla, tak na tento účel chce použít všechny vybrané peníze. Proto si také na večerní májové zábavě  vzali májovníci bar do vlastní režie. 

„Na půjčení krojů z Teplic nám město dává každý rok 14 tisíc korun. Za deset let jsme takhle utratili 140 tisíc a pořád nic nemáme. A to chceme změnit. Jde nám o společnou věc, takže to přece musíme dát rychle dohromady,“ hřímá neformální vůdce sdružení Adam Daniš. Ale vedle vyššího důrazu na finanční stránku se Vroutečtí mohou pochlubit i dalšími nápady. Začali psát kroniku s fotkami a podpisy všech májovíků. „Aby ti, co přijdou po nás, měli nějaký návod, jak na to. Vedeme taky účetnictví, takže víme přesně, kolik co stojí,“ dodává Daniš. A to není všechno. Místní taneční učitel Tomáš Turek jim sestavil kroky originálního tance Vroutecký dupák, který měsíc nacvičovali, aby ho mohli předvést na zábavě.
Něco ale přece zůstalo při starém. Tu správnou májovou náladu v průvodu udržoval Kecal Milana Cagaše.  Spolu s ním v sobotu do ulic vyrazila dvacítka párů, čtyři drábové, rychtář a družička. Na voze za traktorem jim do skoku vyhrávala kapela Šruml z Loun pod vedením kapelníka Milana Bitnera.

 

Napsal(a): Jan Vnouček

Komentáře

Nabídky práce

Pracovní nabídka pro osoby se zdravotním omezením (ZTP, změněná pracovní schopnost)

Veřejné stravování CZ a.s. přijme zaměstnance na pozice POMOCNÁ KUCHAŘKA, POMOCNÁ SÍLA DO KUCHYNĚ, POKLADNÍ, VÝDEJČÍ OBĚDŮ, UKLÍZEČKA. Místo výkonu práce - Louny, Žatec a okolí, Slaný. Požadujeme samostatnost a spolehlivost, praxe v oboru není podmínkou.
Kontakt: p. Krupka
Tel.: 603 267 370


KUCHAŘ/ČÍŠNÍK

Přijmu kuchaře, servírku v Chomutově.
Tel.: 777 944 816


BRIGÁDA V CHRÁNĚNÉ DÍLNĚ

Chráněná dílna Tuchořice hledá pracovníky na HPP na tyto pozice PŘÍPRAVA PROVÁZKU NA NAVAZOVÁNÍ/UZLÍKOVÁNÍ, STROJNÍ NAVAZOVÁNÍ UZLÍKU NA DRÁTEK, STROJNÍ PŘEVÍJECÍ CHMELOVÉHO DRÁTKU (VHODNÉ PRO MUŽE). 20 hodin týdně, odměna 7 - 10 tisíc, dopravní spojení z Loun, Žatce i Podbořan. Nástup možný ihned.
Tel.: 723 588 312


ŘIDIČ - STŘÍDAČ

Pracovní příležitost pro lidi z Chomutova a okolí! Hledáme zaměstnance na pozici ŘIDIČE - STŘÍDAČE. Vhodné pro důchodce.
Tel.: 607 218 078


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373

Poslední videa

Kněžické rybníky: žabí koncert na začátku května

Poslechněte si žabí sbor :-)

Přehrát video
MŠ Blšany - roušky pro děti i paní učitelku

I když děti již v budově školky nemusejí nosit roušky, venku je potřebují. Drahomíra Gramskopfová z Blšan jim i paní učitelce a kuchařce věnovala vlastnoručně ušité roušky.

Přehrát video