Dobrovolní hasiči dezinfikují o sto šest

Hedvika Mašková 2021-03-29 10:30:00

Snad nikdy se nemusela řešit tak často otázka, jak účinně dezinfikovat vnitřní prostory, jako v posledních týdnech. V souvislosti s pandemií koronaviru je nutné při detekci onemocnění zajistit likvidaci viru, a to velmi rychle, aby byl zajištěn návrat pracovníků, pacientů, klientů a podobně.

Šestičlenný tým dobrovolných hasičů se v nepromokavých oblecích, gumových rukavicích, holínkách a celoobličejových maskách s motorovým rosičem na zádech vydal do útrob Domu s pečovatelskou službou v ulici Písečná v Žatci. Hasičská jednotka pod vedením Libora Staňka zde totiž pomohla s dezinfekcí společných prostor, tedy chodeb, schodiště, kanceláří a dalších. Důvodem bylo zamezit možnému šíření nákazy covid v městském objektu, který obývají senioři, popřípadě zdravotně postižení.

Vydezinfikovat prostory trvalo hasičům zhruba dvě hodiny. Postřik by měl být účinný přibližně jeden kalendářní měsíc. Žatečtí dobrovolní hasiči se minulé pondělí pustili také do dezinfekce prostor ve druhém z pečovatelských domů v ulici U Hřiště. ,,Dezinfekce se zúčastnilo šest osob. Doba dezinfekce mohla trvat přibližně jednu hodinu. Stejně jako v případě dezinfekce společných prostor v Domově s pečovatelskou službou v ulici Písečná byl použit motorový rosič STIHL SR 430,“ sdělil nám za Sbor dobrovolných hasičů Žatec Tomáš Maršík.

,,V domově pro seniory řešíme dezinfekci vlastními silami a neustále. U obou pečovatelských domů jde o dezinfekci společných prostor, které jsou rozsáhlé. Za měsíc uvidíme, jaká bude situace, spíše bych tipoval, že budeme opakovat,” řekl nám ředitel Domova pro seniory a Pečovatelské služby v Žatci Petr Antoni. 

Předminulou sobotu pak proběhla dezinfekce v útrobách městských budov, a to radnice a odboru dopravně správních agend v ulici třída Obránců míru. V tomto případě byly použity pouze ruční postřikovače. Čtyřem osobám v ochranných oblecích trvalo učinit budovu v rámci koronavirové pandemie bezpečnější přibližně jednu až dvě hodiny.     

Foto: David Homola

Komentáře

Nabídky práce

VÝKUPČÍ DRUHOTNÝCH SUROVIN, ŽATEC

Wastemat s.r.o. Žatec přijme výkupčího druhotných surovin.TEL: 728880155; EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz


Hledáte práci v Žatci?

Základní umělecká škola Žatec hledá HOSPODÁŘKU - ROZPOČTÁŘE. Práce na plný úvazek, od 1.8.2021. Požadavky: minimálně střední vzdělání ekonomického směru, znalost MS Office (Word, Excell, Outlook), orientace v účetní, mzdové a daňové oblasti. Nabízíme: příspěvek na stravování, 5 týdnů dovolené, možnost dalšího vzdělávání a příjemný kolektiv. Své životopisy zasílejte do 10.5.2021 na email: i.maresova@zuszatec.cz
Kontakt: Irena Marešová
E-mail: i.maresova@zuszatec.cz


OPERÁTOR VÝROBY a SKLADNÍK

Pracovní příležitost v Podbořanech, mzda až 26 500,- Kč! Pracujte u jednoho z nejlepších zaměstnavatelů na Podbořansku! Valeo Podbořany nabírá SKLADNÍKY a OPERÁTORY VÝROBY. Smlouva na neurčito, 28 dní volna, vhodné pro ženy, muže a absolventy, plně hrazené stravenky, práce na 3 směny.
Kontakt: Zdenka Hlavánová
Tel.: 415 232 268
E-mail: zdenka.hlavanova@valeo.com


KUCHAŘ/KA

Restaurace U ŽIDA, Česká 182, Louny hledá kuchaře/ku. Info: uzida@restauraceuzida.cz; tel.: 603193198.
Tel.: 603193198
E-mail: uzida@restauraceuzida.cz


TESAŘ, TRUHLÁŘ, ZÁMEČNÍK, ŘIDIČ (skupina C)

Práce v Žatci s dobrým platovým ohodnocením! Prefa Žatec s.r.o., česká firma s férovým přístupem hledá zaměstnance na pozice: TESAŘ, TRUHLÁŘ, ZÁMEČNÍK, ŘIDIČ (skupina C). Pracovní doba od 6:30 do 15:00 hod., stravenkový paušál, týden dovolené navíc. Požadujeme vyučení v oboru nebo minimálně 2 roky praxe.
Kontakt: Iveta Ptáčková
Tel.: 601 549 488
E-mail: ptackova@prefazatec.cz

Poslední videa

Místo, kde hodil útočník kámen do vlaku

Místo, kde hodil útočník kámen do vlaku

Přehrát video
Žatec: Na zahradě MŠ U jezu vznikají vrbové stavby

Další zajímavé prvky přibudou na školkové zahradě v Podměstí. Děti z MŠ U jezu - Mašinka se mají na co těšit.

Přehrát video