Zápisy do žatecké ZUŠky se blíží. Přihlášky se vyplňují elektronicky na školním webu

Iveta Drlíková 2021-04-28 13:19:37

Už za necelý měsíc začne Základní umělecká škole v Žatci přijímat přihlášky žáků ke studiu na nový školní rok 2021/2021. I letos se budou vyplňovat elektronicky na www.zuszatec.cz, kde zájemci najdou i bližší informace o nabízených oborech. „Rodiče se k nám dostaví přihlášky osobně podepsat v termínu, ve kterém je ohlášený zápis, tedy od 17. do 21. května. Forma talentových zkoušek, které jsou k přijetí žáků nutné, se bude odvíjet podle rozvolnění epidemiologických opatření a rodiče o nich budeme včas informovat,“ sděluje škola.

Žatecká Základní umělecká škola v loňském roce oslavila 140 let své existence. V současné době nabízí výuku ve čtyřech hlavních oborech - hudebním, výtvarným, tanečním a literárně dramatickým. Škola myslí rovněž na předškoláky. Ti se mohou zapsat do Scholy Ludus, která je takovou mezioborovou přípravkou, ve které se děti, rozdělené do čtyř skupin, po týdnu střídají a postupně procházejí tanečním, literárně dramatickým, výtvarným a hudebním oborem. Už v tomto věku tak mohou objevit a rozvinout svůj talent pod dohledem zkušených pedagogů.
Výuku na hudební nástroje, konkrétně na klavír, klávesové nástroje, kytaru, bicí a trombon nebo taneční kurzy nabízí žatecká ZUŠ rovněž dospělým zájemcům. Výuka dospělých probíhá v ZUŠ od roku 2007. „První dospělí zájemci se nám přihlásili do tanečního oboru. Na základě zájmu se otevřel kurz lidového tance, orientálního tance a tanečních pro dospělé. Postupně se objevili zájemci i v hudebním oboru, a proto se otevřely kurzy formou skupinové nebo individuální výuky ve hře na klavír, klávesy, kytaru, bicí nástroje a trombon. Nástrojová výuka se otevírá dle zájmu uchazečů. Přihlásit se mohou do těchto kurzů začátečníci i pokročilí. Cílem výuky pro dospělé je rozšířit jejich obzor, vzdělávat se ve vybraném uměleckém oboru za dohledu kvalifikovaných pedagogů, získat novou zkušenost, která přispěje k posílení psychické i fyzické kondice. Výuka probíhá každý týden dle stanovených hodinových dotací. Kurzisti nejsou hodnoceni, tempo výuky je přizpůsobeno individuálním dispozicím,“přibližuje škola výuku dospělých.

Komentáře

Nabídky práce

PROVOZNÍ ZÁMEČNÍK-NÁSTROJÁŘ

Hledáme PROVOZNÍ ZÁMEČNÍKY-NÁSTROJÁŘE do Podbořan! 13. PLAT, 5 týdnů dovolené, 37,5 hodin/týden, benefity od 15 900/rok, závodní stravování.
Tel.: 606 620 482
E-mail: libuse.konderlova@rako.cz


FYZIOTERAPEUT/FYZIOTERAPEUTKA

Přijmeme FYZIOTERAPEUTA/FYZIOTERAPEUTKU. Nabízíme dobré platové podmínky. Rehabilitace Ilona Jesínková Podbořany.
Tel.: 605 511 708
E-mail: ilona.jesinkova@seznam.cz


ŘIDIČ NÁKLADNÍHO VOZIDLA

Marius Pedersen přijme kolegy na pozici ŘIDIČ NÁKLADNÍHO VOZIDLA. Požadujeme: Dobrý zdravotní stav, trestní bezúhonnost, smysl pro zodpovědnost, ŘP sk. - C,E, osvědčení způsobilosti řidiče. Místo výkonu práce: Provozovna Louny, Žatec, Rakovník. Náplň práce: řízení kontejnerových a svozových vozidel, dvousměnný provoz, pracovní doba se řídí dle směn. Nabízíme: Pracovní smlouvu na dobu neurčitou, měsíční mzdu ve složení: základní mzda dle zařazení + osobní ohodnocení + prémiová složka + náhrada cestovného, zaměstnanecké výhody (půjčky, vzdělávání), možnost zvýšení kvalifikace za podmínek v rámci profesního vzdělávání, zvýhodněný tarif od T-Mobile, zvýhodněný nákup Auto Škoda, zvýhodněný nákup karty Benzina.
Tel.: +420 493 645 805
E-mail: mplouny@mariuspedersen.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz

Poslední videa

Volby 2022: nahlédli jsme do volební místnosti v ZUŠ Podbořany

V pátek 23. 9. kolem 16. hodiny byla volební účast zhruba 14 procent...

Přehrát video
Příběhy starožitností v Muzeu Podbořany - s Mirkem Švarcem

Ve čtvrtek 15. 9. v 17 hodin začala beseda formou dialogu laika (Romana Havrdová) se starožitníkem (Miroslav Švarc)...

Přehrát video