Zápisy do žatecké ZUŠky se blíží. Přihlášky se vyplňují elektronicky na školním webu

Iveta Drlíková 2021-04-28 13:19:37

Už za necelý měsíc začne Základní umělecká škole v Žatci přijímat přihlášky žáků ke studiu na nový školní rok 2021/2021. I letos se budou vyplňovat elektronicky na www.zuszatec.cz, kde zájemci najdou i bližší informace o nabízených oborech. „Rodiče se k nám dostaví přihlášky osobně podepsat v termínu, ve kterém je ohlášený zápis, tedy od 17. do 21. května. Forma talentových zkoušek, které jsou k přijetí žáků nutné, se bude odvíjet podle rozvolnění epidemiologických opatření a rodiče o nich budeme včas informovat,“ sděluje škola.

Žatecká Základní umělecká škola v loňském roce oslavila 140 let své existence. V současné době nabízí výuku ve čtyřech hlavních oborech - hudebním, výtvarným, tanečním a literárně dramatickým. Škola myslí rovněž na předškoláky. Ti se mohou zapsat do Scholy Ludus, která je takovou mezioborovou přípravkou, ve které se děti, rozdělené do čtyř skupin, po týdnu střídají a postupně procházejí tanečním, literárně dramatickým, výtvarným a hudebním oborem. Už v tomto věku tak mohou objevit a rozvinout svůj talent pod dohledem zkušených pedagogů.
Výuku na hudební nástroje, konkrétně na klavír, klávesové nástroje, kytaru, bicí a trombon nebo taneční kurzy nabízí žatecká ZUŠ rovněž dospělým zájemcům. Výuka dospělých probíhá v ZUŠ od roku 2007. „První dospělí zájemci se nám přihlásili do tanečního oboru. Na základě zájmu se otevřel kurz lidového tance, orientálního tance a tanečních pro dospělé. Postupně se objevili zájemci i v hudebním oboru, a proto se otevřely kurzy formou skupinové nebo individuální výuky ve hře na klavír, klávesy, kytaru, bicí nástroje a trombon. Nástrojová výuka se otevírá dle zájmu uchazečů. Přihlásit se mohou do těchto kurzů začátečníci i pokročilí. Cílem výuky pro dospělé je rozšířit jejich obzor, vzdělávat se ve vybraném uměleckém oboru za dohledu kvalifikovaných pedagogů, získat novou zkušenost, která přispěje k posílení psychické i fyzické kondice. Výuka probíhá každý týden dle stanovených hodinových dotací. Kurzisti nejsou hodnoceni, tempo výuky je přizpůsobeno individuálním dispozicím,“přibližuje škola výuku dospělých.

Komentáře

Nabídky práce

VEDOUCÍ FARMY/HLAVNÍ AGRONOM

Pro zemědělskou farmu vybavenou moderní technikou a provozující rostlinnou výrobu na cca 3 000 hektarech polí, hledáme vhodného kandidáta na pozici - VEDOUCÍ FARMY SPOJENOU S FUNKCÍ HLAVNÍHO AGRONOMA, popř. hledáme pouze hlavního agronoma. Pěstujeme pšenici, řepku a hrách. Nabízíme nadstandardní finanční podmínky a možnost seberealizace. Více informací po telefonu či osobně. Lokalita: Podbořany.
Tel.: 603294756
E-mail: zemedelec55@seznam.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Železniční most na trati Plzeň - Žatec je demontován

Včera ráno došlo k demontování druhé části mostu přes Ohři. Samotná demontáž začala kolem 8 hodiny a skončila kolem 10 hodiny. Konstrukce vážila asi 500 tun.

Přehrát video
Libořická pouť 2022 a Flying Boys z Kolína

Propojení diváka s akcí plnou adrenalinu, komedie a sportovní gymnastiky. To je skupina gymnastů, kteří bavili v sobotu i diváky v Libořicích. Tady je jen malý kousek vystoupení v sobotu 6. 8. 2022 :)

Přehrát video