Na testy zdarma se čeká i čtrnáct dní. Na rozšíření služeb nemá nemocnice kapacitu

Hedvika Mašková 2021-04-01 13:30:00

Vyrazit na antigenní test do žateckého odběrového místa je zdá se nyní o něco složitější. Nejsou totiž volné termíny. Na testy hrazené zdravotními pojišťovnami musí zájemci čekat i několik dní. Výjimkou nejsou ani dva týdny.

Odběrové místo v areálu Nemocnice Žatec zahltili zájemci o antigenní testy. Poptávka prudce stoupla hlavně po oznámení startu povinného testování zaměstnanců, i když žatecká nemocnice testování firem odmítla. Kapacity pro veřejnost jsou však stále plné. Provozní doba odběrového centra je sice každý všední den, ale pouze od 12 do 14.30 hodin. Lidem nezbývá, než čekat a hlídat, jestli úspěšnější uchazeč objednaný termín nezruší.

,,Denně testujeme cca kolem 80 Ag testů. Časy testování jsou uzpůsobeny zejména personálnímu zabezpečení. Chápu sice občany ze Žatce, ale neovlivním objednávání občanů z jiných obcí a měst. Firmy jsme odmítli, ale i přesto jsou termíny stále naplněny, nyní je o tento typ testování obecně vyšší zájem. Časy odběrů byly upraveny a nyní je testování na antigen viru covid-19 prováděno každý všední den, tím jsme zajistili více míst právě pro tento typ testu,“ vysvětlila nám manažerka kvality Nemocnice Žatec Jana Olšanová a doplnila. ,,Mnozí občané se objednají a bez omluvy se nedostaví. Nemají ani snahu se nějak omluvit a blokují tím samozřejmě termíny.“

Zeptali jsme se také, zda se neuvažuje o zřízení dalšího testovacího místa v našem městě, které by se mohlo nacházet i mimo areál žatecké nemocnice, jako tomu bylo svého času v případě buňky stávající v parku pod nemocnicí. S antigenním testováním je však podle vedení nemoc-nice spojena vyšší časová náročnost a nemocnice nemá na rozšíření této služby potřebnou kapacitu. Žatečtí občané tak budou muset v nutnosti včasného testování porušovat zákaz překračování hranic okresu a dojíždět do Mostu, Chomutova či jiných měst. V Lounech je totiž dle našich informací v tamějším odběrovém centru podobná situace jako v žatecké nemocnici. 

Komentáře

Nabídky práce

VÝKUPČÍ DRUHOTNÝCH SUROVIN, ŽATEC

Wastemat s.r.o. Žatec přijme výkupčího druhotných surovin.TEL: 728880155; EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz


Hledáte práci v Žatci?

Základní umělecká škola Žatec hledá HOSPODÁŘKU - ROZPOČTÁŘE. Práce na plný úvazek, od 1.8.2021. Požadavky: minimálně střední vzdělání ekonomického směru, znalost MS Office (Word, Excell, Outlook), orientace v účetní, mzdové a daňové oblasti. Nabízíme: příspěvek na stravování, 5 týdnů dovolené, možnost dalšího vzdělávání a příjemný kolektiv. Své životopisy zasílejte do 10.5.2021 na email: i.maresova@zuszatec.cz
Kontakt: Irena Marešová
E-mail: i.maresova@zuszatec.cz


OPERÁTOR VÝROBY a SKLADNÍK

Pracovní příležitost v Podbořanech, mzda až 26 500,- Kč! Pracujte u jednoho z nejlepších zaměstnavatelů na Podbořansku! Valeo Podbořany nabírá SKLADNÍKY a OPERÁTORY VÝROBY. Smlouva na neurčito, 28 dní volna, vhodné pro ženy, muže a absolventy, plně hrazené stravenky, práce na 3 směny.
Kontakt: Zdenka Hlavánová
Tel.: 415 232 268
E-mail: zdenka.hlavanova@valeo.com


KUCHAŘ/KA

Restaurace U ŽIDA, Česká 182, Louny hledá kuchaře/ku. Info: uzida@restauraceuzida.cz; tel.: 603193198.
Tel.: 603193198
E-mail: uzida@restauraceuzida.cz


TESAŘ, TRUHLÁŘ, ZÁMEČNÍK, ŘIDIČ (skupina C)

Práce v Žatci s dobrým platovým ohodnocením! Prefa Žatec s.r.o., česká firma s férovým přístupem hledá zaměstnance na pozice: TESAŘ, TRUHLÁŘ, ZÁMEČNÍK, ŘIDIČ (skupina C). Pracovní doba od 6:30 do 15:00 hod., stravenkový paušál, týden dovolené navíc. Požadujeme vyučení v oboru nebo minimálně 2 roky praxe.
Kontakt: Iveta Ptáčková
Tel.: 601 549 488
E-mail: ptackova@prefazatec.cz

Poslední videa

Místo, kde hodil útočník kámen do vlaku

Místo, kde hodil útočník kámen do vlaku

Přehrát video
Žatec: Na zahradě MŠ U jezu vznikají vrbové stavby

Další zajímavé prvky přibudou na školkové zahradě v Podměstí. Děti z MŠ U jezu - Mašinka se mají na co těšit.

Přehrát video